Macierzyństwo...

Rozmowy ogólne.

Postprzez caterpillar » 1 mar 2011, o 02:17

kurcze patrzylam na polskie podukty ekologiczne i ceny sa :roll: masakra wszedzie robia nas w ...

jeslichodzi o PG- propylen glycol (juz kiedys wspominalam) ogladalam o nim program i chyba jest najgorszym ze skladnikow bo jest wlasciewie wszedzie wiec dawkujemy go w najwiekszych ilosciach szampon,myslo, balsam ,krem.odzywki itd

Bianka ciekawy ten link o robieniu mydla ale nie wiem czy bym sie sama odwazyla hehe

natomiast nie rozumiem tego z kremem ..tylko woda i tluszcz?
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Postprzez Monia0107 » 1 mar 2011, o 03:23

Czy Któras z Mam używa żelu do mycia ciała i włosów Hipp? dla Małej jest świetny odpadają nivea biały i niebieski , johnsson każdy- koszmar uczula nawet mnie.
Żel HIPP zająca nie ma ale również parabenów też nie ma, ma tylko sorbitol ale w końcu tego sie nie spożywa.

A co do oliwki nigdy nie używałam żadnej ponieważ wiem od lekarza że wysusza skórę, a posmarowana okolicach pupy odparza - poważnie....
poza tym brudzi ubranie, przez noc wsiąka nadmiar wraz z potem w ubranko i obciera skórę.
Dod latem krem chicco przeciwsłoneczny. Bezapelacyjnie Sudocerm
idealny zamiast pudru a krem - dla dziewczynki :oops: tam -wiecie gdzie - Bepanthen.

A teraz Gdybyście Mogły mnie oświecić czy gdzieś robię błąd, o czymś nie wiem tj. skład ww. itp to poproszę o wpis :wink:
Avatar użytkownika
Monia0107
 
Posty: 251
Dołączył(a): 9 lut 2009, o 00:07

Postprzez limonka » 1 mar 2011, o 03:52

---------- 02:42 01.03.2011 ----------

dzis obcykalam wszystkie etykiety...polowa miala parabeny glownie te dwa, czyli prophyl i methyl...np. ten johnson head to toe nie mial a juz ich plyn do kapieli mial.Nawet moj ekskluzynej wydaje sie firmy tonik mial! troche wywalilam do kosza...zamierzam od dsz czytac i przynajmniej tych co maja parabeny nie kupowac bo reszty to chyba nie zamapietam. ktore super toksyczne oprocz parabenow warto wyelinowac. takie 3 najgorsze??? dzieki!

---------- 02:52 ----------

Bianko, e ktore ty znalazlas niestety sa dostepne tylko w europie:)
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Postprzez caterpillar » 1 mar 2011, o 16:30

http://ratujmy-zwierzeta.blogspot.com/2 ... ztach.html


tu macie listy najgorszych i najlepszych firm wg PETA

niestety trzeba kierowac sie lista
jesli kos chce brac testowanie pod uwage gdyz powtarzam zajaczki ,kroliczki..whatever przypisuja sobie firmy samowolnie.
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Postprzez Bianka » 1 mar 2011, o 23:53

Monia ja smaruje moją córę oliwką hipp i nic się nie wchłania w piżamkę, skóra jest nawilżona, skład jest super...do pupy bepanthen maść, czasem po kupie jak widze jakies zaczerwienienie smaruje sudocremem, ale generalnie sudocrem ma cynk i bardzo wysusza więc używam sporadycznie, zadnego pudru nie używam...

3 najgorsze hmm napewno parabeny, dioksan i PEGi...

dodatkowo warto zapamiętać paraffinum liquidum(mineral oil) bo to pochodne ropy i się odkładają w organizmie a poza tym zaden najcenniejszy składnik już przez to i tak nie przenika...poza tym sulfate laureth i lauryl itp...
Juz pisałam resztę wyżej, jak zapamiętasz te 3 Limonko będzie ok, dojdziesz do wprawy i do listy dodasz kolejne:)

Ja dziś kupiłam chusteczki do pupy hipp, nie mają pegów, parabenów ani pochodnych ropy, super!

A dla siebie miłe zaskoczenie otóż nivea wypuściła linię pure&natural bez parabenów, pegów, barwników i parafin:) kupiłam krem i do mycia twarzy mleczko...
Jestem rozczarowana vichy i całą resztą "dobrych" kosmetyków...
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Postprzez limonka » 2 mar 2011, o 00:15

Bianka napisał(a):Monia ja smaruje moją córę oliwką hipp i nic się nie wchłania w piżamkę, skóra jest nawilżona, skład jest super...do pupy bepanthen maść, czasem po kupie jak widze jakies zaczerwienienie smaruje sudocremem, ale generalnie sudocrem ma cynk i bardzo wysusza więc używam sporadycznie, zadnego pudru nie używam...

3 najgorsze hmm napewno parabeny, dioksan i PEGi...

dodatkowo warto zapamiętać paraffinum liquidum(mineral oil) bo to pochodne ropy i się odkładają w organizmie a poza tym zaden najcenniejszy składnik już przez to i tak nie przenika...poza tym sulfate laureth i lauryl itp...
Juz pisałam resztę wyżej, jak zapamiętasz te 3 Limonko będzie ok, dojdziesz do wprawy i do listy dodasz kolejne:)

Ja dziś kupiłam chusteczki do pupy hipp, nie mają pegów, parabenów ani pochodnych ropy, super!

A dla siebie miłe zaskoczenie otóż nivea wypuściła linię pure&natural bez parabenów, pegów, barwników i parafin:) kupiłam krem i do mycia twarzy mleczko...
Jestem rozczarowana vichy i całą resztą "dobrych" kosmetyków...
a co to te PEGi??? :? :?
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Postprzez caterpillar » 2 mar 2011, o 00:26

ja jak nie bylo zadnych zaczerwien to nic nie uzywalam , moje dziecko w zasadzie nie mialo prawie odparzen .

jakos nie po polsku ..ale nie chce mi sie poprawiac :wink:
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Postprzez PodniebnaSpacerowiczka » 2 mar 2011, o 00:28

Bianka napisał(a):Jestem rozczarowana vichy i całą resztą "dobrych" kosmetyków...

Mnie szczególnie niemile zaskoczyła franc. La Roche-Posay - na ich linię Effaclar wydałam krocie :-/.
Odtąd przerzucam się na Avon, Oriflame i Nivee, bo też mają obszerny wybór i konkurencyjne ceny.
Avatar użytkownika
PodniebnaSpacerowiczka
 
Posty: 2415
Dołączył(a): 22 maja 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wszędzie mnie pełno ;-).

Postprzez caterpillar » 2 mar 2011, o 00:40

kurcze serio jestescie zadowolone z kosmetykow Avone i Olif. ??

:? ja jakos nigdy nie trafilam na co wyglada na skorze tak samo jak w katalogu ..moze mam pecha hehe
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Postprzez Bianka » 2 mar 2011, o 00:46

Pegi Limonko już zapomniałam czym dokładnie są ale wiem że są silnie toksyczne i rakotwórcze:/
Orif. nie używam a z avonu jedynie kredki albo błyszczyki w miarę, kremy nie no i żele pod prysznic nie są złe, seria do stóp...nie czytałam etykiet więc nie wiem co tam mają..
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Postprzez caterpillar » 2 mar 2011, o 00:53

e to podobnie jak ja :D
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Postprzez PodniebnaSpacerowiczka » 2 mar 2011, o 09:53

Z Avonu jak najbardziej (mam na myśli kosmetyki pielęgnacyjne, nie do makijażu). Oriflame dopiero potestuję. Pełno kumpel posiada katalogi z 1-go i 2-go.
Ostatnio edytowano 2 mar 2011, o 10:06 przez PodniebnaSpacerowiczka, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
PodniebnaSpacerowiczka
 
Posty: 2415
Dołączył(a): 22 maja 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wszędzie mnie pełno ;-).

Postprzez Bianka » 2 mar 2011, o 10:01

A jak ze składem w tych firmach Podniebna?
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Postprzez PodniebnaSpacerowiczka » 2 mar 2011, o 10:22

Niektóre avonowe serie zawierają rzeczywiście mało konserwantów, inne więcej.
Oriflame dop. przestudiuję, co by się tam mogło nadawać do użytku.
Avatar użytkownika
PodniebnaSpacerowiczka
 
Posty: 2415
Dołączył(a): 22 maja 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wszędzie mnie pełno ;-).

Postprzez Bianka » 2 mar 2011, o 11:35

Zapomniałam Wam napisać że wczoraj znalazłam też fajną firmę w aptece superfharm Dr. Scheller:) 100% naturalne, do suchej skóry bardzo gęsty taki masłowy krem mmm bajka, ale już wzięłam to niveę pure& natural bo tańsza, a z schellera do mycia twarzy mleczko, jest super..
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości

cron