wstydliwy problem

Rozmowy ogólne.

Postprzez nusia___ » 10 maja 2011, o 22:47

Dziewczyna , bardzo mnie ujela wasza troska o moje zdrowie , zwlaszcza Twoja Mahiko, bo moglas sie poczuc urazona lub poczulas sie ,za co cie przepraszam :zawstydzony:

Wiem ze to narazie malo , ale kupilam soebie masc ichtiolowa.
Ja juz kilka razy mialam cos takiego co prawda nie bolalo az tak , ale przechodzilo. Oczywiscie bede sie starac , ale narazie bardzo sie postaram by zrobic chociaz krok w kierunku terapii , bo czekam na sesje(jeszcze dwa tygodnie) , a potem byc moze znajde kogos poleconego. Co p tym myslicie ?
Avatar użytkownika
nusia___
 
Posty: 836
Dołączył(a): 4 lut 2008, o 20:30

Postprzez smerfetka0 » 10 maja 2011, o 22:50

---------- 22:47 10.05.2011 ----------

pewnie warto, nie powiem ze nie.

ale coz, takie sa realia i niestety szybko glupota ludzka i zaniedbanie, sie nie
wykorzeni z nas.

---------- 22:50 ----------

uwazam ze skoro cie boli nusiu i juz ci sie to rozwija to nie powinnas czekac dwoch tygodni. masz moze jakas kolezanke zaufana zeby sie zapytac czy zna kogos?

albo idz po prostu do przychodzi i jak masz jakis wybor to powiedz ze chcesz sie zapisac to ginekologa kobiety i z usmiechem ze musi to byc bardzo mila i delikatna pani.

zapewniam ze nie zaczna sie smiac.


jak ja sie stresuje gdzies isc zapytac bo mi wstyd czy cos to zawsze sobie mysle ze przeciez mnie nie znaja to co mi moga zrobic? nakrzycza na mnie? to tez nakrzycze, w ostatecznosci uciekne i nie wroce tam;) pomaga mi takie myslenie pojsc jednak i zalatwic swoja sprawe:p
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Postprzez mahika » 10 maja 2011, o 22:54

---------- 22:52 10.05.2011 ----------

ale coz, takie sa realia i niestety szybko glupota ludzka i zaniedbanie, sie nie
wykorzeni z nas.

z was może nie, ale ze mnie tak.
Bo ja jestem jednostką, ja Monika.
Ja Monika jestem za siebie odpowiedzialna i tylko ja.

Nusia. Przestań. Nie czuję się wcale urażona. Brak empatii?
moze czasem trzeba powiedzieć w prost to co się czuje i myśli w danym temacie, a nie głaskać i poklepywać w imieniu większości.
Myslę ze to wyjdzie Ci na zdrowie ;)
I wiesz, ze ja nigdy przeciwko Tobie Maleńka :)

Co do maści to ja sie nie znam.
A jeśli miałaś już kilka razy to moze też warto pomyśleć nad tym skąd i dlaczego to się robi.

---------- 22:54 ----------

ak ja sie stresuje gdzies isc zapytac bo mi wstyd czy cos to zawsze sobie mysle ze przeciez mnie nie znaja to co mi moga zrobic? nakrzycza na mnie? to tez nakrzycze, w ostatecznosci uciekne i nie wroce tam;) pomaga mi takie myslenie pojsc jednak i zalatwic swoja sprawe:p


podoba mi się i często stosuję.
tak myślę jak mam zalatwić trudną sprawę...

tylko ze ja przemyślę i wracam z podwójną dawką siły :P
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Postprzez smerfetka0 » 10 maja 2011, o 23:00

mahika napisał(a):---------- 22:52 10.05.2011 ----------

ale coz, takie sa realia i niestety szybko glupota ludzka i zaniedbanie, sie nie
wykorzeni z nas.

z was może nie, ale ze mnie tak.
Bo ja jestem jednostką, ja Monika.
Ja Monika jestem za siebie odpowiedzialna i tylko ja.


no czuje sie jak bym rozmawiala ze sciana. nie skomentuje juz bo strasznie przeinaczasz to co mowie wybierasz fragmenty i doczepiasz sie kawalkow zeby nie wiem co mi uswiadomic i chyba wygodniej ci jest odnosic sie do mnie jak niedoinformowanej na temat lekarzy i glupiutkiej i gorszej od ciebie osobki, tak to odebralam. wiec zakoncze juz ten temat i tego offa bo ta rozmowa nie ma najmniejszego sensu w taki wlasnie sposob i meczace sa gadki jak wojt z krowa na jarmarku (bez obrazy nie utozsamam sie ani z jednym ani drugim :wink: )

wiec sorki nusiu za tego offa :*

i nie zwlekaj

---------- 23:00 ----------

mahika napisał(a):podoba mi się i często stosuję.
tak myślę jak mam zalatwić trudną sprawę...

tylko ze ja przemyślę i wracam z podwójną dawką siły :P


ja naszczescoe rowniez nie mialam sytuacji zeby musiala uciekac badz krzyczec:) a sprawy rozwiazywaly sie jednak pozytywnie dzieki mojemu zdecydowaniu wtedy:)
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Postprzez Abssinth » 10 maja 2011, o 23:05

Smerfetka - ja tylko jeszce do Ciebie na chwile - tutaj jest wszystko za darmo, wszystkie badania, porady dotyczace antykoncepji, srodki antykoncepcyjne i wszystko co sobie mozesz wyobrazic. Poszukaj po prostu swojej najblizszej GUM clinic i tam sie dowiedz.

Anglia bardzo powaznie podchodzi do zdrowia plciowego spoleczenstwa.
Avatar użytkownika
Abssinth
 
Posty: 4410
Dołączył(a): 6 maja 2007, o 01:39
Lokalizacja: Londyn

Postprzez smerfetka0 » 10 maja 2011, o 23:09

Abss zaraz bedziesz miala wiadomosc na priv bo nei chce tu smiecic, bardzo to ciekawe a o wiekszosci pierwsze slysze ze tak jest. :) super wiedziec :)
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Postprzez Sansevieria » 10 maja 2011, o 23:31

mahika napisał(a):Nusia, czym prędzej idź do lekarza, a ten głupi wstyd schowaj w kieszeń zanim dojdzie do nieszczęścia...


Rozumiem Twoje dobre intencje oraz w sumie to masz wiele racji w tym co piszesz, Mahiko. Możliwe że nie czytasz wszystkich wątków, nie ma takiego obowiązku. Ale warto żebyś wiedziała, że niedawno Nusia opowiedziała na jednym z tematów, że jest ofiarą wykorzystania seksualnego. Masz oczywiście prawo nie wiedzieć, ze dla ofiar kwestia wizyty u ginekologa ( i płeć lekarza nie odgrywa tu nierzadko znaczącej roli) bardzo często oznacza rewiktymizację. Są kobiety, które postawione wobec takiej koniecznosci muszą korzystać "przed" z silnych leków uspokajających, sam fakt wykorzystania bywa też przesłanką do wykonania cesarki przy porodzie. I lęk oraz niechęć do wizyt u ginekologa u kobiet ofiar przemocy seksualnej nie jest "głupim wstydem" tylko częścią traumy.
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Postprzez limonka » 10 maja 2011, o 23:31

dziewczyny regularne badania kontrolne sa bardzo wazne, a co wiecej czesto ratuja zycie...wiec chyba WARTO sie przelamac:)

ps. smerfeta....wiem ze w daleeekiej przyszlosci planujesz baby...wiec pania luba pana gina trzeba czesto widywac...wiec moze czas zaczac trenowac? buziaki!!!!!!!
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Postprzez smerfetka0 » 10 maja 2011, o 23:42

'trenowac' to ja moze bym i chciala do tego :wysmiewacz: :wysmiewacz: :wysmiewacz:

owszem wybiore sie tak jak mowilam ze to dlugo za mna chodzi :) wcale nei jestem z siebie dumna i uwazam ze macie racje ale ostatni raz powtarzam : w moich wypowiedziach chodzilo JEDYNIE o stwierdzenie suchych i przykrych faktow ze duza czesc spoleczenstwa kobiet szczegolnie w mlodym wieku nie chodza sam e z siebie do ginekologa bardzo wczesnie. ot i tyle :)
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Postprzez mahika » 11 maja 2011, o 05:53

Sansevieria - bla bla bla bla
dziękuję za wyczerpującą wypowiedź zupełnie niepotrzebną, zbędną i nieprzydatną.

po raz kolejny proszę - nie pouczaj mnie, bo po pierwsze wiem co mówię, a po drugie nie jesteś dla mnie absolutnie żadnym autorytetem, ani to co piszesz i Twoje słowa są rzucone na wiatr

z nusią się znamy od bardzo dawna i rozumiemy...
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Postprzez caterpillar » 11 maja 2011, o 10:39

Anglia bardzo powaznie podchodzi do zdrowia plciowego spoleczenstwa.


fakt ,ze na wymaz dostaje wezwania regularnie , fakt ,ze moge wejsc z ulicy i dostac tabletki ale to przepisywanie na gebe i faszerowanie jak leci lekami anty wcale mi sie tak nie podoba...no ale temat juz byl wiec sie nie powtarzam :P

(kiedys byla akcja byc moze nadal to jest ,ze do 25 roku mozna za darmo przebadac sie na chlamydie ..tez warto smerfetko skorzystac jesli sie lapiesz)
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Postprzez Abssinth » 11 maja 2011, o 11:01

odpisze pozniej Smerfetko, teraz jestem w pracy i nie moge pisac dlugich wypowiedzi :/
Avatar użytkownika
Abssinth
 
Posty: 4410
Dołączył(a): 6 maja 2007, o 01:39
Lokalizacja: Londyn

Postprzez Sinusoida » 11 maja 2011, o 20:49

Wstyd że nie chodzicie na regularne badania, a tym bardziej ze nie idziesz nusia jak już Ci się coś dzadziało!!!!

A jeszcze bardziej mnie rozbraja wstyd przed ginekologiem, kiedy rozpoczęło się współżycie...

przed facetem rozkładanie nóg to nie wstyd, a rutynowe badanie to wstyd?

Szczyt nieodpowiedzialności...

Nusia, czym prędzej idź do lekarza, a ten głupi wstyd schowaj w kieszeń zanim dojdzie do nieszczęścia...




:shock: :shock: :shock:

Mahiko, wybacz ale ja mając ok. 17 lat również postrzegałam wizytę u ginekologa w podobnych do Nusi kategoriach. I na samą myśl, że ktoś mógłby to nazwać głupim wstydem czuje się paskudnie. Oczywiście, ze masz rację, zdrowie jest ważniejsze niż wstyd i warto go przełamać. Ale nie zgadzam się, ze jest ot wstyd - głupi. Jest jaki jest. Ja się przełamałam. Poszłam do gina mając lat 17, sama... Do dziś pamiętam moje przerażenie, nie wiedziałam niemal co kobieta do mnie mówi... Musiałam wyglądać na naprawdę przerażoną bo kobieta kilkukrotnie pytała mnie czy wszystko w porządku, także w domu i w ogóle... I nawet dziś nie uważam, że był to głupi wstyd. Sądzę, że był naturalny. Cieszę się, że udało mi się go przełamać i myślę, że nasza rola w tym, by pomóc go przełamać Nusi.
A taka ocena: głupi wstyd, moim zdaniem nie jest na miejscu na forum wsparcia... a w kontekście wykorzystania Nusi tym bardziej. Takie moje skromne zdanie...
Avatar użytkownika
Sinusoida
 
Posty: 1225
Dołączył(a): 25 sie 2009, o 19:59

Postprzez mahika » 11 maja 2011, o 21:12

masz do niego prawo, jak ja do swojego.
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Postprzez Winogronko7 » 11 maja 2011, o 21:19

Na tym polega świat- są rózne jedostki i rózne zdania. Jedni wyleją Ci kubeł zimnej wody na głowę a inni ręczniczkiem otulą. I jest równowaga.
Avatar użytkownika
Winogronko7
 
Posty: 1858
Dołączył(a): 26 sie 2010, o 18:04

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 532 gości