Zdrowo jeść

Rozmowy ogólne.

Postprzez Cacanka » 8 cze 2011, o 19:53

zrobiłam wczoraj pałki z kurczaka (jakkolwiek to brzmi :twisted: ) w rękawie do pieczenia.

Oczywiscie z dodatkiem przypraw i cebulki.

Nie zjedliśmy wszystkiego, więc przełożyłam do miski i wstawilam do lodówki. Przez noc zrobił się pod pałkami taki sosik- zastygła galaretka. Dużo tego, gęste i pachnie smakowicie...:)

Zastanawiam się, do czego mogę tego użyć?... Żal wyrzucać, bo śliczne to to, pomarańczowe i pachnące....:)

Macie jakieś pomysły, Moje Guru i Mistrzynie?...:)
Avatar użytkownika
Cacanka
 
Posty: 158
Dołączył(a): 30 paź 2009, o 10:48

Postprzez smerfetka0 » 8 cze 2011, o 19:58

jak to to samo to u mnie sie to nazywa keski piwne (wygladaja jak palki z kurczak;p) i podaja jako przystawki na jakis imprezkach (glownie alkoholowych jak sama nazwa)

tak mi sie przypomnialo jakie to bylo pyszne
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Postprzez Cacanka » 8 cze 2011, o 20:04

:P
Avatar użytkownika
Cacanka
 
Posty: 158
Dołączył(a): 30 paź 2009, o 10:48

Postprzez blanka77 » 8 cze 2011, o 20:04

Możesz zrobić sos pieczarkowy lub jakiś inny
Avatar użytkownika
blanka77
 
Posty: 3210
Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 12:38

Postprzez ophrys » 17 lip 2011, o 20:00

Dziewczyny, chciałam się Wam pochwalić. Po raz pierwszy zrobiłam tort angielski :D

Robota wciągająca, choć zanim załapałam jak to się robi, to mnie szlag trafiał, ale w sumie zabawa przednia, czułam się jak dziecko w dziale z plasteliną :lol:


Obrazek
Avatar użytkownika
ophrys
 
Posty: 1346
Dołączył(a): 10 paź 2008, o 14:18

Postprzez pozytywnieinna » 17 lip 2011, o 20:03

kochana wytrzeszcz mam wiekszy, niz po wspomnianym temacie, suuuuper! jestem pelna podziwu, skladam zamowienie, juz teraz na 2 urodziny mojej krolewny! bo potem sie nie dobije w kolejce!

gratulacje!!
pozytywnieinna
 
Posty: 3447
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 22:15
Lokalizacja: z piekla rodem ...

Postprzez mahika » 17 lip 2011, o 20:07

no bardzo ładny, a czy aby zdrowy?
Niby warzywa na nim są :lol:

żartuję :)
Piękny :)
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Postprzez ophrys » 17 lip 2011, o 20:21

Pozytywna, ja też miałam wytrzeszcz, bo nijak mi się to z Adminem nie skojarzyło. Hakerzy się wszędzie wcisną... :(

Tort, proszę bardzo, tylko nie wiem jak z dostarczeniem będzie, bo cholerstwo delikatne okrutnie :twisted:

Mahika, pewnie, że zdrowy, sama widzisz, że warzywa ekologiczne, robale po nich chodzą, to znaczy, że nie pryskane :lol:

A tak na poważnie - biszskopt, jak biszkopt, masa zrobiona z białego sera, tylko warsztwa wierzchnia ma w sobie jeden niezdrowy składnik - sztuczne barwniki. Ale w końcu czegoś takiego się codziennie nie jada, to można zaszaleć :wink:
Avatar użytkownika
ophrys
 
Posty: 1346
Dołączył(a): 10 paź 2008, o 14:18

Postprzez Honest » 17 lip 2011, o 20:54

Ophryssssssssssssss, fantastyczny!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :shock:


Ale smaku mi narobiłaś :lol:
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Postprzez ophrys » 17 lip 2011, o 21:12

Honest, to bierz się do dzieła :)

PRZEPIS NA TORT ANGIELSKI

BISZKOPT:
Składniki na biszkopt do tortownicy 20 - 22 cm:
- 5 jajek
- 3/4 szklanki cukru pudru
- 3/4 szklanki mąki pszennej
- 1/4 szklanki mąki ziemniaczanej

Białka oddzielić od żółtek, ubić na sztywną pianę. Pod koniec ubijania stopniowo dodawać cukier, dalej ubijając. Dodać po kolei żółtka, nadal ubijając. Mąki wymieszać, przesiać i delikatnie połączyć z pianą.
Dno tortownicy wyłożyć papierem do pieczenia. Wyłożyć ciasto do nagrzanego piekarnika. Piec w temperaturze 160 - 170ºC około 30 - 40 minut (lub dłużej, do tzw. suchego patyczka).
Gorące ciasto wyjąć z piekarnika, z wysokości około 60 cm opuścić je (w tortownicy foo course) na podłogę. Odstawić do uchylonego piekarnika do ostygnięcia. Całkowicie wystudzić. Przekroić na 3 - 4 blaty.
Uwaga: boki biszkoptu oddzielać nożykiem od formy dopiero jak biszkopt będzie wystudzony.

Masa - dowolna, ale bez alkoholu.

Po pezełożeniu tortu masą, smarujemy go po wierzchu i po bokach masą maślaną (aby się masa cukrowa (to coś zielone na zdjęciaciu) trzymała.

MASA MAŚLANA
- 70 dag masła
- 18 dag. cukru pudru
- 3 łyżki wrzątku

Utrzyj masło dodając na przemian cukier puder i wrzątek.
Gotową masą należy posmarować tort.

MASA CUKROWA
Składniki:
- ok. 80 dag cukru pudru
- 10 dag glukozy
- 4 łyżeczki żelatyny
- 70 ml zimnej wody (lub soku z cytryny, nie będzie taka słodka)
· 3 łyżeczki Planty lub masła (prawdziwego!)
· olejek migdałowy
Żelatynę wymieszać z zimną wodą. Gdy napęcznieje ogrzewać ją i mieszać, aż się rozpuści (nie wolno dopuścić aby się zagotowała). Gdy się rozpuści dodać glukozę i dokładnie wymieszać. Dodać tłuszcz i wymieszać. Masę należy przestać ogrzewać zanim tłuszcz się całkowicie rozpuści. Dodać olejek, wymieszać. Część cukru pudru przesiać. Dodać ostudzoną masę i zagniatać. Cukier dodawać stopniowo go przesiewając. Nie dawać całego cukru naraz, by móc kontrolować konsystencję masy Masa powinna być elastyczna, lecz nie lepić się do rąk. Może się okazać, że cały cukier podany w przepisie nie będzie potrzebny. Masę wałkujemy podsypując ją mąką ziemniaczaną. Można pomóc sobie folią. Rozwałkowana na grubość ok 3-4 mm powinna być elastyczna i dość wytrzymała.
Masę można ufarbować barwnikami spożywczymi na dowolny kolor.
Gotowy płat masy nawinąć na wałek i delikatnie przenieść na tort.

Figurki zrobiłam też z masy cukrowej.

Miłej zabawy :D
Avatar użytkownika
ophrys
 
Posty: 1346
Dołączył(a): 10 paź 2008, o 14:18

Postprzez Honest » 17 lip 2011, o 21:32

Ophrys, dzięki!!!

A z jakiej to okazji robiłaś???


I te figurki to lepiłas z głowy czy miałąś wzór???

Genialne!!!!!!!
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Postprzez Justa » 17 lip 2011, o 21:33

ophrys, R E W E L K A !!!
Justa
 
Posty: 1884
Dołączył(a): 6 maja 2007, o 18:06

Postprzez ophrys » 17 lip 2011, o 21:39

Postanowiłam się nauczyć robić takie torty, a że szłam na imprezkę do koleżanki, to akurat nadarzyła się okazja.

Figurki podpatrzyłam, jak się wpisze w wyszukiwarkę "tort angielski" to wychodzą tak obłędne zdjęcia, że aż dech zapiera. No i pozazdrościłam, i nauczyć się postanowiłam :lol: :wink: :twisted:

Dzięki dziewczyny, za potwierdzenie, że warto abym kontynuowała tę zabawę :buziaki:
Avatar użytkownika
ophrys
 
Posty: 1346
Dołączył(a): 10 paź 2008, o 14:18

Postprzez pozytywnieinna » 17 lip 2011, o 21:44

dostarczyc mi prosze osobiscie :lol: piec mi sie nie chce, ale moze dobry pomysl na zabawe z maruda, biszkopt moge kupic, ale takich figurek to i tak nie zrobie :lol:

jak tylko , ktorys weekend znow bedzie lalo to sie pobawie, moze firme potem zalozymy, z racji naszego rozrzutu, cala Polska nasza :lol:
pozytywnieinna
 
Posty: 3447
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 22:15
Lokalizacja: z piekla rodem ...

Postprzez ophrys » 17 lip 2011, o 21:50

---------- 21:49 17.07.2011 ----------

A załóżmy, obu nam się forsa przyda :D Tylko jak się nie nauczę szybciej robić, to raczej zbankrutujemy :lol:

---------- 21:50 ----------

Tylko pamiętaj, żeby do masy cukrowej koniecznie dodać glukozę, bo inaczej się pokruszy.
A pomysł na zabawę z Marudą świetny. Nie dość, że może polepić co chce, to potem jeszcze to zje :D
Avatar użytkownika
ophrys
 
Posty: 1346
Dołączył(a): 10 paź 2008, o 14:18

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 520 gości

cron