Zdrowo jeść

Rozmowy ogólne.

Postprzez agik » 31 mar 2011, o 22:14

Chyba są podobnej wielkości.
Moja ma 26 cm srednicy chyba.

Mozesz zrobić w zwykłej okrągłej tortownicy, tylko taki rant z ciasta ulepić.
agik
 
Posty: 4641
Dołączył(a): 5 maja 2007, o 16:05

Postprzez smerfetka0 » 31 mar 2011, o 22:20

nie dorobilam sie jeszcze nic z tych rzeczy :P pierwszy raz w Anglii bede cos piec, tylko ze tu w wynajmowanej chalupce mam taki piekarnik stary ze nie wiem czy mi cos wyjdzie;/


agik mam pytanie co do tego przepisu http://www.wielkiezarcie.com/recipe53975.html

....''Jajka ubijamy z cukrem i śmietaną oraz z sokiem i startą skórką z cytryny...'' - jakim sokiem bo jakos nie zrozumialam? z cytryny czy z tego pomarancza? hehe :)

i co jak nie mam zadnego alkoholu ? da sie to jakimis olejkami czy czyms innym zastapic?
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Postprzez Bianka » 31 mar 2011, o 22:26

---------- 22:24 31.03.2011 ----------

Ryba leży gotowa w lodówce, nie miałam czasu jej zrobić do końca niestety, ale faktycznie szybko się robi:) jestem ciekawa jaka będzie po upieczeniu...chyba może poczekać do jutra w lodówce? nic jej nie będzie?

---------- 22:26 ----------

Kurcze doczytałam że miałam ją wytrzeć papierem kuchennym yyy..
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Postprzez agik » 31 mar 2011, o 22:31

---------- 22:28 31.03.2011 ----------

Wynika, że soku z cytryny, jakoś nie widzę soku z pomarańczy w składnikach :shock:
Najlepiej by było, jakbyś zadała pytanie autorowi, ale wydaje mi się, że ten alkohol to chyba do tych surowych żółtek?

---------- 22:31 ----------

Bianka napisał(a):---------- 22:24 31.03.2011 ----------

Ryba leży gotowa w lodówce, nie miałam czasu jej zrobić do końca niestety, ale faktycznie szybko się robi:) jestem ciekawa jaka będzie po upieczeniu...chyba może poczekać do jutra w lodówce? nic jej nie będzie?

---------- 22:26 ----------

Kurcze doczytałam że miałam ją wytrzeć papierem kuchennym yyy..


W lodówce jej nic nie będzie :)
Ja tez jestem ciekawa, bo zapomniałam spytac, czy ta flądra to filet jest?
Papierem kuchennym wycierasz przed upieczeniem :) jak bezie miała wodę, to się ugotuje, a ma się dusić na parze.
agik
 
Posty: 4641
Dołączył(a): 5 maja 2007, o 16:05

Postprzez smerfetka0 » 31 mar 2011, o 22:55

a jadlyscie moze zupe z serkow topionych hochlanda ? (z pieczarkami i kurczakiem)

tak prosta i banalna ze wychodzi kazdemu (nawet beztalenciu kulinarnemu - wiem co mowie :D ) za pierwszym razem! robi sie ja naprawde szybko!

moge podac jakby ktos byl zainteresowany ;)
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Postprzez Bianka » 31 mar 2011, o 22:59

Znalazłam filet mintaja i ten zrobiłam:) teraz już nie wycisnę bo jest w folii zamknięta a w środku ma cytrynki, sól, pieprz koperek i pietruszkę:)
Obojętnie czy wyjdzie czy nie czuję satysfakcję, chyba zaczynam jarzyć jak to może być jak się umie gotować:)
Dzięki Agik:)
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Postprzez Honest » 31 mar 2011, o 23:01

zagubiona0 napisał(a):a jadlyscie moze zupe z serkow topionych hochlanda ? (z pieczarkami i kurczakiem)

tak prosta i banalna ze wychodzi kazdemu (nawet beztalenciu kulinarnemu - wiem co mowie :D ) za pierwszym razem! robi sie ja naprawde szybko!

moge podac jakby ktos byl zainteresowany ;)



Jadłam ja kiedyś na szkoelniu, była pyszna, aleeee za dużo zjadłam i teraz chyba mam dośc na jakiś czas :lol: Aczkolwiek kiedys zrobie!!!
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Postprzez agik » 1 kwi 2011, o 00:00

Bianka napisał(a):Znalazłam filet mintaja i ten zrobiłam:) teraz już nie wycisnę bo jest w folii zamknięta a w środku ma cytrynki, sól, pieprz koperek i pietruszkę:)
Obojętnie czy wyjdzie czy nie czuję satysfakcję, chyba zaczynam jarzyć jak to może być jak się umie gotować:)
Dzięki Agik:)


:cmok:
I chyba właśnie o to chodzi.
agik
 
Posty: 4641
Dołączył(a): 5 maja 2007, o 16:05

Postprzez Cacanka » 1 kwi 2011, o 17:05

Aguszka, a te praliny domowe, to jak się robi?...:)
Avatar użytkownika
Cacanka
 
Posty: 158
Dołączył(a): 30 paź 2009, o 10:48

Postprzez agik » 1 kwi 2011, o 18:20

Proszszsz... :)

Baza:
200g masła
150g cukru pudru
200g herbatników

Dodatki:
150 g bakali ( posiekane orzechy, wiórki kokosowe, posiekane migdały, pistacje- do wyboru, albo wszystko na raz)
25 ml alkoholu ( rum, wiśniówka, amaretto, brandy, likier smakowy- kawowy, albo inny- do wyboru, nie wszystko na raz)

Do niektórych potrzeba kakao ( na tę ilość ok 2 łyzki ciemnego kakao w proszku, żadne tam nestle, które wyzyskuje ludzi)

Masło uciera się z cukrem, herbatniki kruszy i miesza z masłem i alkoholem: to jest baza, któej mozesz nadać smak, jaki Ci odpowiada.

Np- rafaello: likier amaretto, część tej masy maślano herbatnikowej miesza się ze zmielonymi na pył wiórkami i migdałami ( płatki, bo są już obrane ze skórki, ale mozna samemu też obrać) bierze się migdała bez skórki i toczy kuleczkę z maślano- herbatnikowej masy( migdał w środku) Kuleczkę otacza się w wiórkach kokosowych. Kuleczki pakuje się w papilotkę i już :)

Albo trufle wiśniowe: masa maślano- herbatnikowa, wiśniówka, 2 łyżki kakao, do srodka - orzech laskowy, do obtoczenia- starta na drobnych oczkach tarki czekolada ( dowolna). Technika identyczna, jak wyżej.

Albo troszkę inne proporcje, niemniej jednak zasada podobna
biało zielone kulki
agik
 
Posty: 4641
Dołączył(a): 5 maja 2007, o 16:05

Postprzez tu i teraz » 1 kwi 2011, o 19:37

zagubiona mnie ta zupka "hochlanda" zainteresowala :D

prosze napisz jak ja robisz?

:wink:
tu i teraz
 
Posty: 210
Dołączył(a): 14 lut 2011, o 13:53

Postprzez mahika » 1 kwi 2011, o 19:45

No smaczna jest. Robiłam kiedyś.
3 serki topione, 30 dag pieczarek, bulionu ileś hi hi. Zapomniałam co dalej... ;)
Zagubiona ratuuuj :P
Tylko zdrowo żeby było :paluszek:
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Postprzez aleksia » 1 kwi 2011, o 20:14

A ja muszę się pochwalić :D że właśnie upiekłam wiosenne babeczki cytrynowe z przepisu Dr Oetkera :D wiem, wiem, poszłam na łatwiznę, ale nie mam jeszcze miksera, więc miałam niestety duże ograniczenia :wink: ale co nieco zmodyfikowałam, bo polałam je zieloną polewą , a na to powsadzałam opłatkowe kwiatki i listki :D iście wiosenne :)
Czy ktoś jest ze mnie dumny ? :zawstydzony:
Avatar użytkownika
aleksia
 
Posty: 97
Dołączył(a): 21 mar 2011, o 22:17

Postprzez smerfetka0 » 1 kwi 2011, o 20:27

skladniki sa na 3 litry wody podane

- 1 piers z kurczaka
- 30 dag pieczarek (zawsze daje wiecej bo lubie)
- 3 serki topione (te dlugie hochlanda) - 2 smietankowe i 1 ziolowy
- por

do zimnej wody wsypac pokrojona piers uprzednio posypana wegeta (czy tam kucharkiem), mniej wiecej po 15 minutach (az piers bedzie zjadliwa) dodac pieczarki (obrane i pokrojone w plastry) oraz pora (pokroic go w kostke i usmazyc na lyzce masla wczesniej) i w calosci dodac serki topione. gotowac do rozpuszczenia serkow. JEST PYSZNA

tu i teraz jak cie najdzie na zrobienie jej to napisz koneicznie czy wyszla i jak smakowala :) wychodzi za pierwszym razem
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Postprzez tu i teraz » 1 kwi 2011, o 22:13

---------- 22:12 01.04.2011 ----------

:D aleksia!

pobudzilas mioja wyobraznie...
juz widze te kolorki :wink:

kocham takie domowe klimaty...ciasto wlasnej roboty...
obiadki...herbatki...eeech..dusza sie cieszy :D

---------- 22:13 ----------

aleksia...sadzac po Twoim nicku
to Ty lubisz KOLORKI !?

:kwiatek2:
tu i teraz
 
Posty: 210
Dołączył(a): 14 lut 2011, o 13:53

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 295 gości

cron