Psychiatria-przemysł śmierci

Rozmowy ogólne.

Psychiatria-przemysł śmierci

Postprzez prince » 3 mar 2011, o 17:38

Ciekawy,kontrowersyjny film(informacja dla bardziej wrażliwych:zawiera zdjęcia i filmy z autentycznych 'zabiegów' którym poddawani byli pacjenci w szpitalach psychiatrycznych):
http://www.youtube.com/watch?v=Prt6KifP6co
prince
 

Postprzez Bianka » 3 mar 2011, o 17:41

no to ja nie wchodzę:/
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Postprzez PodniebnaSpacerowiczka » 3 mar 2011, o 22:08

Między innymi dlatego jestem przeciwniczką wymyślania wszelkiej maści teorii ad. 'nieprawidłowości'.
Czegoś tam nie wykazuję lub przeciwnie - wykazuję, to już mogę być zdiagnozowana jako taka, siaka czy owaka.

Ile ludzi, tyle odchyłek... a co cwańsi zbijają na tym niezłą fortunę.
Avatar użytkownika
PodniebnaSpacerowiczka
 
Posty: 2415
Dołączył(a): 22 maja 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wszędzie mnie pełno ;-).

Postprzez Winogronko7 » 3 mar 2011, o 22:32

Wstrząsające.

Nigdy wcześniej nie zastanawiałam się nad genezą psychiatrii..

To przykre, że pieniądze czynią gatunek ludzki tak nie czułym i zachłannym.

Umysł ludzki był i jest nieodgadniony, straszne, że metodą prób i błędów ogrom ludzi został skrzywdzonych.

:(
Avatar użytkownika
Winogronko7
 
Posty: 1858
Dołączył(a): 26 sie 2010, o 18:04

Postprzez Monia0107 » 3 mar 2011, o 23:21

nie obejrzałam ...
ale na zywo widziałam osobę która jechała na drewnianym- siedzisku!!!!! wózku - kontaktową i ciekawą -ten pan przywitał się , zapytał jaka jest pogoda (ja czekałam na wynik eeg i wejscie do psychiatry) - szpital , gdy pacjent wyjeżdżał był bezwładny ze łzami w oczach, z mokrymi włosami ... za to pielęgniarka zadowolona.LECZENIE PRĄDEM. Gy weszłam na teren szpitala-oddział zamkniety spotkałam się z chamskimi lekarzami o nowy nabytek-tekst schizofrenia czy lęki pytali z uśmiechem. Wielu zastraszonych pacjentów w kącie pokoju (np. starsza pani płakała że zabrakło dla niej kata do odbywania kary...) gorsze przypadki - tak nazwane- nie były na szczęście izolowane czy wiazane pasami ale uszka do tego zamontowane były do łóżek , siatka też, Do tych pacjentów podchodzili inni pacjenci dźgając ich palcem, w tułów szyję, oko śmiejąc się a opieka nic na to....

a psychiatra tez sie nie popisał ani wiedzą ani kulturą

żaden z tych do których sie udałam nie obejmował kompleksowo problemu

mysle że albo ludzie - wybierajacy się na specjalizacje psychiatria są za głupi albo studia są za trudne, bo do dobrego stomatologa wala tłumy a psychiatra nawet dobry nie ma szans na przekazanie dobrej opinii o sobie. bo chora osoba jest albo zamknieta w sobie i nie rozgłasza zachwytów. Rodzina niekoniecznie chwali sie wyborem dobrego lekarza bo to taki wstyd mieć chorą psychicznie bliską osobę .
Wiec raczej gdy chwycą pacjenta i puścić go nie chcą, mogą i czesto robią z niego jeszcze bardziej chorego człowieka przywiazujac go do siebie i niszcząc go (piszę o prywatnych) a państwowi im to wisi czy pomoże czy nie i tak ktoś przyjdzie ze skierowaniem jeśli nie ma do niego kolejki i kolejna wizyta to męczarnia dla obu pacjent się zwierza lekarz go poucza tekstami "trzeba było".

mimo że byłam u kilku na różnym etapie życia z nakładajacymi sie problemami nie wróciłam do nich.

Ja nie wyzdrowiałam jeśli w ogóle można .... taką metodą wiec jak gdzieś napisałam zagłuszam objawy nie lecze przyczyny bo zdażyłam sie wystraszyć
ps mieszkam w jednym z najwiekszych miast RP :) i jakoś nie trafiłam na odpowiedniego lekarza, tak samo jak do dermatologa i endokrynologa wiecej chamstwa i buty niż wiedzy
Avatar użytkownika
Monia0107
 
Posty: 251
Dołączył(a): 9 lut 2009, o 00:07

Postprzez Bianka » 3 mar 2011, o 23:50

Monia0107 napisał(a):Wiec raczej gdy chwycą pacjenta i puścić go nie chcą, mogą i czesto robią z niego jeszcze bardziej chorego człowieka przywiazujac go do siebie i niszcząc go (piszę o prywatnych) a państwowi im to wisi czy pomoże czy nie i tak ktoś przyjdzie ze skierowaniem jeśli nie ma do niego kolejki i kolejna wizyta to męczarnia dla obu pacjent się zwierza lekarz go poucza tekstami "trzeba było".



Monia to bardzo duże uproszczenie:) nie sądzę żeby tak psychiatrzy byli zdesperowani żeby aż uczepiać się pacjenta:)
Ja znam bardzo dobrego profesora do którego przyjeżdżają z całej Polski! jest rozchwytywany bardzo dobry człowiek, ciągle gdzieś wyjeżdża na sympozja itp i na pewno ma wiele sukcesów, mi też pomógł...
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Postprzez Monia0107 » 4 mar 2011, o 00:15

tak mi wyszło pisanie bo nie tylko odczucia a i doświadczenie kierowały myślami. Jestem zmęczona po prostu czuję się staro ,ciągle jakieś kłopoty ze zdrowiem, jeśli nie Taty to moje.
Wyjaśnienie :)
Nie byłam na urlopie z wyjazdem od 2000r.(3 dni w Łebie)mobbing w pracy przez 3 lata i brak reakcji podwładnego na szczeście zmienił sie kierownik, później leczenie przed ciażą, paskudnie w ciązy,tyranie bez pomocy z Małą-juz ponad 2lata i itp. można mieć nakichane w głowie.
Jeśli wychodze coś załatwić bank,urzad, pzu itp to wszystkow w biegu, jeśli wychodze coś kupić to siedze ogupiała w aucie zanim zdecyduję co w kolejności i po co tu jestem czy zasługuje żeby sobie coś kupić.
Takie "pocożyć" się włącza.
uogólniłam ale przez pryzmat swych doswiadczeń, a nawet jeśli teraz trafie na lekarza a leczenie wymagałoby powtarzalnych spotkań nie mam czasu na to po prostu nikt mi go nie zapewni.
Avatar użytkownika
Monia0107
 
Posty: 251
Dołączył(a): 9 lut 2009, o 00:07

Postprzez Bianka » 4 mar 2011, o 00:17

Rozumiem Cię :(
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Postprzez Monia0107 » 4 mar 2011, o 00:29

:kwiatek2: :cmok:
Avatar użytkownika
Monia0107
 
Posty: 251
Dołączył(a): 9 lut 2009, o 00:07


Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 493 gości