Rozbił się samolot

Rozmowy ogólne.

Postprzez Bianka » 10 kwi 2011, o 22:41

:)
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Postprzez smerfetka0 » 10 kwi 2011, o 22:52

sikorko w ostatnich twoich postach jest duzo wysmiewczych rzeczy i wiele ironii.
to nie jest mile
moze warto pomahowac te hormony troche.

mi tez sie nei podoba ze do takiej rangi naglasniane sa mniejsze czy wieksze tragedie slawniejszych ludzi dla ktorych raz dwa cos jest zrobione lub probowane zrobic, a tragedie szarych biednych ludzi w polsce czesto sa zostawiane. ot i tyle.

po co ta ironia u ciebie nie wiem. nie pierwszy zreszta raz. nie wiem co cie ugryzlo ale jak masz jakis problem to warto zalozyc osobny watek a nie ironia atakowac innych uzytkownikow :?

kasiorek moze miec zdanie jakie chce i jesli nawet uwaza ze lepiej by zarzadzala naszym panstwem to ma prawo tak uwazac :D (chociaz nie o to jej chyba chodzilo w calym przekazie :wink: )
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Postprzez ewka » 11 kwi 2011, o 07:02

I rok minął... strasznie pędzi ten czas.
Avatar użytkownika
ewka
 
Posty: 10447
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 18:16

Postprzez Dorku » 11 kwi 2011, o 08:34

Dziś nową przypowieść Polak sobie kupi, że i przed szkodą i po szkodzie głupi...
Dorku
 
Posty: 343
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 20:51
Lokalizacja: Mazowsze-kraina łagodności....

Postprzez mahika » 11 kwi 2011, o 08:40

Pędzi Ewka, zdaje sie ze coraz szybciej...

Dorku. w miejsce Polak, wpisałabym chyba człek...
Nie sądzę że narodowość określa stan umysłu :wink:
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Postprzez Dorku » 11 kwi 2011, o 08:45

A to tak wiesz...odnośnie popularnego przysłowia, tam jest Polak.
Dorku
 
Posty: 343
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 20:51
Lokalizacja: Mazowsze-kraina łagodności....

Postprzez Księżycowa » 11 kwi 2011, o 09:58

---------- 09:46 11.04.2011 ----------

Sikorko nie wiem za kogo się masz, że masz taki ton, ale nie obchodzi mnie to.

Nigdzie nie napisałam pierwsza, ze gsybym ja rządziła było by lepiej, odpowiedziałam na sugestię Bianki, która to pierwsza porównała....
Ja przede wszystkim nawet do polityki nie pchalabym się - nie moja dziedzina.
I wiesz nie chodzi o znawienie świata, ale o zwyczajne zauwazanie problemow mnie ,,wielkich" ludzi i ulepszenie kraju na miarę mozliwosci...

Zagubiona dzięki :wink:

---------- 09:58 ----------

Przypomniały mi się słowa kogoś, dyrastyczniejsze od moich... ze gdyby drugi samolot poleciał i sie rozwalił, to może nie było by tych, którzy tak rządzą i działo by się lepiej i nas...

I wiecie, to powedziała osoba, ktora na prawde walczy z każdym dniem i ja ją rozumiem...
Sami doprowadzili na takie chlodne podejście tych biedniejszych ale, że jak ktos nie jest wazny, to trzeba go zdeptać, bo kim on jest w porównaniu z tymi ,,wielkimi". Jak dla mnie to w ich przypadku tylko puste słowo, nikim wielkim nie są. Wszyscy taką samą ziemię będziemy gryźć...
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Postprzez mahika » 11 kwi 2011, o 10:02

Pewien indiański chłopiec zapytał kiedyś dziadka:

- Co sądzisz o sytuacji na świecie?

Dziadek odpowiedział:

- Czuję się tak, jakby w moim sercu toczyły walkę dwa wilki. Jeden jest pełen złości i nienawiści. Drugiego przepełnia miłość, przebaczenie i pokój.

- Który zwycięży? - chciał wiedzieć chłopiec.

- Ten, którego karmię - odrzekł na to dziadek.
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Postprzez Cacanka » 11 kwi 2011, o 11:35

brawo Mahika, BRAWO!

gorzkie- ale prawdziwe i ...aktualne...

Skąd to masz?
Avatar użytkownika
Cacanka
 
Posty: 158
Dołączył(a): 30 paź 2009, o 10:48

Postprzez duśka23 » 11 kwi 2011, o 12:21

..nawet jakby spadło 10 samolotów z rządzącymi krajem i innymi, to nigdy nie byłoby dobrze dla każdego, zawsze znajdzie się ktoś, komu coś nie pasuje. Wydaje mi się, że najbardziej skore do narzekania na rząd i sytuację w kraju są właśnie osoby które nie mają pojęcia o tych tematach, ale narzekać jeszcze nikt nie zabronił, więc chociaż tak mogą 'ingerować'. Nie rozumiem myślenia, że o tych co rządzą/ bogatych/ znanych itp się mówi/pisze/itp a o reszcie biednych/słabych/chorych/ itp nawet się nie wspomina. Przecież to jasne, czysta ekonomia, że każdemu zależy na pieniądzach i stacje tv/gazety/itp pokazują i mówią o tych, z których będą największe pieniądze. Nie lubię rozmawiać na ten temat, nie widzę w tym sensu, tak jest i kropka, po co nad tym myśleć, narzekać, kłócić się z innymi o to, czego nie da się zmienić, będąc zwykłym maluczkim człowiekiem.
duśka23
 
Posty: 32
Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 12:08
Lokalizacja: wiesz?

Postprzez Księżycowa » 11 kwi 2011, o 12:27

---------- 12:25 11.04.2011 ----------

Prawdziwiwy tekst, świetny...

Ale są różne prawdy, na przykład taka, że jak masz miękkie serce, to musisz mieć twardy tyłek... To się wiąże z egoizmem często... i nie ma się do karmienia nienawiści czy dobra. Nikogo nie nienawidzę, tylko nie mam zamiaru rozczulać się nad kimś, kto patrzy na siebie...

Jak dla mnie trochę nie pasuje do sytuacji na świecie... raczej do sytuacji stosunków człowieka, do człowieka...

ale to mój pogląd...

---------- 12:27 ----------

Duśka nie sugeruj, że nie mam pojęcia, jeśli na co dzień spotykam się z konsekwencjami pożal się boże postępów naszego rządu.
I tak ja prince napisał na samym początku wątku, tak ja sie z nim zgadzam...
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Postprzez duśka23 » 11 kwi 2011, o 12:31

z konsekwencjami spotyka się każdy, mnie chodziło o brak pojęcia jak coś zmienić, bo narzekać to każdy sobie może na wszystko, nie rozumiem jak można zwalać winę na rząd czy inną instytucję za brak pieniędzy, czy inną złą sytuację, to już nie te czasy, żeby każdy miał po równo, zabrać bogatym a dać biednym, a najlepiej bogatych wybić, bo jak to tak może być że on ma a ja nie..
duśka23
 
Posty: 32
Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 12:08
Lokalizacja: wiesz?

Postprzez Księżycowa » 11 kwi 2011, o 12:35

Ale w innych krajach można, prawda?

Widzisz ja nie mówię o beraniu po równo, bo to byłaby fantastyka, ale mówię o perspektywach... Jak to jest, że pracując nie masz na chleb, na studia? No jak?
Wybacz, ale nie zgodzę się z Tobą... Rzoumiem, ze pieniądze nie rosną na drzewach, ale od nich zależy zarządzenie sprawami i paragrafami tak, by zwiększyć perspektywy i o tym mówię...

Nie napisałam nigdzie, zeby dawali pieniądze w prezencie, ale żeby umiożliwili ludziom normalne życie a nie doprowadzali o walkę do końca miesiąca o 10zł od dziesiątego do dziesiątego kolekjnego miesiąca...

Więcej żuczeń nie mam... wiadomo, że i tak będą brali dla siebie i tak, ale nie mogli by ruszyć dupy i coś zmienić...
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Postprzez Bianka » 11 kwi 2011, o 12:49

No właśnie Kasiorku w każdym kraju tak jest że są i bogaci i biedni, nie za całe zło tego świata odpowiada rząd i wierzę że są tam ludzie którzy robią co mogą żeby ten chory kraj uzdrowić...
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Postprzez kajunia » 11 kwi 2011, o 13:15

kasiorek43 napisał(a):Ale w innych krajach można, prawda?


...zależy do której grupy państw się porównujemy ;)

Sytuacja gospodarcza w Polsce nie jest jedynie skutkiem kiepskich działań rządu. Zachodnia Europa nie miała w końcu do czynienia z socjalizmem.
Avatar użytkownika
kajunia
 
Posty: 517
Dołączył(a): 22 gru 2008, o 10:14

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 512 gości