Macierzyństwo...

Rozmowy ogólne.

Postprzez pozytywnieinna » 30 maja 2011, o 12:57

ewka, ona wczesniej nie miala takiego szalu, nie wiem co jej sie stalo, a na spiaco kiedys probowalam, przez sen wyrywala reke, ona zaraz sie budzi jak sie ja dotknie.

smerfetka moze i mozna zapytac, moze i odpowie, ale czy zajazysz z gi ga guga, co powiedziala, no chyba, ze jakis tlumacz :D
pozytywnieinna
 
Posty: 3447
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 22:15
Lokalizacja: z piekla rodem ...

Postprzez smerfetka0 » 30 maja 2011, o 20:24

a sorki pozytywna jakos wypadlo mi z glowy ze twoja mala jeszcze plynnie nie mowi ;)
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Postprzez Bianka » 1 cze 2011, o 18:32

Moja mała ma ostatnio jakieś histerie, jak jej nie pozwolę np stać z głową w tv to dostaje histerii, obraża się, kopie i bije :shock: i to tak ma od urodzin, strasznie szybko i mocno się denerwuje, to jakiś etap nowy czy może coś z nią nie tak?
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Postprzez blanka77 » 1 cze 2011, o 18:55

Pewnie to jakiś nowy etap, bo Wy przecież nie siedzicie z głową w ekranie, żeby Was naśladowała :) no chyba, że się mylę :)

Wiesz, dziecko zaczyna Was "badać" na ile i na co może sobie pozwolić. Jeśli jej będziecie ustępowali, to będzie brnęła dalej. Trzeba konsekwentnie jej zabraniać złych rzeczy, w miarę możliwości tłumaczyć w prosty sposób. A jakimi sposobami, to już kwestie indywidualne.
Avatar użytkownika
blanka77
 
Posty: 3210
Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 12:38

Postprzez Bianka » 1 cze 2011, o 18:58

No raczej nie siedzimy z głową w ekranie hehe:) tylko jak jej zabronić jak dostaje histerii?:( przerażają mnie te jej nerwy...
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Postprzez blanka77 » 1 cze 2011, o 19:03

Musisz czymś odwrócić jej uwagę to po pierwsze.

Po drugie ona już wie, że jak wpadnie w histerię to ją zostawiasz w spokoju, czyli osiąga swój cel. Ja bym ją wzięła na ręce i odstawiła od telewizora. Robiłabym to konsekwentnie do skutku. Nie pozwól się zdominować. Mylna jest opinia, że dzieci są takie słodkie i niewinne :) One też mają swoje charakterki.A to co Ci proponuję to jest własnie wychowanie, czyli ciężka praca. I matce czasami serce pęka gdy musi zrobić coś na siłę, ale w gruncie rzeczy trzeba sobie zdać sprawę z tego, że robi się to dla dobra dziecka, a nie po to żeby się nad nim pastwić.
Avatar użytkownika
blanka77
 
Posty: 3210
Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 12:38

Postprzez Bianka » 1 cze 2011, o 20:00

Dzięki Blanka no właśnie serce mi się kroiło dziś jak ją odstawiałam kilka razy a ona wrzeszczała i łzy krokodyle były, staram odwracać się jej uwagę ale czasem jest tak uparta, nie da się jej tak łatwo oszukać, spogląda na alternatywę którą wymyślam i jeszcze się bardziej wścieka, czasem wyrzuca mi zabawkę z ręki ze złości i dalej chce np mój telefon..
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Postprzez caterpillar » 1 cze 2011, o 20:00

Ja bym wylaczyla TV albo jak mowisz blanko odstawiala do skutku, jesli wpadnie w histerie zaniesc do pokoju (miejsca gdzie sobie krzywdy nie zrobi) i zignorowac poczekac az ochlonie jesli nie da sie odwrocic uwagi

na pewno starac sie mowic spokojnym glosem :? trudne jak cholera ale da sie.

kopie bije od urodzin ?? hmm dziwne ma dopiero rok tak?

mysle ,ze warto jak najszybciej reagowac na takie zachowanie i pilnowac sie ,zeby nam reka nie poleciala nawet w niewinnego klapsa czy jak to niektorzy robia "po lapkach" bo wowczas skoro my uderzamy to dlaczego dziecko ma inaczej reagowac w akcie bezradnosci i zlosci...To oczywiscie moja refleksja i troche doswiadczenie z wlasnego podworka ;)

powodzenia!

a i jeszcze mojej kolezanki syn wpada w histerie ale to taka ,ze szok ona oczywiscie robila wszystko ,zeby tego uniknac (nie musze mowic jakie ma problemy teraz :/ ) ALE dla mnie te ataki byly niepokojace i JA na miejscu kolezanki poszla bym do lekarza ...no ale nie wiem jak to wyglada u Ciebie Bianko
(tak mi sie przypomnialo)
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Postprzez Bianka » 1 cze 2011, o 20:13

Od urodzin tak powiedziałam ale w sumie to miałam na myśli dzień po imprezie, urodziny miała w czwartek a imprezę w sobotę, no i od niedzieli jest taka nerwowa, nie wiem czy to nadmiar wrażeń, czy to teraz tak będzie :? żaden klaps jej nie grozi z mojej strony, odstawiam, odwracam uwagę, utulam...od noworodka miała wrzask od którego szyby drżały i to od razu po przebudzeniu, zawsze była zdecydowana jak jej coś nie pasowało, boję się tego bo wpada w tak wysokie tony że traci oddech...a i jak przyszła niania w poniedziałek i ja miałam wyjść to wczepiła się we mnie i nie chciała puścić i histeria a przecież ze mną jest cały czas więc braku mamy nie ma, nigdy tak nie robiła...oczywiście jak to nie minie to się chyba kogoś poradzę:/
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Postprzez caterpillar » 1 cze 2011, o 20:26

a urodzin :D

wiesz moje dziecko w okolicach kazdych urodzin mialo nerwowe jazdy..moze to tez zwiazane z rozwojem ukladu nerwowego ..nie wiem ale skoro ta histeria jest az taka to moze warto sie kogos poradzic

najwazniejsze nie dac sie manipulowac albo pozwalac na "wszystko" ,bo uwierz bianko potem masakra KAZDE wyjscie itd jest podporzadkowane dziecku i jego humorom , czesto to widze a zwlaszacz u wyzej wymienionej kolezanki

zycze rozwiazania problemu!
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Postprzez pozytywnieinna » 1 cze 2011, o 20:29

bianka, ona sie przyzwyczaila do Ciebie i tyle, a mnie ulzylo :lol: bo te histerie u nas wygladaja tak samo, ale zdarzaja sie coraz rzadziej na niektore rzeczy, bo ja nie reaguje i ona sie rzuca na ziemie, a ja do niej spokojnie, ze nie wszystko w zyciu da rade wymusic, a na mame to i tak nie dziala, jak ci przejdzie to choc sie bawic z mama, czy cos takiego. z doswiadczenia wiem, ze im bardziej probowalam ja uspokoic, tym histeria byla wieksza
pozytywnieinna
 
Posty: 3447
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 22:15
Lokalizacja: z piekla rodem ...

Postprzez caterpillar » 1 cze 2011, o 20:29

http://polki.pl/rodzina_maledziecko_art ... 08943.html


tu wszak jest o 2,3 latkach ale moze sie przyda
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Postprzez pozytywnieinna » 1 cze 2011, o 20:39

aa moja tylko nigdy nie bila, nie ciagnela za wlosy, nie gryzla, cale szczescie. i mam nadzieje, ze jej to nie przyjdzie nagle
pozytywnieinna
 
Posty: 3447
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 22:15
Lokalizacja: z piekla rodem ...

Postprzez Bianka » 1 cze 2011, o 20:46

Przeczytałam, wszystko fajnie tylko czy moje dziecie ma bunt dwulatka o rok wcześniej? :? martwi mnie to...
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Postprzez pozytywnieinna » 1 cze 2011, o 20:49

moja tez zaczela takie histerie kolo 14 miesiaca, zaczelo sie od wylanczania kompa i "sortowania" smieci. Obecnie mamy klasyczne NIE
pozytywnieinna
 
Posty: 3447
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 22:15
Lokalizacja: z piekla rodem ...

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości

cron