Regulamin forum i grup wsparcia

Regulamin forum i grup wsparcia

Postprzez administrator_Paweł » 24 lip 2011, o 03:22

1. Jedynym celem działania każdej Grupy jest WZAJEMNE WSPIERANIE SIĘ jej członków poprzez: dzielenie się osobistym doświadczeniem, przydatnymi informacjami, nadzieją, siłą i mądrością, emocjami i uczuciami, pomysłami rozwiązań, przykładami skutecznego radzenia sobie.

2. Okazujcie sobie nawzajem szacunek i tolerancję.

3. Każdy wypowiada się wyłącznie we własnym imieniu, nie używajcie zwrotów typu: "my kobiety", "ludzie tak mają", itp. Stosujcie zaimek JA we wszelkich odmianach: ja, mi, mnie, mną. Piszcie tylko o SWOICH doświadczeniach, uczuciach, sukcesach, porażkach, trudnościach, wątpliwościach, przekonaniach.

4. Nie wolno: osądzać, krytykować, oceniać, wywierać presji, nakłaniać do przyjęcia lub zmiany jakiegokolwiek wyznania, opcji politycznej, światopoglądu.

5. Zabronione jest prowadzenie działalności reklamowej, promocyjnej i handlowej, oraz poszukiwania chętnych do współpracy w badaniach naukowych czy przedsięwzięciach dziennikarskich.

6. Na grupie nie stosujcie wulgaryzmów, obraźliwych epitetów i raniących komentarzy.

7. "Spotykajcie się" tu po to by wzajemnie sobie pomóc, nie próbujcie zastąpić lekarzy, psychologów, terapeutów i innych fachowców - wspierajcie się w przezwyciężaniu problemów i trudności używając życzliwości, empatii i zrozumienia wypływającego z faktu dzielenia podobnych doświadczeń.

8. Zadbajcie o to by grupa była bezpiecznym miejscem dla jej członków. Nie ujawniajcie danych umożliwiających identyfikacje użytkowników, w szczególności danych personalnych i adresowych.

9. Niedozwolone jest namawianie do całkowitej rezygnacji z fachowej pomocy: lekarza, psychologa, pedagoga, terapeuty, itp. Grupy wsparcia nigdy nie mają na celu zastąpić ekspertów, najlepsze rezultaty przynosi połączenie pomocy profesjonalnej i nieprofesjonalnej.

10. Zabronione jest stosowanie przemocy, nakłanianie do jej używania, zachęcanie do samobójstwa i ułatwianie go, zachęcanie do używania środków psychoaktywnych.

11. Możesz edytować swojego nowego posta używając przycisku "Zmień", który jest widoczny przez 1 godzinę od momentu wysłania.

12. Wpisy, które naruszają powyższe zasady, będą usunięte, a użytkownik może zostać zablokowany lub usunięty.

13. Redakcja portalu PSYCHOTEKST, administrator forum i grup wsparcia nie odpowiada za treść wpisów umieszczanych przez odwiedzających! Jednocześnie informuje, że nikt w ich imieniu, ani z ich polecenia, nie udziela porad na łamach forum i grup wsparcia.

14. Redakcja portalu i administrator zastrzegają sobie prawo do zawieszenia działania lub likwidacji forum i grup wsparcia, usuwania postów, blokowania i usuwania użytkowników bez podania przyczyn.

15. Pamiętajcie: w grupie jest wszystkiego więcej: siły, nadziei, mądrości - potrzebnych do radzenia sobie z problemem. Korzystajcie z tych zasobów!
Avatar użytkownika
administrator_Paweł
Administrator
 
Posty: 805
Dołączył(a): 29 kwi 2007, o 18:06
Lokalizacja: Wrocław

Powrót do Regulamin forum i grup wsparcia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości