Macierzyństwo...

Rozmowy ogólne.

Postprzez caterpillar » 9 mar 2011, o 22:07

mozesz jej dac chrupka ryzowego ,jablko przetarte no cos lekkiego (przeciez cos je chyyba miedzy sniadaniem obiadem i kolacja ?..znaczy owoce np ),zeby glodna nie byla a do spania butle..no kombinowac trzeba..


nie doczytalam z kremem

:oops: ja nie jestem zadowolona z kremu do twarzy ALE to zwykly tego nie widzialam ,dobrze wiedziec :)

p.s. sans a Ty pisalas taka ksiazke ? to dobry pomysl hehe
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Postprzez Sansevieria » 9 mar 2011, o 22:25

caterpillar napisał(a): sans a Ty pisalas taka ksiazke ? to dobry pomysl hehe

Nie, książki nie ma, ale zapisywałam na bieżąco w swoich zawodowych terminarzach (kiedyś się używało takich bez elektroniki :D) , co dało przyokazyjnie zabawne kontrasty. Wprawdzie w czasie którejś z 9 przeprowadzek jeden mi zginął, ale większość mam.
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Postprzez Bianka » 9 mar 2011, o 22:43

Cat daje jej oczywiście, ale ona jak jest śpiąca to żyć nie daje, piszczy, płacze...
Przeciągam ją czasem właśnie owocem czy czymś ale to po południu żeby dociągnęła do 19:)
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Postprzez limonka » 9 mar 2011, o 23:20

my tez dzialamy wedlug planu dnia bo inaczej to bym padal. ja tak samo potrzebuje drzemki jak dzieci:)

podbudka: 6.30.7.15
sniadnaie
zabawa
10.00 wychodzimy na zajecia, do znajomych lub spacer

12-1 lunch
1.30-4.30 drzemka
zabawa

.6.30-7 kolacja potem kapiel
8.30 -9.15 SPAC!!
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Postprzez Bianka » 9 mar 2011, o 23:41

Jestem padnięta oczywiście a siedzę, no i czemu:/ jestem zła na siebie ale kurcze też coś chce z życia mieć...zawsze byłam typem sowy...
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Postprzez caterpillar » 10 mar 2011, o 00:29

Nie, książki nie ma, ale zapisywałam na bieżąco w swoich zawodowych terminarzach (kiedyś się używało takich bez elektroniki ) , co dało przyokazyjnie zabawne kontrasty. Wprawdzie w czasie którejś z 9 przeprowadzek jeden mi zginął, ale większość mam.


no o normalnie szacun :D nie pokazywac, oprawic i dac na 18 stke :wink:

Bianka ja mam czasem po ciezkim dniu ,ze tej 20 padam na pysk i marze zeby isc spac przychodzi 20 klade dziecko i nagle "tyn" :shock: i nie moge spac hehe
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Postprzez Honest » 10 mar 2011, o 00:36

caterpillar napisał(a):Aha chcialam jeszcze napisac ,ze znalazlam balsam do ciala nivea pure&natural

no parabens,no silicones itd :D zupelnie przystepna cena

pozdrawiam!


A co sadzicie o produktach firmy Ziaja???? Koleżanki kuzynka jest farmaceutką i bardzo je poleca.
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Postprzez Bianka » 10 mar 2011, o 00:49

Ja też tak mam, nawet jak kładę się do łóżka nie mogę zasnąć chyba ze zmęczenia, kręci mi się w głowie czuje maksymalne wyczerpanie a oczy wielkie...

Honest bym musiała zobaczyć skład, tak na ślepo nic nie można powiedzieć, nie wiemy co zawierają...jeśli dobrze kojarzę to ziaja ma oliwkowy krem tak? i masło kakaowe? jeśli tak to kiedyś czytałam i niestety nieciekawie..
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Postprzez Honest » 10 mar 2011, o 00:56

Bo dziewczyny jak ktos nocna sową jest, to nie wiem czy trwale można to zmienić. Ja tez kuszę w nocy. K

Kosmetykow Ziaja jest multum, ale dobrze kojarzysz. http://www.ziaja.com/
Na stronie podają, że ich produkty nie zawierają parabenow. Mam balsam do ciała Kozie mleko, płyn do demakijazu, krem do stóp, mydło do kąpieli i jestem zadowlona bardzo...

http://www.ziaja.com/offer/kosmetyki_1/ ... rny_1.html
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Postprzez PodniebnaSpacerowiczka » 10 mar 2011, o 01:09

Zawierają ! Używałam kremów - Nuno i bodaj Herbikaplant - i oba z parabenami :-/.
Dla miłej odmiany - płyn do demo jest oki.

(W zeszły piątek wszelkie badziewstwo wylądowało w koszu, bowiem przyszła przesyłka z kosm. ze Smootha - po kilku dniach stosowania wstępnie zadowolona :).)
Avatar użytkownika
PodniebnaSpacerowiczka
 
Posty: 2415
Dołączył(a): 22 maja 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wszędzie mnie pełno ;-).

Postprzez Honest » 10 mar 2011, o 01:26

---------- 00:16 10.03.2011 ----------

No trudno :)
Pewnie i tak sa mniej szkodliwe jak solarium :lol:


Znalazłam w necie
Parabeny maja naturalne pochodzenie i poza kosmetykami znajdują się także w pożywieniu i dostają się do naszego organizmu bezpośrednio z takich produktów jak ciasta, przyprawy, soki owocowe, mrożonki, dżemy, konfitury.

---------- 00:26 ----------

Kosmetyki bez parabenów znajdziesz miedzy innymi w ofercie firm: Plante System, Ava, Isis Pharma, Avene, L'Occitane, La Roche Possay. [/i]
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Postprzez Monia0107 » 10 mar 2011, o 02:53

---------- 01:42 10.03.2011 ----------

Bianka napisał(a):Ja też tak mam, nawet jak kładę się do łóżka nie mogę zasnąć chyba ze zmęczenia, kręci mi się w głowie czuje maksymalne wyczerpanie a oczy wielkie...

Honest bym musiała zobaczyć skład, tak na ślepo nic nie można powiedzieć, nie wiemy co zawierają...jeśli dobrze kojarzę to ziaja ma oliwkowy krem tak? i masło kakaowe? jeśli tak to kiedyś czytałam i niestety nieciekawie..


u mnie identycznie to sówkowatość, przewlekłe zmęczenie i takie wrażenie że nareszcie sama o sobie dezydujesz ja przynajmniej czuje ze jestem jedna a nie dwie bo na długą metę to b.wyczerpuje.
pzdr


---------- 01:53 ----------

a może poruszę taki temat, wybieramy krem, bez tych paskudztw,tonik, b.trudno ale mozna płyn pod prysznic- ja mam lirene - przeźroczysty z d-panthenolem,ma tylko ten laureth coś (srodek tani dodawany bo powoduje ze sie pieni)a wczesniej nivea itp i na wysokości stanika pod pachą skóra zmieniła kolor na ciemniejszy łuszczuła sie a teraz jak reka odjął...
.....więc jak to ja wracam do tematu :)
szampon leje sie po tej zadbanej twarzy a każdy sklepowy do bani - skład koszmar do tego nie nazwany właściwie ale gdy w opisie jest coś, że prostuje, wypełnia itd to zawiera slikony, które oczywiście wygładzaja łuskę włosa ale przy czesaniu łamia się w tych miejscach.
Identycznie farba z rozjasniaczem a nawet szampon który jest z jakimś dodatkiem w saszetce. Ta saszetka to własnie coś+silikon i kicha nawet szmpon oczyszczajacy niewiele zdziała.

wiec dbamy o twarz a szampon na twarzy zostawia linalool- czesto pochodzenia zwierzęcego- ma zapobiec utracie wilgoci,allantolina - mam super uczulenie - opuchlizna i łzawienie oczu...
czy cos na ten temat Panie chca poruszyć???????
pzdr
Avatar użytkownika
Monia0107
 
Posty: 251
Dołączył(a): 9 lut 2009, o 00:07

Postprzez Bianka » 10 mar 2011, o 09:51

---------- 07:39 10.03.2011 ----------

Moniu ja doszłam do wniosku że zrobię to na co mam wpływ, będę unikać czego się da...już zauważyłam że najgorsze są szampony:) i cóż zrobić, mogę polecić szampony Kingi Rusin Put&Rub, ona ma całą linię kosmetyków bez parabenów, pochodnych ropy naftowej, silikonów, barwników i czegoś tam jeszcze:)

Honest Ziaja krem oliwkowy wczoraj sprawdzałam bo mam i są parabeny które fakt nie wiem skąd pochodzą, ale nie powiedziane że to co w naturze nie może być toksyczne, nie mniej zainteresowałaś mnie tym i poszukam czegoś więcej o pochodzeniu...poza tym zawiera także olej mineralny czyli pochodną ropy naftowej, i taki olej/parafina mimo ,że jest surowcem mineralnym dla skóry pozostaje ciałem obcym. Nasz organizm nie potrafi go rozłożyć na przyswajalne czynniki ani wydalić. Jeśli połknie się parafinę np. ze szminki, będzie ona odkładać się w wątrobie, nerkach czy węzłach chłonnych. Parafina tworzy na skórze nieprzepuszczalną dla tlenu warstwę. Działa na zasadzie samooszukiwacza... Wydaje się ,że skóra jest dzięki niej miękka i gładka, ale tak naprawdę to tylko warstwa parafiny na skórze. Cera jest pod nią nie dotleniona i przesuszona a pory zablokowane.

http://www.jaworek.net/kosmetyki/czarne_owce.php#ropa

---------- 08:00 ----------

Na razie wyczytałam że parabeny są naturalne ale też syntetyczne, trudno znalezc..

---------- 08:06 ----------

i jeszcze takie coś '...Parabeny to potoczna nazwa grupy związków chemicznych -estrów metyl-, etyl-, propyl-, izopropyl-, izobutyl-, benzyl- kwasu PHB. Związki te zapobiegają szybkiemu psuciu się produktów kosmetycznych, działają przeciw drożdżom i pleśniom. Na tle burzliwych debat o tym, czy są bezpieczne, czy też nie, jedno jest pewne: parabeny są produktem ubocznym ropy naftowej i mogą gromadzić się w tkankach..."

---------- 08:51 ----------

jeszcze jedna ciekawa stronka
http://www.zdrowe-kosmetyki.pl/niebezpi ... php#petrol
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Postprzez caterpillar » 10 mar 2011, o 15:01

---------- 13:57 10.03.2011 ----------

Na razie wyczytałam że parabeny są naturalne ale też syntetyczne, trudno znalezc..


a to jak z glutaminianem sodu :wink: ten naturalny znany w Chinach od lat i uwazany jako 5 smak swiata jest w np warzywach i wcale szkodliwy nie jest (jak widac Chinczycy maja sie swietnie )

ale ludzie zaczeli wytwarzac sztuuucznyyy...

taka ciekawostka

Ciekawe to co piszesz o parafinie Bianka..bo to niezly myk ,kupujesz krem bo sugerujesz sie ,ze skore po nim masz ekstra jak pupcia niemowlaka a tu dupa ...ale sztuczna

:roll:

---------- 14:01 ----------

kobiety w ciagu swojego zycia zjadaja ok 2 kg szminki

mniam :P
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Postprzez Bianka » 10 mar 2011, o 15:37

No właśnie mnie szminki zaciekawiły ostatnio bo z tym zjadaniem to najgorzej, ja nie używam za często ale ochronne tak...
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości