Macierzyństwo...

Rozmowy ogólne.

Postprzez Bianka » 22 mar 2011, o 11:35

No wlasnie na razie tak sprzątamy, skupiam się teraz na kosmetykach, jakbym miała kasę to wymieniłabym wszystko na eko:)
Mam kulę do prania ekologiczną, nie sypie się proszku ani nie leje płynu:) dostaliśmy ją w prezencie...
Słyszałam coś o sodzie że można używać ale nie wiem za wiele, jak to się ma do podłóg np...nie wgryzłam się jeszcze w temat..jak na razie płynu do podłogi i sprayu do kurzu używam mini mini minimum:)
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Postprzez mahika » 22 mar 2011, o 11:39

Ja też tak robię, używam i raczej będę używać.
Ale pomyślałam żeby przyjrzeć się tym produktom, poczytać co tam jest napisane, bo w sumie myjąc np. toaletę czy okna nie pomyślałam o maseczce ochronnej, a wdycha sie Domestos czy rozpylany płyn.

Co do okien, to ciocia mi przywiozła taką szmatkę i nie użyłam nic oprócz wody, a okno umyte na próbe lśni. Nie wiem co to za ściereczka za bardzo tylko ze kosztowała 10 zł.
Ciekawe czy będzie tak ze wszystkimi
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Postprzez smerfetka0 » 22 mar 2011, o 12:11

---------- 11:09 22.03.2011 ----------

dziewczyny mozecie sie zainteresowac firma ACT

http://www.act.poznan.pl/

moja ciocia rozprowadza ich rzeczy ludzie je bardzo polecaja ale kiedys troche kosztowaly (teraz nie wiem, bo mamy od niej wiekszosc za darmo).

i polecam naprawde te rzeczy wiele z nich sama wyprobowalam w domu.

nie wiem czy to z tej firmy czy skads tam indziej ale polecam rowniez BIALY KAMIEN do umywalek wanny brodzika itp itd. jest swietny i chyba tez nie bardzo szkodliwy.


co do sody. bianko do strasznie goracej wody mozesz ja dodac w niewielkich ilosciach az sie woda zabieli. tylko miej rekawice jesli wyciskasz mopa recznie. nie wiem czy wszystkie powierzchnie dobrze myje ja akurat w jednym domu stosowalam na drewnie i jakis tam plytkach, bylo ok. nic sie nie zniszczylo. mozesz sprobowac.

---------- 11:11 ----------

tak bialy kamien jest z tej firmy bo sprawdzilam.

jest dosc drogi ale naprawde straaaasznie wydajny i swietny.
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Postprzez Sansevieria » 22 mar 2011, o 12:16

A ja akurat w chemii domowej to bardzo eko - poprawna jestem. Woda, ściereczki z mikrofibry i ewentualnie płatki mydlane/mydło "Biały jeleń". Łamię się czasem na chemię eko na osad z mydła na szklanej ściance brodzika, ale rzadko. Otwarcie przyznam, że wynika to głównie z prostego faktu, że mi te wszystkie "ajaksy" po prostu śmierdzą publiczną toaletą :?
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Postprzez Bianka » 22 mar 2011, o 12:21

Sans czyli jesteś eko przypadkiem:)

Jeśli chodzi o mydło do mycia biały jeleń to widziałam w płynie i było oszukane bo w składzie znalazłam pare "kwiatków", nie wiem jak z kostką....
Wczoraj trafiłam na stronkę mazidła.com, można sobie samemu kręcić kosmetyki, chciałabym mieć jeszcze większą wiedzę...można coś podobnego studiować? jakby się to nazywało?:/
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Postprzez mahika » 22 mar 2011, o 12:23

ja myślę Bianka, ze nie ma co tak kombinować.
lepiej jak pewne rzeczy zostają Twoim hobby.

Aż się uśmiechnełam, jak pomysłałam ze miałabym zająć sie teraz studiami z dietetyki, żywienia, fotografii, agrobiznesu itd :P
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Postprzez smerfetka0 » 22 mar 2011, o 12:30

tak ten bialy kamien to nazwa bialy jelen :) i mozna go kupic w tym act
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Postprzez Sansevieria » 22 mar 2011, o 13:39

A ja się z Tobą Mahika pozwolę nie zgodzić, że nie ma co kombinować. Bianka najwyraźniej "czuje temat" kosmetyków i pielęgnacji urody, wszak ma za sobą szkołę wizażu. Czemu nie miała by się zainteresować studiowaniem kosmetologii? Jest takie coś, dosyć dostępne. I jak sądzę rozwojowe.Już sam rozwój wątków na temat zdrowego pielęgnowania ciała i zdrowego żywienia na naszym forum pokazuje, że rynek jest i raczej będzie się rozwijał niż zdychał. Coraz więcej osób chętnie by o siebie oraz bliskich zadbało w sferze zdrowych kosmetyków, a nie ma wiedzy ani czasu/warunków na jej zdobywanie. Zajrzałam za kilka stronek proponujących takie studia i właściwie czemu Bianka byś nie miała rozważyć przynajmniej tej możliwości ? Warunki przyjęcia nie są zaporowe, wystarcza matura dowolna, ceny zapewne różne, ale to są kwestie techniczne.

A ta ściereczka co to na samą wodę działa to własnie mikrofibra, są w kilku odmianach do różnych rzeczy - okien i luster, innych powierzchni, kuchenek - mają trochę inną strukturę. Prać je wolno tylko ręcznie właśnie w mydle do prania i letniej wodzie, bo inaczej całą strukturę włókien szlag trafia. Dobrze używana i prana ma wielomiesięczną trwałość. Takie super - eko, każda chemia ją niszczy. Natomiast cena 10 pln to bardzo wysoka. Można trafić od 2 pln, a standard jest około 5.
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Postprzez mahika » 22 mar 2011, o 14:24

no to się nie zgadzaj :) przyzwyczaiłam się.

Jeśli Bianka lubi chemię polegającą na zapamiętaniu miliona wzorów to czemu nie :) do tego jeśli ją kręci genetyka, anatomia i biofizyka itd. to na prawdę ciekawy kierunek :)
studia to nie studium i nie wiedza zaczerpnięta z for internetowych, ani też nie wybiórcza wiedza na temat samych eko kosmetyków, a jeśli jeszcze się wie gdzie po tym będzie składało się CV to już pełen sukces.
Dlatego przyznaję Ci rację Sans :)
Bianko próbuj :ok:

Miałam ściereczki z mikrofibry za 2 zł i za 5 zł, trochę nie spełniały swoich funkcji które zapewniał producent odnoście szyb, bo reszta w porządku, dlatego tak sie zdziwiłam po tym jak ta od cioci sprawiła sie na prawdę dobrze.
Ostatnio edytowano 22 mar 2011, o 14:27 przez mahika, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Postprzez ophrys » 22 mar 2011, o 14:26

Bianka napisał(a):A jak cenowo ta Ava? jak będę w rossmanie to zobaczę, dzięki:)


Zupełnie przyzwoicie. Tubka 25 ml ponizej 20 zł. Dokładnej ceny już nie pamiętam.
Avatar użytkownika
ophrys
 
Posty: 1346
Dołączył(a): 10 paź 2008, o 14:18

Postprzez caterpillar » 22 mar 2011, o 15:39

chciałabym mieć jeszcze większą wiedzę...można coś podobnego studiować? jakby się to nazywało?:/


moze na kosmetologii jest jakis sprecyzownay kierunek eko... ???

ja juz nie paietam czy Wam dawalam linka do reportazu o eko mamach czy ktos z was zalaczal tu (uch starosc nie radosc ;) ) w kazdym razie byl tam przepis na plyn do mycia naczyc..nawet sie napalilam ,zeby zrobic sobie ale znalazlam eko plyn w spoko cenie :wink:
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Postprzez Bianka » 22 mar 2011, o 15:42

Mahika ja już wcześniej myślałam o zrobieniu technika farmacji albo kosmetologii właśnie, kręciło mnie to już wcześniej a teraz jeszcze bardziej, ja wiem że to nie studiowanie samych pudełek i ich składów tego mi nie trzeba mówić:)
Mam też inne zainteresowania ale tylko o tym akurat pomyślałam szerzej...
A najbardziej mi się marzy mieć własną linię kosmetyków, Irena Eris też na początku kręciła kremy w kuchni w mikserze:) ale to już marzenia:) gdybym wygrała te 21 mln w lotka to może:)
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Postprzez mahika » 22 mar 2011, o 15:43

eko mama nie jestem, ale płyn eko by mi sie przydał :]
Pewnie nie ma u nas takiego jaki znalazłaś?

Moze i jest taki kierunek w kosmetologii, ale jak każdy musi rozpocząć się od podstaw.
Zreszta, mysle że Bianka, podejmując decyzję wiedziała by już wszystko na ten temat, dowiadując się przed złożeniem dokumentów.
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Postprzez Bianka » 22 mar 2011, o 15:45

---------- 14:43 22.03.2011 ----------

Byłam na tej stronce eko mama ale tam taki misz masz że nie mogę się odnalezc, jaki to płyn Cat?

---------- 14:45 ----------

Alke to nie jest tak że ja bym chciała studiować tylko eko kosmetyki hehe, mogłaby to być kosmetologia w całości:)
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Postprzez mahika » 22 mar 2011, o 15:45

Bianka napisał(a):Mahika ja już wcześniej myślałam o zrobieniu technika farmacji albo kosmetologii właśnie, kręciło mnie to już wcześniej a teraz jeszcze bardziej, ja wiem że to nie studiowanie samych pudełek i ich składów tego mi nie trzeba mówić:)
Mam też inne zainteresowania ale tylko o tym akurat pomyślałam szerzej...
A najbardziej mi się marzy mieć własną linię kosmetyków, Irena Eris też na początku kręciła kremy w kuchni w mikserze:) ale to już marzenia:) gdybym wygrała te 21 mln w lotka to może:)

No to cieszę się ze się zgadzamy.

A kręć, kręć w tej kuchni co się da :D
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości