MOJ DDA PIJE!!!

Dorosłe Dzieci Alkoholików.

MOJ DDA PIJE!!!

Postprzez Robaczek » 2 maja 2011, o 12:38

Jesteśmy kilka lat małżeństwem , mamy wspaniałe dzieci, On jest DDA, jego Ojciec pije. Od 1,5 roku On lubił sobie wypić .... często ale tak żebym nie zauważyła.....chował "dowody zbrodni" po całym domu... Poprosiłam go żeby poszedł do psychologa - pani powiedziała że jest na etapie zaprzeczania.... Jak mam mu pomóć....?
Robaczek
 
Posty: 2
Dołączył(a): 19 paź 2009, o 14:28

Postprzez Abssinth » 2 maja 2011, o 12:56

postawic mu ultimatum i sie go trzymac.

odejsc, jesli nie przestanie pic.

nie chcesz chyba, zeby Wasze wspaniale dzieci musialy pozniej chodzic na iweloletnia terapie, zeby sie leczyc ze spustoszen, jakie pijanstwo jednego z rodzicow i wspoluzaleznienie drugiego z rodzicow poczynia w ich psychice?
Avatar użytkownika
Abssinth
 
Posty: 4410
Dołączył(a): 6 maja 2007, o 01:39
Lokalizacja: Londyn

MÓJ DDA PIJE!!!

Postprzez Robaczek » 2 maja 2011, o 13:08

Postawiłam ultimatum powiedziałam że jak nie przestanie to odchodzę , że nie pozwolę żeby moje dzieci cierpiały...tak jak On kiedyś...., Ale nie jestem przekonana czy zamiast mu pomóc tylko go bardziej pogrążę...
Robaczek
 
Posty: 2
Dołączył(a): 19 paź 2009, o 14:28

Postprzez Abssinth » 2 maja 2011, o 13:15

pijak musi znalezc dno, zeby moc sie od niego odbic.

martwisz sie o niego - ale czy on sie martwi o Ciebie, o dzieci? on pije, to jest dla niego najwazniejsze.

Nie Twoje zdrowie psychiczne. Nie zdrowie Waszych dzieci, nie ich szczescie.

to wszystko nic nie znaczy dla niego w porownaniu z piciem.

najlepiej byloby, gdybys sie wybrala do specjalisty od wspoluzaleznien...po to, zeby pomoc sobie. Sobie i dzieciom.

Byc moze taki wstrzas pomoze takze jemu.
Avatar użytkownika
Abssinth
 
Posty: 4410
Dołączył(a): 6 maja 2007, o 01:39
Lokalizacja: Londyn

Postprzez felicity » 3 maja 2011, o 00:24

Nie warto walczyc o alkoholika jeśli on nie chce sam o siebie zawalczyc.
Trzeba być bardzo konsekwentnym i najlepiej poszukać wsparcia, sama możesz się łatwo złamać, a tu potrzeba siły, oporu, twardej miłości.
Avatar użytkownika
felicity
 
Posty: 397
Dołączył(a): 28 lip 2007, o 23:31


Powrót do DDA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 166 gości