Wartości wyższe? Co to takiego?

Rozmowy ogólne.

Postprzez Goszka » 7 cze 2011, o 21:08

wniosek: nie ma szacunku i tolerancji na tym forum...
Goszka
 

Postprzez blanka77 » 7 cze 2011, o 21:12

administrator napisał(a):nie nadążam z porządkami - zapraszam wszystkich watkowiczów - przejrzyjcie moje uwagi od poczatku wątku - ale tym razem SKUPCIE SIĘ NA WŁASNYCH WPISACH


Myślę, że warto byłoby żeby Pan też prześledził te wątki, bo dużo rzeczy Panu umyka.

Albo ktoś zacznie się tym zajmować i wprowadzać porządki, albo to wszystko szlag trafi. bo to nie jest jakieś tam zwykłe forum, ale forum przyporządkowane do określonego portalu, który ma swój konkretny cel, misję itp.

To forum nie jest jakąś tam "zieloną wyspą" na której żadne przepisy, normy nie obowiązują. Bycie tutaj do czegoś zobowiązuje, zarówno uczestników jak i administrację.

Bo ja jestem raczej osobą spokojną, ale już mnie szlag trafia.

Skupienie się na własnych postach tak jak Pan sugeruje nic nie daje, bo takie propozycje ze strony forumowiczów już się pojawiały i nic to nie zmieniło. Konflikt narasta i moim zdaniem nie zmierza w dobrym kierunku.
Avatar użytkownika
blanka77
 
Posty: 3210
Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 12:38

Postprzez administrator_Paweł » 7 cze 2011, o 21:17

blanko - administracja działa tu juz 10 lat, rózne burze przezylismy, nie spodziewam się końca świata mimo wysokiego C w emocjach
proponuję je studzić,

proponuję też tym skłóconym użytkownikom - rozumiem że macie sobie coś do zarzucenia, że cos was drażni i burzy spokój, czymś czujecie sie skrzywdzeni - zapraszam do wyjaśniania sobie tego na PRIV - robienie tego na ogólnym forum sprowadza życie forum do waszego konfliktu, każdej stronie przybywa zwolenników - ale moje skromne pytanie - KOMU i CZEMU to służy? bo chyba użyteczne nie jest

więc

konflikty personalne na priv, adwokatom obu stron dziękujemy za dobre chęci ale zwolnijcie się już z posady

i zadbajcie o to miejsce jak o wymarzony własny dom, w którym czasem bywa trudno, ale trzeba go pielęgnować
Avatar użytkownika
administrator_Paweł
Administrator
 
Posty: 805
Dołączył(a): 29 kwi 2007, o 18:06
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Księżycowa » 7 cze 2011, o 21:19

Ja bym chciała cos powiedzieć, ale na prawdę nic osobistego do nikogo... przesledziłam to i przyznam, ze po prostu się smiałam... nie z ludzi a z ogólnej sytuacji... patrząc na to z boku, to odebrałam to jak facet, który patrzy na lejące sie kobiety ( w sensie z takim trochę komizmem, ale PODKRESLAM SYTUACJI A NIE OSÓB) ...

Blanko ja się z Tobą zgadzam... wydaje mi sie, ze admiistrator, kiedyś bardziej rygorystycznie reagował... czułam jakiś respekt a teraz to wolna amaryka :(
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Postprzez blanka77 » 7 cze 2011, o 21:21

administrator napisał(a):blanko - administracja działa tu juz 10 lat, rózne burze przezylismy, nie spodziewam się końca świata mimo wysokiego C w emocjach
proponuję je studzić,

proponuję też tym skłóconym użytkownikom - rozumiem że macie sobie coś do zarzucenia, że cos was drażni i burzy spokój, czymś czujecie sie skrzywdzeni - zapraszam do wyjaśniania sobie tego na PRIV - robienie tego na ogólnym forum sprowadza życie forum do waszego konfliktu, każdej stronie przybywa zwolenników - ale moje skromne pytanie - KOMU i CZEMU to służy? bo chyba użyteczne nie jest


więc

konflikty personalne na priv, adwokatom obu stron dziękujemy za dobre chęci ale zwolnijcie się już z posady

i zadbajcie o to miejsce jak o wymarzony własny dom, w którym czasem bywa trudno, ale trzeba go pielęgnować


Wysłuchaj na Panie, amen ;)[/b]
Avatar użytkownika
blanka77
 
Posty: 3210
Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 12:38

Postprzez Księżycowa » 7 cze 2011, o 21:21

I Bóg zapłać... teraz, to mi admin zaimponował :kwiatek:
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Postprzez blanka77 » 7 cze 2011, o 21:26

kasiorek43 napisał(a):Blanko ja się z Tobą zgadzam... wydaje mi sie, ze admiistrator, kiedyś bardziej rygorystycznie reagował... czułam jakiś respekt a teraz to wolna amaryka :(


Forum działa od 10 lat, mnie wtedy nie było, jestem teraz i uważam, że momentami przekraczane są wspomniane przeze mnie granice dobrego smaku.

To, że kiedyś było dobrze, nie oznacza, że nadal będzie. Nic nie stoi w miejscu, forum też nie, wszystko się rozwija, kwestia tylko w jakim kierunku to zmierza.

Uczestników też jest zarejestrowanych ponad 6000, a uczestniczących w rozmowach kilkudziesięciu. Jak dla mnie te statystyki nie sa optymistyczne.
Avatar użytkownika
blanka77
 
Posty: 3210
Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 12:38

Postprzez Goszka » 7 cze 2011, o 21:38

blanka77 napisał(a):Uczestników też jest zarejestrowanych ponad 6000, a uczestniczących w rozmowach kilkudziesięciu. Jak dla mnie te statystyki nie sa optymistyczne.

na wielu forach tak jest, że na kilka tysięcy użytkowników jedynie garstka jest aktywna (garstka w porównaniu z tą liczbą). Trochę grzebię w ramach samorozwoju po forach i obserwuję co tam się dzieje. Jedynie na tym się udzielam, inne jakoś nie zachęcają aktywności...Traktuję je jako źródło informacji i też jest ok :)
Chociaż fakt, że taka atmosfera nie sprzyja poczuciu bezpieczeństwa i zaufaniu, nawet pomimo anonimowości...
Z drugiej strony zdaję sobie sprawę z tego, że internet jest tworem bardzo dynamicznym i jedne strony powstają, a inne upadają i to jest normalne. Ważne byśmy szanowali siebie nawzajem i starali się uczynić to forum przyjaznym tak długo, jak będzie ono istniało ;)
Ten wątek to rzeczywiście jest takie fajne zwierciadło, w którym można się przejrzeć...Jestem pewna, że kłótnie nie znikną, bo to tak jakby wymagać, żeby w realnym życiu ludzie żyli w wiecznej sielance, ale fajnie nie przekraczać pewnych granic i postawić się czasem w pozycji obserwatora. Można się zdziwić jak to wygląda patrząc z boku...
Goszka
 

Postprzez blanka77 » 7 cze 2011, o 21:44

Nie chodziło mi o to, żeby było cukierkowo. Z drugiej strony patrząc z założenia to nie jest pospolite, chociaż każdemu dostępne, forum. Dlatego moim zdaniem powinno wzbudzać zaufanie.

Wiem, że internet jest dynamiczny, ale mnie się wydaje, że jeśli wszystko jest ok, to miło się tu wraca, a jednak sporo osób tego nie robi. Bo miło jest czasem pożartować gdy w danym momencie nie ma się jakiś większych problemów. A sugerując się opinią tzw. "obserwatorów", to osoby zarejestrowane po swoich obserwacjach nie zaczynają się tu udzielać.
Avatar użytkownika
blanka77
 
Posty: 3210
Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 12:38

Postprzez marie89 » 7 cze 2011, o 21:48

kasiorek43 napisał(a):Blanko ja się z Tobą zgadzam... wydaje mi sie, ze admiistrator, kiedyś bardziej rygorystycznie reagował... czułam jakiś respekt a teraz to wolna amaryka :(


Ja chciałabym tylko dodać...

że te forum tworzą ludzie... Posty - to problemy.. rozterki.. dyskusje.. ludzi... różnych indywidualnosci.... mających różne charaktery... różne zdania...

Na tym forum łączy nas to.. że czasem mamy problemy.. szukamy wsparcia.. choćby na chwilę.. choćby tak.. porady... Łączy nas to, że chcemy sobie i komuś pomóc...

Forum jest anonimowe... mozna "wejść" i "wyjść" kiedy chcemy...

Forum ma swój regulamin.. ale także i niepisane zasady...

Każdy ma swoje prawa... Do własnego zdanie między innymi...

Mamy tutaj także pewne OBOWIĄZKI...

Przede wszystkim... chcę zaznaczyć jak ważna jest ODPOWIEDZIALNOŚĆ za każde słowo jakie tu się pojawia... każdy zwrot... Branie ODPOWIEDZIALNOŚCI za swoje wypowiedzi.. to podstawa.. Nie można o niej zapominać..

Musimy też pamiętać o wzajemnym szacunku...


Szacunek i odpowiedzialność...


Może mam niewiele lat... i mało doświadczyłam, mało wiem... ale to rozumiem... i staram się nie zapominać...

Dlatego... proszę by każdy spojrzał na siebie.. na swoje posty... i pamietał o swych prawach i obowiązkach... przynajmniej tutaj- na forum...


***

A Pan Administrator.. to dobry człek... nie musi/nie powinien "sprzątać" po nas za każdym razem... Wystarczy samokontrola.
marie89
 

Postprzez Księżycowa » 7 cze 2011, o 21:52

Marie... chciałabym mieć takie opanowanie w sobie jak Ty...


Sprzatać to nie... masz rację, ale wystrzelic w powietrze dla pobudki... dlaczego nie...
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Postprzez Honest » 7 cze 2011, o 21:57

Kurcze, Blanka, ale Ty rzeczowo mysli potrafisz formułowac w gniewie - wow. Jestem pod wrażeniem, naprawdę
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Postprzez blanka77 » 7 cze 2011, o 22:00

---------- 22:00 07.06.2011 ----------

marie89 napisał(a):
A Pan Administrator.. to dobry człek... nie musi/nie powinien "sprzątać" po nas za każdym razem... Wystarczy samokontrola.


Za każdym razem oczywiście, że nie. Ale on ma też swoje obowiązki i powinien interweniować, gdy dyskusja wymyka się spod kontroli, dla dobra ludzi. I nie chodzi tu o rozstrzyganie sporów, tylko czasami o przypomnienie zasad tu obowiązujących osobom, które trochę się zagalopowały. Bo tak jak w życiu, ogarnąć "dom" od czasu do czasu trzeba.

---------- 22:00 ----------

Honest napisał(a):Kurcze, Blanka, ale Ty rzeczowo mysli potrafisz formułowac w gniewie - wow. Jestem pod wrażeniem, naprawdę


Delikatna byłam :)
Avatar użytkownika
blanka77
 
Posty: 3210
Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 12:38

Postprzez marie89 » 7 cze 2011, o 22:02

kasiorek43 napisał(a):Marie... chciałabym mieć takie opanowanie w sobie jak Ty...



Nooo.. powiedzmy (tzn. ja czerpiąc z mojego doświadczenia... ), że... trening czyni mistrza...

Ja ćwiczę swoją cierpliwość, wytrwałość, spokój, opanowanie... niemal każdego dnia...

a odkad wałkuje wciąż te treści o samowychowaniu.. to już w ogóle...

Bolą mnie plecy ostatnio... może to skrzydła mi rosną... (anielskie.. żeby nie było;p)

Żartuje:*


A teraz... pora na tulisia Teletubisia;)
Ostatnio edytowano 7 cze 2011, o 22:03 przez marie89, łącznie edytowano 1 raz
marie89
 

Postprzez Honest » 7 cze 2011, o 22:02

Blanko własnie o to chodzi, o rzeczowe ujęcie, dobitne, ale kulturalne! A powiedz mi, Ty jakas prawniczka czy cuś??? Widzę, że jesteś obeznana z ustawami i projektami ustaw????
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości