Macierzyństwo...

Rozmowy ogólne.

Postprzez mahika » 18 mar 2011, o 00:26

jakie to miłe :)
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Postprzez limonka » 18 mar 2011, o 02:41

---------- 01:36 18.03.2011 ----------

Megie napisał(a):a ja tu zagladam czasem i nie wiem o czym rozmawiacie..
szkodliwe skladniki, pieczenie chleba, robienie wedlin...
fajnie jak sie ma czas..

ale szkodliwe skladniki+ tego ciezko sie dopatrzec na 100%...musielibysmy wszystko samemu uprawiac i hodowac zeby miec 100% pewnosci..
ja nie mam zamiaru popasc w paranoie i do lasu wyprowadzic sie tez nie zamierzam..

mojemu mlodemu znowu zeby ida,..kiepsko spi..a ja tone w materialach i sie ucze..mój M pracuje na nocki..wiec mam jeszcze mniej czasu..

pochwale sie..chcemy miec dzidiusi nr, 2 na 100% al gdzies za pol roku moglabym zajsc w ciaze, zeby skonczyc podyplomowke przed porodem..
mam nadzieje ze dam rade ze stresem i niewysiade po drodze..
magie ciesze sie ze sobie radzisz ! i planujesz number 2!!!!!!!! ile ma starszy cos kolo 17 msc?? pamietam ze razem bylysmy w ciazy:)

---------- 01:38 ----------

mahika, ja tez wyrzucilam wegete do kosza:) czy znalazlas jakis ciekawe pasty? buzka!

---------- 01:40 ----------

zagubiona0 napisał(a):skoro limonka kaze to chyba odstawie :( zreszta zjadlam ostatni jakies pol godziny temu :p

wazne zeby sie pilnowac ale nie dac zwariowac
[/b]
mam nadizeje! jak nie to klaspa!

---------- 01:41 ----------

Bianka napisał(a):---------- 23:06 17.03.2011 ----------

Magie no to życzę powodzenia:)

Co do paranoi, ja uważam że możemy zmieniać to na co mamy wpływ, w sklepie wybierać te mniej szkodliwe i tyle...

---------- 23:22 ----------

Dziś moje dziecko dostało pierwszy raz bułkę,ma tylko dwa zęby i takie kawały odrywała że musiałam zabierać:) była zachwycona:)
A wczoraj pierwszy raz stanęła sama trzymając się nocnika i przy kanapie:)
:ok: :ok:
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Postprzez Bianka » 19 mar 2011, o 22:16

---------- 20:38 19.03.2011 ----------

Byłam dziś w sephorze i widziałam kilka fajnych firm dobrych, zdrowych, naturalnych kosmetyków:) ale cena trochę powala, mam możliwość zniżki 30% więc jak będzie u nas lepiej to coś zakupię:)
Co tam macie dla dzieciaków na słońce? poszukuję czegoś ochronnego ale z filtrem mineralnym, chemiczny dla maluchów jest nieodpowiedni (dla dorosłych zresztą też)

---------- 21:16 ----------

http://www.matique.pl/pl/dla-dziecka_k12s1.html
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Postprzez ophrys » 19 mar 2011, o 22:29

Ja w Rossmannie znalazłam firmę Ava Laboratorium. Mają kremy bez tych wszystkich -benów. No i własne doświadczenie - z reguły po kremie pod oczy dostaję zapalenia spojówek, a po tym (z algami morskimi) nic :hura:
Avatar użytkownika
ophrys
 
Posty: 1346
Dołączył(a): 10 paź 2008, o 14:18

Postprzez Bianka » 20 mar 2011, o 14:06

A jak cenowo ta Ava? jak będę w rossmanie to zobaczę, dzięki:)
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Postprzez limonka » 20 mar 2011, o 19:23

wczoraj moj synek mial 3 urodizny!!! ipra udala sie super!!!! jedzenie bylo pyszne a torcki mniam mniam... siostra meza robi torty zawodowo:) co rok zaskakuje nas cyzms lepszym:):)
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Postprzez Bianka » 20 mar 2011, o 21:20

3 lata poważny wiek:) kiedy to będzie hehe, my niedługo roczek:)
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Postprzez Megie » 20 mar 2011, o 21:52

no moj ma 17 miesiecy i zaczyna sie chyba bunt dwulatak..wczesniej taki nie byl!
teraz jak nie dam mu tego co chce to sie drze..masakra! albo jak cos nie po jego mysli to sie wkurza..
musze jakos z nim postepowac i byc konsekwentna..
ale czy on jeszcze dlugo bedzie sie tak darl jak nie dostanie tego co chce..kiedy zrozumie, ze nie wszystko mozna miec?
Megie
 
Posty: 1479
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 15:24
Lokalizacja: nie wiem skad..

Postprzez Bianka » 21 mar 2011, o 20:01

Megie ja jeszcze nie na tym etapie więc ciężko coś radzić:/

Moje dziecie dziś pierwszy raz piło z "dorosłego" kubeczka :) powiedziała "tak" powtarzając po mamuni i wyszły jej dwie górne jedynki! :haha:
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Postprzez blanka77 » 21 mar 2011, o 20:29

A mój skończył 16 lat i to jest dopiero jazda :szczotka:
Avatar użytkownika
blanka77
 
Posty: 3210
Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 12:38

Postprzez caterpillar » 21 mar 2011, o 22:41

A mój skończył 16 lat i to jest dopiero jazda



hahaha :lol: no wyobrazam sobie blanka ,ze nasze BUNTY to pikus :wink:

Megie przeczekac i tyle nie odpouszczac, jak jestes pomyslowa+ostoja cierpliwosci :) to mozesz probowac zartowac albo wymyslac np. wyscigi w ubieranie sie itd

generalnie u mnie pomagalo zostawienie az sie wykrzyczy a potem spokojnie zagadac. Jesli ja sie nakrecalam negatywnie dziecko tym bardziej wiec odradzam krzyk itd.

potem bedzie bunt 4 latka (a tu juz pyskowka dochodzi :wink: bynajmniej moje bo bardzo wyszczekane :? :wink: )

pozdrawiam!
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Postprzez Justa » 21 mar 2011, o 23:05

Megie, nie chcę Cię zmartwić, ale u nas (2 lata i 2 m-ce) bunt jak się zaczął, tak trwa z różnym nasileniem - są okresy względnego spokoju, później znowu bardziej emocjonalne. Jedno, co mogę Ci poradzić - to KONSEKWENCJA - jak ustalicie, że czegoś nie wolno, to tego się trzymajcie i nie ulegajcie ze względu na płacze i lamenty dziecka - bo to tylko będzie nakręcać machinę. Ja też w trudniejszych momentach pozwalam się wyzłościć i wypłakać synkowi - u takich dzieci emocje bywają tak silne, że czasem trudno im je ogarnąć (jak spojrzałam na to z tej strony - tzn. że mojemu dziecku tez jest wtedy trudno, bo nie umie poradzić sobie z ogarniającymi je emocjami - to jakoś mi łatwiej odnieść się do sytuacji i mądrze wesprzeć).

Cat, nie chcę nic mówić, ale i mój dwulatek umie pyszczyć - ledwo toto od ziemi odrosło, a już takie wyszczekane, że hej. Ciekawe, co będzie dalej. :o
Justa
 
Posty: 1884
Dołączył(a): 6 maja 2007, o 18:06

Postprzez Bianka » 21 mar 2011, o 23:09

Jejku ciekawe jak to będzie z moją, od noworodka umiała mówić czego chce bardzo zdecydowanie:)

Kupiłam jej nareszcie płyn:)http://www.matique.pl/pl/essential-care-delikatny-plyn-do-mycia-ciala-i-wlosow-dla-niemowlat-i-dzieci_131.html
:haha:
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Postprzez limonka » 22 mar 2011, o 03:40

Justa napisał(a):Megie, nie chcę Cię zmartwić, ale u nas (2 lata i 2 m-ce) bunt jak się zaczął, tak trwa z różnym nasileniem - są okresy względnego spokoju, później znowu bardziej emocjonalne. Jedno, co mogę Ci poradzić - to KONSEKWENCJA - jak ustalicie, że czegoś nie wolno, to tego się trzymajcie i nie ulegajcie ze względu na płacze i lamenty dziecka - bo to tylko będzie nakręcać machinę. Ja też w trudniejszych momentach pozwalam się wyzłościć i wypłakać synkowi - u takich dzieci emocje bywają tak silne, że czasem trudno im je ogarnąć (jak spojrzałam na to z tej strony - tzn. że mojemu dziecku tez jest wtedy trudno, bo nie umie poradzić sobie z ogarniającymi je emocjami - to jakoś mi łatwiej odnieść się do sytuacji i mądrze wesprzeć).

Cat, nie chcę nic mówić, ale i mój dwulatek umie pyszczyć - ledwo toto od ziemi odrosło, a już takie wyszczekane, że hej. Ciekawe, co będzie dalej. :o
tak konsekwencja , konsekwencja i konsekwencja:) czasem jest ciezko..ale warto:) jakbym nie byla konsekwenta to czarno to widze:)
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Postprzez mahika » 22 mar 2011, o 10:16

Lubię Was czytać :)

Bianka, a co z detergentami.
Mycie podłóg Ajaxem, szyby Mr musckle, tam jest strasznie dużo trujących składminków, wszystkie cify itd.
Czym sprzątacie?
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości