Macierzyństwo...

Rozmowy ogólne.

Postprzez caterpillar » 5 lip 2011, o 23:00

ostatnio czytam dziecku wiersz z jakiejs ksiazki gdzie pojawia sie slowo WISLA , wiec pytam czy wie co to znaczy (bo o Odrze wie)
..a ona TAK to ja :shock: to co, to znaczy???

"to takie cos co wisi" :lol:
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Postprzez Szafirowa » 6 lip 2011, o 08:09

A propo's Odry Cat - przypomniałaś mi pewne zdarzenie, kiedy przejeżdżałam z córkami przez most nad Odrą k. Zielonej Góry i moja średnia córka, rezolutnie rozglądając się na boki stwierdziła:
Tu Odra (i obracając główkę na drugą stronę) - i tam Odra. Dwa Odry :D
Avatar użytkownika
Szafirowa
 
Posty: 774
Dołączył(a): 21 maja 2007, o 22:30
Lokalizacja: Wro

Postprzez caterpillar » 6 lip 2011, o 14:39

---------- 14:26 06.07.2011 ----------

hehe dwa Odry i jedno Wisi :P

---------- 14:39 ----------

na ok 20 ml olejku migdalowego jedna kropelke olejku eterycznego, i pomieszaj, zeby sie rozeszlo

zacznij od pomasowania tym stopki, i poczekaj chwile, czy sie nie czerwieni, czy mala nie swedzi albo cos - to jest bardzo delikatny olejek, ale nigdy nie wiadomo czy dziecko nie jest uczulone na cytrusy albo cos

a na spanie mozna dac kropelke lawendy, jest bardzo uspokajajacy

mandarynkowy bardziej dodaje energii, na rano go lepiej uzywac i patrzec, jak bardzo dziala

olejki to nie lekarstwa, ze na kazdego zadzialaja tak samo, wiec dlatego trzeba obserwowac, bo na jedna osobe mocniej, na inna slabiej

_________________


juhuu przyszla paczka bede mieszac zaraz :hura: :hura: :hura:
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Postprzez Jaga82 » 6 lip 2011, o 20:20

---------- 20:18 06.07.2011 ----------

Justa napisał(a):Ja też uwielbiam mleko, a może nawet bardziej przetwory mleczne (sery, jogurty, maślanki itp) niestety teraz nie mogę ze względu na karmienie piersią. Strasznie mi z tym ciężko i przyznam, że od czasu do czasu skubnę choć odrobinę czegoś mlecznego.



Ja też karmię piersią i nie wyobrażam sobie nie zjeść każdego dnia dwóch lub trzech jogurtów. Kilka razy w tygodniu wypijam również mleko smakowe-bananowe albo waniliowe. No i moja mała ma świetnie!

Dziś byłyśmy na szczepieniu. Oj płakała bidulka moja jak jej pan doktor pik zrobił dwa razy :cry: Ale szzybciutko znalazła się u mamy na rękach i chwilę potem się uspokoiła. Za to śpi teraz prawie cały czas. Jak odjechała przed trzecią to obudziła się wpól siódmej, nakarmiłam ją, wykąpałam i dalej śpi :) Myślicie, że to po tej szczepionce?

---------- 20:20 ----------

caterpillar napisał(a):
hehe dwa Odry i jedno Wisi :P




hahahahah :)
Avatar użytkownika
Jaga82
 
Posty: 795
Dołączył(a): 7 lip 2009, o 08:49

Postprzez pozytywnieinna » 6 lip 2011, o 20:44

caterpillar napisał(a):---------- 14:26 06.07.2011 ----------

hehe dwa Odry i jedno Wisi :P

[:


:lol: :lol: :lol:

---------- 20:44 ----------

a ja mam pytanie do mam starszakow, kiedy dalyscie maluchom poduszki? moja dostala jaska juz jakis czas temu, ale adoptowala moja poduche i wojna o poduszke trwa i nie wiem, czy moge jej dac wieksza, czy lepiej jeszcze nie ...
pozytywnieinna
 
Posty: 3447
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 22:15
Lokalizacja: z piekla rodem ...

Postprzez Bianka » 6 lip 2011, o 22:26

Ja też mam pytanko, walka z usypianiem trwa no i zęby idą więc nie wiadomo co robić...niania małej ostatnio dała jej mleko w łóżeczku na leżąco, mała wypiła dostała smoka i zasnęła, tylko że ja mam duże wątpliwości czy tak można, bo mi się wydaje że to grozi zakrztuszeniem i mówiłam niani żeby tak nie robiła, ona mówi że przecież jest przy niej i pilnuje, co myślicie?
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Postprzez caterpillar » 6 lip 2011, o 22:35

---------- 22:27 06.07.2011 ----------

hmm kurcze pamietam,ze podkladalam poduszke lub kocyk pod materac i w ten sposob miala glowke wyzej, potem miala jakas mala poduszeczke ale kiedy to juz nie pamietam i teraz tez ma taka cienka.

a w ogole to wlasnie chcemy kupic nowy materac bo stary juz wyrobiony i nie jakis nadzwyczajny :roll:

---------- 22:33 ----------

co znaczy na lezaco? bo znam matke ktora dawala dziecku mleko gdy to lezalo na podlodze na plasko :shock:

ja jesli tak mi sie zdarzalo dawalam gowke znacznie wyzej a potem zabieralam nadmiar poduszek

radze bianko jak najszybciej zaprzestac tak robic ze wzgledu na zeby i wprowadzic mleko,mycie zebow i lozko..wiadomo,ze tak nam jest latwwiej (mi tez bylo) ale potem latac po dentystach tez zle.

---------- 22:35 ----------

a i jeszcze ja za rada abss zakupilam te olejki w tym lawendowy i do kapieli lawendowy podobno uspokaja i pomaga zasnac...zobaczymy :wink:
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Postprzez Bianka » 6 lip 2011, o 23:59

Na leżąco w łóżeczku na płaskiej poduszce:/ masz rację z tym myciem zębów, nie mam pojęcia jak ona ma potem zasnąć:( i to cholerne ząbkowanie...
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Postprzez caterpillar » 8 lip 2011, o 16:34

---------- 13:03 07.07.2011 ----------

Bianko na plasko moze tez dojsc do zapalenia ucha, powiem Ci ,ze ja przez jakis czas dawalam wlasnie tak na poduszce wyzej glowa , na szczescie z zebami zadnych problemow. moje dziecko dlugo pilo z butelki ale potem robilam tak ,ze butla ,myscie zebow i lozeczko

---------- 16:34 08.07.2011 ----------

Dzis dzien integracyjny w szkole ..w sumie nic nowego, bo wiekszoc dzieci to te same z przedszkola z przyleglego budynku AAALE moje dziecko ma 2 przystojnych nauczycieli 8) Ale ciacha :D asystent niczym wyrzezbiony grecki posag uuhHHH bede chodzic na wywiadowki :wink:
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Postprzez limonka » 8 lip 2011, o 19:57

caterpillar napisał(a):---------- 13:03 07.07.2011 ----------

Bianko na plasko moze tez dojsc do zapalenia ucha, powiem Ci ,ze ja przez jakis czas dawalam wlasnie tak na poduszce wyzej glowa , na szczescie z zebami zadnych problemow. moje dziecko dlugo pilo z butelki ale potem robilam tak ,ze butla ,myscie zebow i lozeczko

---------- 16:34 08.07.2011 ----------

Dzis dzien integracyjny w szkole ..w sumie nic nowego, bo wiekszoc dzieci to te same z przedszkola z przyleglego budynku AAALE moje dziecko ma 2 przystojnych nauczycieli 8) Ale ciacha :D asystent niczym wyrzezbiony grecki posag uuhHHH bede chodzic na wywiadowki :wink:
tez o tym zapaleniu ucha slyszalam..choc przezkrotki czas tez dawalam butle do lozka:( moj mlodsyz spi bezzadnej poduszki tylko ze szmatka i kocykiem:):) teraz mamy rutyne obiad, bycie, mleko , mycie zebow i do lozka!!!! :lol: :lol: :lol:
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Postprzez Jaga82 » 8 lip 2011, o 20:12

Jaga82 napisał(a):
aaaaaaaaa no i najważniejsze-zrobiłam wczoraj z tą oliwką tak jak było napisane i dziś już królewna nic nie ma na główce; chyba w porę zareagowałam skoro tak łatwo poszło :)




Moja radość była przedwczesna. Ta ciemieniucha robi się coraz większa mimo tego, że codziennie smaruję główkę oliwką :(
Avatar użytkownika
Jaga82
 
Posty: 795
Dołączył(a): 7 lip 2009, o 08:49

Postprzez Bianka » 8 lip 2011, o 20:21

Jago no tak to się niestety robi, ja dziś zrobiłam małej kitkę na czubku głowy i zobaczyłam też troszkę ciemieniuszki :shock: ma gęste bardzo włosy, nie zauważyłam tego wcześniej..
Moja rozkręca się z chodzeniem, na placu zabaw dziś sobie sama chodziła, jak chciałam podać rękę to mnie odpychała i szła dalej:) ale za to nie chce siedzieć w wózku, a na końcu spaceru nie chciała już prowadzić wózka ani w nim siedzieć tylko żebym ją niosła!! jak tak będzie to padnę, za to bardziej się męczy i lepiej tfu tfu odpukać zasypia, szybciej:)
Dziś dzień sukcesów bo zrobiła też siku i kupę do nocnika! myślałam że nic już nie zrobi i chciałam ją zabrać z nocnika to mnie odepchnęła, no to mówię dobra siedź jeszcze a tu nagle fanfary:) biła sobie brawo:)
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Postprzez Justa » 8 lip 2011, o 20:48

Jago, ja bym jednak zastanowiła się nad tą alergią. Nie musi być od tego, ale może. Zaczęłabym od wyeliminowania produktów mlecznych ze swojej diety i obserwowała przez jakiś czas, czy to polepszy sytuację.
Justa
 
Posty: 1884
Dołączył(a): 6 maja 2007, o 18:06

Postprzez caterpillar » 8 lip 2011, o 21:00

Bianko ja tez tak kiedys zobaczylam ciemieniuche a mala juz miala ok 2 lat okazalo sie ,ze szampon byl zle splukiwany (wiecznie sie darla jak plukalam) na szczescie zeszlo

Justa dobrze prawisz o tym alergicznym podlozu..to tez mozliwe.
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Postprzez Jaga82 » 8 lip 2011, o 21:46

Zapytam położną co o tym myśli. Będzie w środę.
Avatar użytkownika
Jaga82
 
Posty: 795
Dołączył(a): 7 lip 2009, o 08:49

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron