Rozbił się samolot

Rozmowy ogólne.

Postprzez mahika » 11 kwi 2011, o 13:16

Cacanko, nie wiem. Gdzieś kiedys słyszałam, dzis odszukałam :)

Dziewczyny, jak to fajnie mieć to w dupie.
Każdemu polecam...

Ich nie obchodzi mój los.
Mnie też nie obchodzi ich los...

Całkowita obojętność.
30 lat wystarczy mi na denerwowanie się "systemami"

W dupie to mam i dobrze mi z tym :D
Obrazek
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Postprzez ewka » 11 kwi 2011, o 13:34

mahika napisał(a):Pędzi Ewka, zdaje sie ze coraz szybciej...

Z perspektywy lat powiem, że im dalej, tym szybciej. Niestety.
Avatar użytkownika
ewka
 
Posty: 10447
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 18:16

Postprzez sikorka » 11 kwi 2011, o 15:03

kasiorek43 napisał(a):Tylko wiesz Bianko, oni mogą coś z tym zrobić a ja nie.

to sa swlowa ktore swiadcza kasiorku, ze gdybys byla na miejscu rzadzacych to moglabys cos zrobic. cos czyli pewnie wszystko. to sa niestety pobozne zyczenia nas szaraczkow. nigdy nie wiesz ile tak naprawde moglabys zrobic. Ty myslisz ze politycay to wiedza o kazdej biednej rodzinie w polsce ktorej trzeba pomoc? to ja sie pytam za co? na wsztystko i wszystkich w zadnym kraju nie ma pieniedzy i zawsze bylo i bedzie tak, ze jednemu bedzie sie wiodlo lepiej a drugiemu gorzej. zycie ... to smutne wiem, ale zwalanie wszystkiego na wladze jest zwyklym uproszczeniem. to ludzie, a nie bogowie.
myslisz ze jestes od nich lepsza bo sobie polamentujesz nad losem biednych dzieci czy rodzin w trudnej sytuacji? tym im zoladkow nie napelnisz.
Avatar użytkownika
sikorka
 
Posty: 3431
Dołączył(a): 8 gru 2010, o 20:04

Postprzez PodniebnaSpacerowiczka » 11 kwi 2011, o 16:33

Ja się przekonałam o jednym: o swój zad trzeba zadbać samodzielnie, a nie liczyć na rząd.

Jeżeli nie odpowiada mi to, co znajduję (lub czego nie znajduję) we własnym państwie - zawsze pozostaje możliwość na przykład wyjazdu, gdzieś, gdzie uważam- będzie się mi wiodło dostatniej.

Też mogłabym biadolić zamiast próbować zamieniać swe życie na lepsze. Ponieważ nie pochodzę z wyższych sfer i nikt mi nie dał akcji, mieszkania ani ziemi w spadku.

Oczywiście kwestia nieudolnych rządów i mnie wkurza. I pokomunistyczna mentalność mnie wkurza (którą nota bene pewnie niejednokrotnie sama wykazuję nawet nie będąc tego świadomą). Tylko czy mój lament świętokrzyski doprowadzi do jakiejkolwiek poprawy ?

Zmywam się na angielski...
Avatar użytkownika
PodniebnaSpacerowiczka
 
Posty: 2415
Dołączył(a): 22 maja 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wszędzie mnie pełno ;-).

Postprzez Filemon » 11 kwi 2011, o 20:08

---------- 19:56 11.04.2011 ----------

A powiedzcie mi do czego według Was potrzebne jest coś takiego, jak państwo...? Bo według mnie do tego, żeby zapewnić bezpieczeństwo i warunki dla normalnego bytu swoim obywatelom.

Potrzebujecie swojego państwa do czegoś innego?? Na przykład do tego, żeby brało od Was podatki...? ;) :lol: No to bierze! Czegoś jeszcze Wam brakuje...?

No to ja się pytam, ku*wa mać, gdzie są te warunki godnego normalnego bytu dla obywateli naszego państwa?! do ku*wy nędzy, jeżeli w całych rozległych województwach (za wyjątkiem niektórych dużych miast) jest bezrobocie jak *uj! jeżeli ileś tam dziesiąt procent Polaków żyje w biedzie i ubóstwie... dorośli młodzi ludzie, często po studiach latami szukają jakiejś w miarę sensownej pracy w stosunku do wykształcenia, które zdobyli a inni, bez wyższego wykształcenia harują za tysiąc pięćset złotych miesięcznie, za którą to sumę o normalnej godnej egzystencji trudno mówić, bo za to ledwo da się przeżyć., nie mówiąc już o kupnie sobie na przyszłość jakiegoś dachu nad głową, i tak dalej... czyli całe życie wynajem, wynajem, wynajem... od obcych, albo siedzenie kątem u rodziny. Na dodatek tysiące ludzi, którzy już dostali taką pracę za gówniane pieniądze trzymają się jej kurczowo znosząc upokorzenia, wykorzystywanie, chamskie, niesprawiedliwe traktowanie, i te pe...

kur*wa mać, czy to państwo zwane polskim spełnia zatem swoje podstawowe zadania?! ojczyzna podobno jak matka... a to jest chyba ku*wa jakaś wyrodna, której dzieci się muszą użerać całymi latami, żeby ledwo koniec z końcem powiązać...

od ładnych już paru lat Polska nie jest krajem biednym!!! przeciwnie, należymy do grupy krajów zamożnych i nawet w aktualnym kryzysie dobrze się rozwijających gospodarczo! długi które kiedyś narobił za komuny niejaki Edward Gierek, niegdyś dla nas astronomiczne, obecnie są sumami znikomymi, bo budżet państwa stać na robienie daleko wyższych zadłużeń niż niegdyś... państwo polskie stało się zamożne... a jego obywatele...?

g*wno - nie są zamożni, poza nielicznym marginesem, bo parędziesiąt procent obywateli żyje w gównianych warunkach, męcząc się i kombinując jak przetrwać... dlaczego?!

ano nie dlatego, że nie ma pieniędzy, bo pieniądze są, gdyż obecnie to państwo nie należy już do biednych... tylko DLATEGO, ŻE SFERY RZĄDZĄCE ŹLE, LEKKOMYŚLNIE, GŁUPIO, NIEGOSPODARNIE, NIEFACHOWO A CZASEM WRĘCZ ZŁODZIEJSKO GOSPODARUJĄ I ZARZĄDZAJĄ TYMI DUŻYMI FINANSAMI, KTÓRE POSIADAJĄ...

rozrzutność, niefrasobliwość, niedbałość, brak przemyślenia priorytetów jest na porządku dziennym...

w dupie mam pomniki jakichkolwiek ofiar... w sytuacji, kiedy kolejne ofiary właśnie się wykańczają, bo na wizytę u chirurga czy onkologa, albo na zabieg operacyjny czekają po kilka miesięcy!!!!!!!!!!!!!!

w dupie mam eleganckie oświetlenia uliczne na święta, sztuczną palmę na jednym z centralnych placów mojego miasta, za liście do której miasto zapłaciło podobno artystce 60 czy ileś tam dziesiąt tysięcy złotych... w dupie mam takie porządki, że pierwsza lepsza Doda czy inna jakaś tam pi*da bez talentu i nawet podstaw kultury niby to na kulturze... zagarnia setki tysięcy czy nawet miliony złotych i takiej jednej z drugą nikt nie opodatkuje w takim stopniu, żeby potem było na służbę zdrowia, na godziwe renty i emerytury, na zasiłki na dzieci w jakiejś sensownej wysokości, na dofinansowanie leków i w ogóle całej służby zdrowia, na godziwe pensje dla ludzi ciężkiej pracy...

niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego śmieciarz czy kasjerka w sklepie mają zarabiać gówniane pieniądze, skoro ich praca jest niezbędna i pożyteczna i ma charakter wręcz podstawowy dla społeczeństwa z a taki kutas jeden z drugim w stacjach telewizyjnych i to państwowych, czyli finansowanych ze społecznych pieniędzy! dostaje miesięcznie 40, 50 albo i 60 tysięcy złotych za czytanie wiadomości z kartki, które na dodatek często gówno nas obchodzą, bo mamy już dosyć denerwowania się, kłamstw i tanich sensacji czy innych bezwartościowych bzdetów...

POLAK WSZYSTKO WYTRZYMA... GDYBY TO BYŁO W AFRYCE, TO JUŻ BY REWOLUCJA BYŁA TAKA JAK OSTATNIO W ILUŚ KRAJACH...

ale wiecie co... historia uczy, że i w Europie też zdarzały się rewolucje i mówię Wam, że nie za długo już przejdzie taki czas, że społeczności europejskich krajów zaczną się buntować, bo kiedy zaostrzy się kryzys, to oczywiście obcinać się będzie emerytury, renty, pensje przeciętnych pracowników wykonujących podstawowe prace, ale rząd, "artyści" ci nasi różni z bożej łaski...:haha: (te różne beztaleńcia - mam tu na myśli...), prezesi banków, menadżerowi wielkich korporacji, itp. - ci wszyscy swoje dziesiątki i setki tysięcy miesięcznie będą zarabiać dalej, bo po ich pensjach i premiach będzie się ciąć dopiero w ostatniej kolejności...

więc bardzo Was proszę, nie pie*dolcie, że to państwo funkcjonuje dobrze i sam sobie winny ten, kto sobie nie daje w nim rady...

co prawda na zachodzie jest niewiele lepiej, ALE JEDNAK Z PEWNYMI WYJĄTKAMI!!! jest parę krajów o systemach socjal-demokratycznych i prospołecznych, w których ludzie jednak są w stanie żyć godnie i na jakimś normalnym poziomie nie zmagając się nieustannie z życiem by powiązać koniec z końcem - mam tu na myśli kraje takie jak skandynawskie i Austrię... W krajach tego typu naprawdę dba się o człowieka w podstawowym zakresie i okazuje się to możliwe, żeby ludzie żyli w miarę spokojnie nie wypruwając z siebie żył i żeby było ich stać na zaspokojenie swoich podstawowych potrzeb bez ciągłego balansowania na granicy ubóstwa czy biedy...

dziękuję państwu za uwagę i przyznaję, że się wściekłem - więc co do formy mogę przeprosić za niektóre wybryki, ale w treści nie zmieniłbym nic z tego co napisałem... :)

---------- 20:03 ----------

mahika napisał(a):Dziewczyny, jak to fajnie mieć to w dupie.
Każdemu polecam...

Ich nie obchodzi mój los.
Mnie też nie obchodzi ich los...


popieram!!! dlatego ja od lat nie chodzę głosować - NIE MA NA KOGO...

---------- 20:08 ----------

sikorka napisał(a):taaa... zapewne kasiorku jak Ty bylabys na miejscu rzadzacych to nikt by nie chorowal, a jak juz to wszystkie leki bylyby za darmo, kazdy mieszkalby w willi, jezdzil mercedesem, zarabial miliony i nie mialby zadnech problemow :roll: :P no - zapewne tak by bylo. tak bardzo zaluje ze nie jestes w polityce - zyloby sie wszystkim jak w bajce :roll: zastanawia mnie tylko jakich magicznych sztuczek bys uzyla zeby to osiagnac.


co za głupi komentarz!!!

wystarczy nie kraść, nie stawiać na pierwszym miejscu kasy, tylko człowieka i nauczyć się co nieco od takich krajów jak Dania, Norwegia, Szwecja czy Austria... nie trzeba być czarodziejem...
Avatar użytkownika
Filemon
 
Posty: 3820
Dołączył(a): 2 gru 2007, o 20:47
Lokalizacja: Matka Ziemia :)

Postprzez sikorka » 11 kwi 2011, o 20:28

Filemon napisał(a):co za głupi komentarz!!!

wystarczy nie kraść, nie stawiać na pierwszym miejscu kasy, tylko człowieka i nauczyć się co nieco od takich krajów jak Dania, Norwegia, Szwecja czy Austria... nie trzeba być czarodziejem...

a wszyscy kradna i stawiaja na 1.miejscu kase? :shock: a jak juz ci wszyscy krasc przestana to my wszyscy bedziemy zyli jak w bajce? :shock: a jak juz jeden sie trafi taki uczciwy i nieskazielny to jaki on ma wplyw na innych jak jest w mniejszosci? :shock:
fil, ja odnioslam sie do konkretnej wypowiedzi kasiorka, ktora wydala mi sie zwyczajnie niesprawiedliwa i nawet w praktyce niemozliwa. ot i wszystko :bezradny:



Filemon napisał(a):
kur*wa mać, czy to państwo zwane polskim spełnia zatem swoje podstawowe zadania?!

nie :nie: i to jest bardzo przykra prawda. rozumiem Twoje wzburzenie fil, tylko sie zwyczajnie pytam - daje nam to cos? zmienia sie cos od tego? umiesz liczyc - licz na siebie. do tego jako dlugoletni obywatel tego kraju powinienes juz dawno przywyknac. tak jak i ja i wszyscy inni.
Ostatnio edytowano 11 kwi 2011, o 20:33 przez sikorka, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
sikorka
 
Posty: 3431
Dołączył(a): 8 gru 2010, o 20:04

Postprzez Winogronko7 » 11 kwi 2011, o 20:32

Widzę tu masę bezradnych maleńkich istotek, cicho protestujących, niezadowolonych i zniesmaczonych.
Z których rozważań i tak niestety nic nie wyniknie...
Avatar użytkownika
Winogronko7
 
Posty: 1858
Dołączył(a): 26 sie 2010, o 18:04

Postprzez sikorka » 11 kwi 2011, o 20:33

DOKLADNIE :oklaski:
Avatar użytkownika
sikorka
 
Posty: 3431
Dołączył(a): 8 gru 2010, o 20:04

Postprzez Filemon » 11 kwi 2011, o 20:39

---------- 20:35 11.04.2011 ----------

sikorka, czyli w Skandynawii stał się cud - "w praktyce niemożliwy"...

oczywiście i tam pewnie można by wytknąć rządzącym to czy owo, ale wiadomo powszechnie, że ludzie w tych krajach nie borykają się z życiem i podstawowe potrzeby i opiekę nad człowiekiem mają zapewnione przez państwo - nawet ci, którzy sami sobie nie radzą... a ci co sobie radzą są godziwie wynagradzani i otoczeni przez państwo całym systemem udogodnień i dodatkowego wsparcia...

w naszym kraju możesz wypracować rentę i emeryturę przez wieledziesiąt lat i na koniec... być niemal nędzarzem, bo ci wypłacą na przykład 700 albo 900 złotych i z tego masz zapłacić mieszkanie, rachunki i się wyżywić... albo zapiszą cię na zabieg operacyjny za 3 miesiące lecz w międzyczasie będziesz już w takim stanie, że się wykończysz, albo jak cię chirurg rozetnie, to potem już tylko zaszyje, bo nie będzie już możliwości, żeby cię uratować... zamiast kupić lekarstwa z konieczności wybierzesz bułkę i karton mleka... w tamtych państwach tak nie ma a u nas jest i to na dużą skalę!!!

---------- 20:39 ----------

Winogronko7 napisał(a):Widzę tu masę bezradnych maleńkich istotek, cicho protestujących, niezadowolonych i zniesmaczonych.
Z których rozważań i tak niestety nic nie wyniknie...


a to pisała jakaś duża, wieeeelka istota zadowolona z biedy i ubóstwa albo życia w ciągłych podstawowych ograniczeniach lekko szacując gdzieś na połowie obszaru tego kraju...?

kolejny głupi komentarz...
Avatar użytkownika
Filemon
 
Posty: 3820
Dołączył(a): 2 gru 2007, o 20:47
Lokalizacja: Matka Ziemia :)

Postprzez sikorka » 11 kwi 2011, o 20:45

Filemon napisał(a):ale wiadomo powszechnie, że ludzie w tych krajach nie borykają się z życiem i podstawowe potrzeby i opiekę nad człowiekiem mają zapewnione przez państwo

wszyscy? :roll:
Avatar użytkownika
sikorka
 
Posty: 3431
Dołączył(a): 8 gru 2010, o 20:04

Postprzez Winogronko7 » 11 kwi 2011, o 20:47

Nie mówię, że życie w Polsce jest idealne, że władze dbają o obywateli i zapewniają nam bezpieczeństwo, opiekę. Nie twierdzę też, że brak tu zakłamanych sytuacji.

Filemon, ale powiedz mi mam rozkminiać jak jest, przesiąknąć tym co się tu dzieje? No co i tak nie mam wpływu. Żaden protest nic nie zmieni, zwłaszcza tutaj.

Czy może starać się żyć lepiej i cieszyć choć z tego co Polska nam umozliwia?

Nie w kazdym kraju jest tak dobrze jak u nas.

Chyba, że wszystko co wiąze się z Polską jest wg Ciebie głupie.
Avatar użytkownika
Winogronko7
 
Posty: 1858
Dołączył(a): 26 sie 2010, o 18:04

Postprzez smerfetka0 » 11 kwi 2011, o 20:50

nie ktorzy nie uwazaja tego za tylko narzekanie ale raczej odbieraja za dyskusje w takim temacie i wymianie zdan - temat trudny burzliwy wiec i dyskusja taka.#

jak ktos nie chce w to wnikac nie musi sie po prostu wypowiadac.

przeciez oni nie chca teraz zmieniac kraju i sytuacji bo nie moga i maja swiadomosc, dyskutuja na temat pogladow a co czlowiek to inny poglad
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Postprzez PodniebnaSpacerowiczka » 11 kwi 2011, o 21:53

Filemon, uniosłeś się, owszem :).

Trafnie prawisz z tym:
"(...) ano nie dlatego, że nie ma pieniędzy, bo pieniądze są, gdyż obecnie to państwo nie należy już do biednych... tylko DLATEGO, ŻE SFERY RZĄDZĄCE ŹLE, LEKKOMYŚLNIE, GŁUPIO, NIEGOSPODARNIE, NIEFACHOWO A CZASEM WRĘCZ ZŁODZIEJSKO GOSPODARUJĄ I ZARZĄDZAJĄ TYMI DUŻYMI FINANSAMI, KTÓRE POSIADAJĄ...
rozrzutność, niefrasobliwość, niedbałość, brak przemyślenia priorytetów jest na porządku dziennym..."


Jednak jest także drugi biegun.
Znam mnóstwo ludzi, którzy dorobili się sałaty dzięki WŁASNEJ pracy. Tutaj w kraju. Albo osiągają przynajmniej tę średnią krajową.

Nie raz, nie dwa sami przyczyniamy się do robienia z siebie tzw. "taniej siły roboczej" [...].

Przed-przedwczoraj oglądałam dokument o Albinosach w Tanzanii. Ci to dopiero mają przechlapane.

Z kolei ja dziękuje Bogu, że mam dwie zdrowe ręce, nogi. I dużo możności, o jakich za komuny moi przodkowie mogli tylko pomarzyć.


Winogronko,
łiii tam, wcale nie czuję się jakoś specjalnie niezadowolona ;). Tym bardziej bezradna.
Ostatnio edytowano 11 kwi 2011, o 22:01 przez PodniebnaSpacerowiczka, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
PodniebnaSpacerowiczka
 
Posty: 2415
Dołączył(a): 22 maja 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wszędzie mnie pełno ;-).

Postprzez ewka » 11 kwi 2011, o 21:57

A ja wychodzę z założenia, że jeśli się nie chodzi głosować, to narzekać nie uchodzi.
Avatar użytkownika
ewka
 
Posty: 10447
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 18:16

Postprzez mahika » 11 kwi 2011, o 22:01

jo, jak olewać to do końca :lol:
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 497 gości