Macierzyństwo...

Rozmowy ogólne.

Postprzez blanka77 » 7 maja 2011, o 22:14

sprawdź od jakiego wieku można podawać hascosept
Avatar użytkownika
blanka77
 
Posty: 3210
Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 12:38

Postprzez Bianka » 7 maja 2011, o 23:10

---------- 22:49 07.05.2011 ----------

spoko spoko, zawsze wszystko czytam i sprawdzam, mała Pozytywnej też mała więc liczę że będę mogła podać:)

---------- 23:10 ----------

Ciekawy artykuł dla mam

http://g1.edipresse.pl/prod/babyonline/ ... 710,0.html

Ja myślałam że będę zapisana do jednego pediatry ale co wizyta umawiali mnie do kogoś innego, jestem zła że mała nie ma jednego który ją zna:( trudno teraz to wykonać kiedy mieszkamy w dwóch miejscach na raz...poza tym nie spotkałam takiego który by mi zaimponował, wszyscy tacy jacyś olewczy..
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Postprzez pozytywnieinna » 8 maja 2011, o 09:32

mala znow ma sraczke i znow nie je! od wczoraj znow kazdy posilek to 3 godziny darcia sie! mam tego dosc, bo albo bede pracowac, albo ja leczyc! zamkniety krag!
pozytywnieinna
 
Posty: 3447
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 22:15
Lokalizacja: z piekla rodem ...

Postprzez yages » 8 maja 2011, o 11:05

Dla teraźniejszych i przyszłych rodziców,: http://demotywatory.pl/2487665/Nie-wiesz-co-to-duma
w oczach mamuśki aż kipi radośc i duma

Urocze :grupa:

Pozytywna, jesli dajesz małej kanapki,mozesz kupic w jakims sklepie foremki do wycinania przeróznych kształtow, kwiatki, gwiazdki,delfinki,motylki, bla bla bla. Ładnie to dekorowac, kolorowe i fikuśne bardziej apetycznie wygladają.
(nie tylko do kanapek one są ,ale do plackow racuchów..,serków o gęstrzej konsystencji itd itd itd)
yages
 
Posty: 48
Dołączył(a): 20 sie 2010, o 20:30

Postprzez pozytywnieinna » 8 maja 2011, o 11:28

po pirwsze nie je kanapek, po drugie to nie jest problem, ze jest niejadem, ale znow jest chora, ma rozwolnienie okropne! ma to wlasciwie permanentnie, podale leki, przechodzi, koncze leki zaczyna sie i tak prawier od poczatku, jak zdrowa to je za 4 osoby i nie mam problemu z karmieniem.
pozytywnieinna
 
Posty: 3447
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 22:15
Lokalizacja: z piekla rodem ...

Postprzez Jaga82 » 8 maja 2011, o 16:38

No to skorzystałam z zaproszenia i wpadłam na chwilkę :)
Moja malutka je, robi kupkę i śpi :) I tak wygląda jej dzień. Budzi się w nocy na jedzenie tylko raz ale karmienie trwa dwie godziny, łacznie ze zmianą pampersa w międzyczasie, bo mała przysypia w trakcie jedzenia. Mam nadzieję, że wkrótce się nauczy jeść bez spania przy piersi. Na razie dajemy radę :) Jest dobrze. Buziaki. Szczęśliwa mamuśka Jaguśka :)
Avatar użytkownika
Jaga82
 
Posty: 795
Dołączył(a): 7 lip 2009, o 08:49

Postprzez Sinusoida » 8 maja 2011, o 16:46

:) Jago, miło Cię czytać taką radosną i szczęśliwą :usmiech2: Mam tylko taką teoretyczną radę jeśli chcesz oczywiście (teoretyczną bo mamą nie jestem). Jeśli mała zasypia przy piersi dobrze jest jej wyjąć cyca z buzi, a nie pozwalać z nim spać. Mała się do tego przyzwyczai i będziesz uwiązana, to raz. A dwa - niekorzystnie to wpływa na zgryz i ząbki (próchnica) jeśli masz zamiar karmić ją jakiś dłuższy czas... A w ogóle to jeszcze raz gratuluję :kwiatek: :D
Avatar użytkownika
Sinusoida
 
Posty: 1225
Dołączył(a): 25 sie 2009, o 19:59

Postprzez Bianka » 8 maja 2011, o 18:26

Mojej też najlepiej się spało przy piersi i wtedy ją łaskotałam w policzek ale na nie wiele się to w sumie zdało:)
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Postprzez pozytywnieinna » 8 maja 2011, o 18:42

jaga ciesye sie, jeszcze raz gratuluje! jagus, becikowe z polski ci sie nalezy. jak chcesz pomocy w zalatwieniu to daj znac, moge doradzic, 1000 zl piechta nie chodzi :)
pozytywnieinna
 
Posty: 3447
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 22:15
Lokalizacja: z piekla rodem ...

Postprzez Jaga82 » 9 maja 2011, o 13:11

---------- 13:05 09.05.2011 ----------

Sinusoida napisał(a)::) Jago, miło Cię czytać taką radosną i szczęśliwą :usmiech2: Mam tylko taką teoretyczną radę jeśli chcesz oczywiście (teoretyczną bo mamą nie jestem). Jeśli mała zasypia przy piersi dobrze jest jej wyjąć cyca z buzi, a nie pozwalać z nim spać. Mała się do tego przyzwyczai i będziesz uwiązana, to raz. A dwa - niekorzystnie to wpływa na zgryz i ząbki (próchnica) jeśli masz zamiar karmić ją jakiś dłuższy czas... A w ogóle to jeszcze raz gratuluję :kwiatek: :D



Wiem, wiem :) Jak tylko widzę, że już nie je a robi sobie z cyca smoczek to zaraz jej wyjmuje z buźki i wtedy się budzi i rzuca jak wygłodniałe zwierzątko :) Śmieszny widok, gdy tak kręci łebkiem w poszukiwaniu jedzonka :)

Pozytywna wysyłam wiadomość na priv

---------- 13:11 ----------

jak mała ma na imię? ile ważyła? jak sobie radzicie? zapraszam na macierzyństwo:)




Mała ma dość oryginalne imię, które mogę podać zainteresowanym na priv :) Jak juz kiedyś pisałam wolę pozostać anonimowa. Ważyła 2790 i mierzyła 49 cm.
Avatar użytkownika
Jaga82
 
Posty: 795
Dołączył(a): 7 lip 2009, o 08:49

Postprzez caterpillar » 9 maja 2011, o 14:21

WoW Jaga to juz???

gratulacje! :kwiatek2: :kwiatek2:
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Postprzez Bianka » 9 maja 2011, o 15:48

o to kruszynka:) mi możesz napisać na priv, jestem ciekawa:)
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Postprzez Jaga82 » 13 maja 2011, o 12:33

Dziewczyny, co zrobic z malutka, bo nie chce mi zasypiac w dzien? Zasnie przy cycku jak je a gdy tylko ja odloze do lozeczka to robi wielkie oczka i nie spi. Mecze sie potem z nia, bo ciagle by siedziala przy cycku, bo tylko wtedy zasypia. W nocy nie mam z nia tego problemu moze dlatego, ze spi ze mna w lozku. Szybciutko zje i zasypia, nie wierci sie, nie marudzi. Moze jeszcze to sie u niej zmieni? Ma dopiero dwa tygodnie.
Avatar użytkownika
Jaga82
 
Posty: 795
Dołączył(a): 7 lip 2009, o 08:49

Postprzez caterpillar » 13 maja 2011, o 12:46

Jaga ja tez tak mialam , okazalo sie ,ze mam malo pokarmu a mala wisiala mi 24 h na cycku ale moze u twojej to przyzwyczajnenie wiec moze sprobuj dac jej smoka i odkladac do lozeczka (dla mnie wazne bylo aby uczyc od malego spac w swoim lozku ) pierwsze 3 miesiace byly trudne bo mala chciala byc tylko przy mnie wiec musialam trzymac ja na kolanach na poduszce, potem wymyslilam ze bede ta poduszke wkladac do lozeczka z nia spiaca i zadzialalo :) )
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Postprzez blanka77 » 13 maja 2011, o 12:54

---------- 12:52 13.05.2011 ----------

Niektórzy sugerują, żeby zmienić tryb karmienia. Czyli karmić dziecko po tym jak się obudzi, a nie przed snem.

I warto jest sprawdzić, czy Twój pokarm jest wystarczająco dobry.

Gdy zasypia przy piersi to trzeba sprawdzić czy jest najedzone, jeśli zasypia po chwili to trzeba obudzić żeby się dziecko najadło. Bo inaczej to ani nie będzie najedzone, ani Ty nie będziesz mogła nic zrobić bo będziesz z cycem przy dziecku.

---------- 12:54 ----------

No i proponuję włączać muzyczkę gdy będzie zasypiała sama w łóżeczku. Nie radzę zaciemniać pokoju w dzień, żeby się kiedyś dziecku nie przestawił dzień z nocą.

Moim zdaniem powinnaś po prostu nakarmić, dać smoka i położyć w łóżeczku. I zachowywać się normalnie w domu, bez robienia wszystkiego po cichaczu.
Avatar użytkownika
blanka77
 
Posty: 3210
Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 12:38

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości