Zdrowo jeść

Rozmowy ogólne.

Postprzez limonka » 6 kwi 2011, o 20:50

moim mielonym to oko kmus mozna podbic...takie twarde :roll: :roll:
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Postprzez mahika » 6 kwi 2011, o 20:53

dodaj wody do miesa, jak bedziesz robic następnym razem.
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Postprzez blanka77 » 6 kwi 2011, o 20:59

albo daj komuś okulary ochronne i ochraniacze na zęby :twisted:
Avatar użytkownika
blanka77
 
Posty: 3210
Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 12:38

Postprzez limonka » 6 kwi 2011, o 21:12

blanka77 napisał(a):albo daj komuś okulary ochronne i ochraniacze na zęby :twisted:
chyba tak zrobie:) Mahika Ja juz na rozne sposoby te mielone i ciagle cos Nie Tak:)
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Postprzez agik » 6 kwi 2011, o 21:52

Limonka a jak robisz te mielone?
Jakie mieso?
Co dodajesz?

Dawaj ;)
Zrobimy soczyste i pachnące mielone :)

Caterpilar- ja tez nie mogę się doczekać, ale jeszcze chyba mi przyjdzie dłuuuuuuuuuugo...
Buzi :)
agik
 
Posty: 4641
Dołączył(a): 5 maja 2007, o 16:05

Postprzez Honest » 6 kwi 2011, o 22:02

agik napisał(a):Limonka a jak robisz te mielone?
Jakie mieso?
Co dodajesz?

Dawaj ;)
Zrobimy soczyste i pachnące mielone :)

Caterpilar- ja tez nie mogę się doczekać, ale jeszcze chyba mi przyjdzie dłuuuuuuuuuugo...
Buzi :)



Nasza internetowa Magda Gessler!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Postprzez Winogronko7 » 6 kwi 2011, o 22:54

hej kuchareczki :D
mam pytanie, czy znacie jakies domowe, fajne sposoby by uatrakcyjnić owsiankę? W jakiś mało kaloryczny sposób?
Avatar użytkownika
Winogronko7
 
Posty: 1858
Dołączył(a): 26 sie 2010, o 18:04

Postprzez ophrys » 6 kwi 2011, o 23:40

Owsianki nie lubię, za to uwielbiam kaszę mannę na mleku. Ja dodaję do niej odrobinę cynamonu, czasem kakao, może do owsianki tez się nada?
Powyższe nie tuczy wcale.
A z innych smaków mogą być np powidła, dżem domowej roboty - łyżka to nie jakieś potworne kalorie. Można też świeże owoce albo miód - kaloryczny, ale znów nie pcha się go nie wiadomo ile.
Hmm, nic mi więcej nie przychodzi do głowy, ale trochę późno się zrobiło :wink:
Dobranoc.
Avatar użytkownika
ophrys
 
Posty: 1346
Dołączył(a): 10 paź 2008, o 14:18

Postprzez limonka » 7 kwi 2011, o 01:05

agik napisał(a):Limonka a jak robisz te mielone?
Jakie mieso?
Co dodajesz?

Dawaj ;)
Zrobimy soczyste i pachnące mielone :)

Caterpilar- ja tez nie mogę się doczekać, ale jeszcze chyba mi przyjdzie dłuuuuuuuuuugo...
Buzi :)
agiku tu zglasza sie ja limonka:)
otoz chyba cos takiego robilam: mieso wieprzowe i wolowe (pol na pol), sol, pieprz, troche bulki tartej, posiekana cebula, jajko. a smazenie to katastrofa ! wychodza jak hamburgery!!! poprosze przepis krok po krok bo maz na razie jje, ale mina jego jest :roll: :roll:
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Postprzez agik » 7 kwi 2011, o 01:33

:)

500g łopatki wieprzowej ( nie mielonej! poprosić w sklepie o zmielenie, lub zmielić samemu. Nie kupować gotowego mielonego- tam mozę byc nawet papier toaletowy ( zawsze mam nadzieję, że chociaz nieużywany), nie mówiąc o skrobi grochowej, maczce rybnej, kostnej i bógwico)
cebula, ząbek czosnku
jajko
przyprawy: majeranek, sól, pieprz, czerwona papryka słodka w proszku, inne zioła ( ja uwielbiam ostatnio tymianek)
namoczona czerstwa bułka ( lubemu po takich mielonych zgaga chce wypalić oczy i jaja, wieć ja dosypuję bułki tartej do odpowiedniej konsysnecji)
woda gazowana

Cebulę z czosnkiem zeszklić na łyżce masła (15g), dodac do mięsa, przyprawić według uznania ziołami, solą ( pół łyżeczki na pól kg mięsa), pieprzem, dodać jajko, siurnąc odrobine wody mineralnej gazowanej, dodać bułkę ( lub bułke tartą) do uzykania dośc zwartej konsystencji.
Odstawić na chwilę, aż wszystko się dobrze połaczy.

W zalezności od tego, czy chcesz smazyć, czy piec- pieczone: kulasz małe kotleciki ( wielkości śliwki renklody) smarujesz foremkę masłem ( albo każdy kotlecik owijasz cieniuteńkim plasterkiem bekonu) układasz kolteciki, Ja robię w każdym dziurkę ( jak w kluskach śląskich) i wkładam w to wiórek masła (na pól kg mięsa wychodzi ok 15 kotlecików- na wszystko jedna łyżka masła)
Wkładam w piekarnik, piekę ok 30 min w 180 stopni, potem zagladam przewracam, piekę kolejne 30 minut ( około)

Smażone
gotowe kuleczki z mieśa jeszcze obtaczam w bułce tartej, na rozgrzany tłuszcz ( olej ) smażę z każdej strony, po kilka minut z każdej strony.

Polecam pieczenie :)

Nie wiem co moze być nie tak?
Mięso?

Mozna dodać kaszkę manną zaiast bułki tartej- ale to bardziej do klopskiów duszonych....
agik
 
Posty: 4641
Dołączył(a): 5 maja 2007, o 16:05

Postprzez ewka » 7 kwi 2011, o 06:23

Honest napisał(a):Nasza internetowa Magda Gessler!!!!!!!!!!!!!!!!!!

No też tak mi się wydaje.
Fajny wątek.

A jaki sosik zrobimy do tych upieczonych mielonych?
Avatar użytkownika
ewka
 
Posty: 10447
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 18:16

Postprzez mahika » 7 kwi 2011, o 07:37

Bez przesady...
Ciekawe co na to Magda Gessler.
To moja idolka.
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Postprzez sikorka » 7 kwi 2011, o 11:06

do mielonych by byly bardziej miekkie dodaje bulke (cala) uprzednio namoczona w wodzie :ok:
Avatar użytkownika
sikorka
 
Posty: 3431
Dołączył(a): 8 gru 2010, o 20:04

Postprzez Sansevieria » 7 kwi 2011, o 11:08

Lub mleku :)
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Postprzez agik » 7 kwi 2011, o 11:27

Ja nie robię żadnego sosu do pieczonych mielonych.
Jak chce mielone z sosem to je w tym sosie duszę.
A sosy ostanio robie na bazie chutney. ( coś mi nie podeszły, musze je do czegoś wykorzystać, więc wykorzystuję tak, ze robie z nich sosy.

Ale możesz zrobić sos jaki lubisz- pieczarkowy, marchewkowo- ogórkowy ( rewela), cebulowy, serowy, sliwkowy, pomidorowy, rzadki bezamel- jaki chcesz
agik
 
Posty: 4641
Dołączył(a): 5 maja 2007, o 16:05

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 102 gości