poszedl do sadu

Problemy związane z depresją.

Postprzez Abssinth » 25 maja 2011, o 23:25

ja tez nie... hmmm jesli mieszkalas poza granicami POlski to jak w ogole zlozyc taki pit?
Avatar użytkownika
Abssinth
 
Posty: 4410
Dołączył(a): 6 maja 2007, o 01:39
Lokalizacja: Londyn

Postprzez smerfetka0 » 25 maja 2011, o 23:35

pozytywna ale jak pracowalas w Danii a nie w Polsce i przebywalas w Danii w danym roku to nie musisz skladac pitu.

Ja wlasnie z ciotka ostatnio rozmawialam o PITach i mowila (a ma z tym do czynienia) ze bedac poz a granicami i tam jak sie jest zatrudnionym to nie musze. nie wiem czy sa jakies inne okolicznosci z powodu ktorym nagle 'musisz' ale watpie
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Postprzez Honest » 26 maja 2011, o 00:44

Pozytywna, nie gdybaj, zaczekaj jak odbierzesz pismo, potem będziesz się marwtic :pocieszacz:

Trzymaj sie ciepło
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Postprzez pozytywnieinna » 26 maja 2011, o 17:43

---------- 08:31 26.05.2011 ----------

dziekuje dziewczyny :lol:

musi sie zlozyc pit o przeniesieniu osrodka zycia, ale wtedy nie bylo to jasne, wiec nie skladalam, podatku nie musze placic, ale moga mi wrabac mandat.

ja mysle, ze jest to z policji :cry: bo nie wiem jaka jest procedura, jak zlozyla i wycofala, to tez mnie informuja? moze wyslali przed wycofaniem, ach zyc mi sie nie chce :cry:

---------- 14:49 ----------

idzie dzis odebrac ten list z awizo BOJE SIE :cry: :cry: :cry:

---------- 17:35 ----------

no nie uwierzycie! nie wiem czy sie smiac, czy plakac, pismo z sadu o alimenty!
wiecie co mam zrobic??? dostarczyc JAKIS dokument, ktory jasno stwierdza, ze tatusiek uznal moja core!!!!!!!!!!! to akt urodzenia tego nie stwierdza?????????????????????????????? jaki k.... dokument??????????? dostarczylam im polski akt, jest tam wpisany jako ojciec, potem chcieli dunski, tlumaczony, to co ja mam teraz dostarczyc???????? jego zeskanowanego????????? czy co???

---------- 17:36 ----------

no i oczywiscie mam 7 dni :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

---------- 17:43 ----------

no dobra mam dokument, idealny, ale czy mi sie uda przetlumaczyc nie wiem, niech ktos mi powie, jesli odebralam dzis polecony, mam 7 dni, to kiedy jest data graniczna??/ w srode??
pozytywnieinna
 
Posty: 3447
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 22:15
Lokalizacja: z piekla rodem ...

Postprzez limonka » 26 maja 2011, o 18:44

jak cos to mozesz sad poprosic o wydluzenie terminu.napewno sie przychyla
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Postprzez pozytywnieinna » 26 maja 2011, o 18:47

tak sobie mysle, ze ten dokument to tylko kopia :cry: nie mam nic innego, jak nie uznaja, a ja skads wytrzasne 200 zl na tlumaczenie, bo tyle to kosztuje, to ich rozniose w pyl!
pozytywnieinna
 
Posty: 3447
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 22:15
Lokalizacja: z piekla rodem ...

Postprzez blanka77 » 26 maja 2011, o 19:09

Moim zdaniem ojciec musi oficjalnie uznac swoje dziecko, bo wpisać go do aktu bez jego wiedzy nie wiem czy było dobrym wyjściem, skoro nie jest Twoim mężem. Tak przynajmniej jest w Polsce. Nie ma dowolności wpisywania "ojca", bo tak to można by było wpisać każdego.
Avatar użytkownika
blanka77
 
Posty: 3210
Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 12:38

Postprzez pozytywnieinna » 26 maja 2011, o 19:14

blanko dla mnie to tez jest logicznie i prawo w Danii i w Polsce, tak jak nadawanie aktu jest identyczne! wiec to pismo jest jak dla mnie sprzeczne z prawem, staralam sie znalezc darmowego prawnika, ale najblizszy termin podali mi na koniec czerwca, a na zaplate za prawnika mnie nie stac, tak jak na tlumaczenie dokumentow, ktore nie wiem, czy sa te! zreszta do cholery jasnej, przeciez nie ma innych dokumentow!
pozytywnieinna
 
Posty: 3447
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 22:15
Lokalizacja: z piekla rodem ...

Postprzez Sanna » 26 maja 2011, o 21:09

Może napisz do nich pismo z pytaniem o jaki dokument chodzi, jeśli nie o akt urodzenia ? Może napisz, zeby wskazali przepis na podstawie którego wnoszą o dokument inny niż akt urodzenia. To powinno wydłużyc 7-dniowy termin.
Sanna
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 27 lut 2008, o 15:05

Postprzez pozytywnieinna » 26 maja 2011, o 21:15

a jestes pewna, ze tak mozna? ja nie mam sanna wlasciwie innego dokumentu, tylko kopie wniosku, ktory skladalismy o akt urodzenia, przecioez to chore i nielogiczne! w danii nawet nie wystarczy moj i jego podpis, ale jeszcze dwoch swiadkow, ze to jego i moje dziecko!
pozytywnieinna
 
Posty: 3447
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 22:15
Lokalizacja: z piekla rodem ...

Postprzez Sanna » 26 maja 2011, o 21:46

Spróbowałabym złożyć szybko pismo o b. uprzejmej treści i poczekać co mi sąd odpisze :,, Uprzejmie informuję, że dokumentem potwierdzającym uznanie dziecka przez ojca ..... jest odpis aktu urodzenia dziecka złożony w tutejszym sądzie w dn. ........Zgodnie z duńskim prawem dziecko zostało zarejestrowane w ... ( urzędzie) w obecności mojej, ojca dziecka oraz dwu świadków którzy złożyli przed urzędnikiem ustne oświadczenia że jesteśmy rodzicami dziecka. ( itd. opisać ew. duńską procedurę)itp. "
Co sądzisz? Może się Honest odezwie, bo jest chyba bieglejsza w sprawach rodzinnych? Ja mogę pisać na podstawie mojego doświadczenia z sądami pracy- jeśli sąd mnie wzywa, żebym przedłożyła np. wykaz jakiś tam, to ja mam pełne prawo w odpowiedzi wytłumaczyc, złożyć wyjaśnienia, że wykazuX w formie oczekiwanej przez sąd nie posiadam, natomiast pragnę wyjaśnić, że dane o które sąd prosi zostały przekazane już w wykazie Y ( który jeszcze raz kopiuję jakby się sądowi coś zapodziało i zamieszczam w formie załącznika).
Sanna
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 27 lut 2008, o 15:05

Postprzez Honest » 26 maja 2011, o 22:30

Witajcie.
Z taką sprawa nie miałam do czynienia :? Po pierwsze zadzwoniłabym do sadu i podając sygnature akt zapytała, jakiego dokumentu oczekują, skoro są w jego posiadaniu???Może być tak, że przez tel nie uda Ci się załatwić sprawy, z tym różnie bywa - mnie się raz udawało, raz nie. Nie wiem czy napisanie pisma o wyjasnienie to dobry pomysł, poniewaz mają oni na odpowiedź 30 dni i zanim to uczynią mogą oddalić pozew o alimenty. Tak uważam, ale moge się mylić.

Pozytywna, zadzwoń do rzecznika praw ofiar w innym województwie. Albo na niebieską linię - tam dyzuruja prawnicy także.
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Postprzez Sanna » 27 maja 2011, o 07:50

No tak, muszę dodać, że ja piszę o przypadku kiedy sprawa już się toczy, a sąd żąda kolejnych dowodów, bo taką ma potrzebę w wyniku postępowania. Pozytyw. ma inną sytuację, bo sprawa jeszcze się nie rozpoczęła.
Sanna
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 27 lut 2008, o 15:05

Postprzez pozytywnieinna » 27 maja 2011, o 15:37

---------- 08:14 27.05.2011 ----------

honest staralam sie dodzwonic wszedzie, prawnicy na niebieskiej linii sa w poniedzialek i srode, centrum praw kobiet nie moge sie dodzwonic, a w sadzie powiedzieli, ze wszystko jest w pismie i nic wiecej udzielac inf. nie beda, wiec ten gnoj wygral! bo za 7 dni oddala pozew i to nielegalnie :cry:

---------- 15:37 ----------

no to juz spiesze mowic co zalatwilam,

zadzwonilam jeszcze raz do osrodka interwencji kryzysowe i z usmiechem powiedzialam, ze ja do lipca czasu nie mam, tylko 7 dni i DZIS potrzebuje prawnika, a jak nie to pewnie mi ktoras gazeta pomoze w opisaniu jak pomaga sie samotnym matkom w moim miescie. Pani kazala mi chwile poczekac i za chwile podala mi nr pod ktorym mozna dostac pomoc prawna, darmowa.
zadzwonilam i mialam spotkanie o 12. najpierw Panie prawniczki smialy sie przez pare minut, potem od razu stwierdzily, ze akt urodzenia JEST PODSTAWA DO STWIERDZENIA OJCOSTWA i sad nie ma prawa zadac ode mnie innych dokumentow, ale niestety musimy zyskac na czasie, dlatego musze przetlumaczyc to pismo, ktore mam :cry: i napisza mi pismo do sadu. w miedzyczasie, jak zyskamy tu na czasie napisza skarge na postepowanie sadu.
odnosnie tych pism, ktore dostaje, wyraznie jest to przedluzanie sprawy przez sad, ze wzgledu na to, ze sprawa dla sedziny badz sedzi jest trudna i nie wiedza, badz potrzebuja wiecej czasu, by zorientowac sie odnosnie prawa w tej kwestii, z racji, ze pochodze z malej miejscowosci sprawa przeciw dunczykowi jest najprawdopodobniej pierwsza.

bzdura z faktura, o ktorych mowila mi pierwsza prawniczka, nawet pokazaly mi przepisy, w ktorych jest napisane, ze wystarczy oswiadczenie matki odnosnie wydatkow, bo alimenty sie i tak naleza, a potem tylko trzeba ustalic ile.

inne sprawy 1 czerwca zmieniam prace, niestety pare groszy mniej platna, ale pewniejsza, bo tu nie wszystko jest legalnie zalatwiane i najprawdopodobniej za ten miesiac mi tez nie zaplaca. :(
ta nowa praca plus dodatkowa do konca lipca da mi mozliwosc utrzymania sie do konca sierpnia, wynajmujac jakas tania kawalerke. wiec zyskuje 3 miesiace na znalezienie pracy w innym wojewodztwie (bo tu koszmar), jesli u mnie znalazlam ja w 1,5 miesiaca, to mam nadzieje ze nie bedzie tak zle :lol:
pozytywnieinna
 
Posty: 3447
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 22:15
Lokalizacja: z piekla rodem ...

Postprzez limonka » 27 maja 2011, o 17:55

jedno slowo przychodzi mi tylko na mysl: PODZIWIAM!!!!!!!!!!!! :ok: :oklaski:
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Depresja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 57 gości

cron