Macierzyństwo...

Rozmowy ogólne.

Postprzez Bianka » 27 lut 2011, o 19:40

Ja mam johnosn 3 w 1 ten żółty, jest najmniej tego wszystkiego, w innych jest tego dużo więcej...
A tak zmieniając temat, właśnie wysłałam ogłoszenie do pracy w sklepie z kosmetykami naturalnymi:) pół etatu, 750 na rękę a następnie policzyłam że niania mnie wyniesie 800 hehe:/ może się nie odezwą, od razu entuzjazm spadł:)
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Postprzez limonka » 27 lut 2011, o 20:01

Bianka napisał(a):Ja mam johnosn 3 w 1 ten żółty, jest najmniej tego wszystkiego, w innych jest tego dużo więcej...
A tak zmieniając temat, właśnie wysłałam ogłoszenie do pracy w sklepie z kosmetykami naturalnymi:) pół etatu, 750 na rękę a następnie policzyłam że niania mnie wyniesie 800 hehe:/ może się nie odezwą, od razu entuzjazm spadł:)
biorac pod uwage twoj problem z kregoslupem czy sklep to dobry pomysl?
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Postprzez Bianka » 27 lut 2011, o 20:49

---------- 19:38 27.02.2011 ----------

Pół etatu może bym dała radę:/ nic co robię teraz na co dzień nie jest dobre dla mojego kręgosłupa i nie mogę temu zapobiec...

---------- 19:49 ----------

zahipnotyzowana napisał(a): Poźniej słychac jak coraz wiecej dzieci zapada na alergie i infekcje bo organizm nie był przystosowany do "standardów" z którymi na codzien się stykamy.


Zahipnotyzowana wiele z tych chemicznych składników, powoduje alergie, przesuszenie skóry, pokrzywki itp
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Postprzez caterpillar » 28 lut 2011, o 16:45

Kurcze kupilam balsam opracowany przez towarzystwo dermatologiczne specjalnie dla skory ze sklonnosciami do alergii iz ciekawosci zerknelam na etykiete porownujac z tabela wiele skladnikow mimo wszystko sie tam znajduje..nie ma PG i tych rakotowrczych

wiec chcialabym zobaczyc sklad zupelnie ekologicznego mydla ..bo mam wrazenie ,ze wiele tych skladnikow tak czy siak musi byc zawarte w czyms co ma nas umyc.

eh no i doczytalam sprawe "kroliczkow" ktore wcale nie swiadcza o tym ,ze cos nie jest testowane na zwierzetach okazuje sie ,ze owego kroliczka kazda firma moze sobie wkleic lub nie :? czyli znowu robia nas w konia :?
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Postprzez Bianka » 28 lut 2011, o 17:31

Trzeba by zobaczyć jak wygląda ten prawidziwy króliczek...ostatnio doszłam do wniosku że wszystkich składników nie da się uniknąć więc najważniejsze żeby tylko nie było tych rakotwórczych a już alergie i zaskórniki to pal licho, czyli bede unikać pegów, parabenów, dioksanu i parafinum liquido(mineral oil) bo się odkłada w organizmie fuuj...
Ten żółty johnosn do kąpieli tego nie ma a do smarowania oliwka hipp jest super bo ma dwa składniki tylko naturalne:)
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Postprzez caterpillar » 28 lut 2011, o 17:59

Bianka ja wlasnie czytalam chyba nawet na sronie PETA (jak znajde to podesle) ,ze nie ma jednego okreslonego kroliczka i firmy moga sobie same go dawac lub nie, bo nie jest to sprawdzane i dlatego wiele firm ,ktore sa przyjazne nie maja na swoich etykietach kroliczkow jest np adnotacja w historii firmy czy mozna znalezc na liscie PETA..i na odwrot

taki myk dobrze wiedziec

ja po rozmowie z moim ginem obiecalam sobie zeby nie uzywac zadnych plynow do kapieli.nie mam z tym takiego problemu ale dziecko ( a zwlaszcza dziewczynka bo tu istotne) ,ktora lubi piane :roll:

szukam wiec trzech podstawowych kosmetykow szampon,mydlo i oliwka czy cos do nawilzania w miare rozsadnych ...im mniej tego tym lepiej
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Postprzez Bianka » 28 lut 2011, o 18:56

Oliwkę polecam hippu a do kąpieli narazie szukam i pozostaje przy tym johnosonie:/ no a mydło heh to chyba lepiej samemu zrobić, albo kupic czyjejs roboty domowej:)
Polecają laverę i welede ale te cholerstwa nie są takie tanie:/
Co do króliczków myślałam że jest jeden prawidłowy ale firmy mogą sobie umieszczać różne, laik nie rozpozna który to podróba, nawet nie pomyśli że może być podróba bo królik to królik hmmm
Najlepsze są kosmetyki wegańskie:)
Byłaś na tej stronie?
mydło trudno zrobić, ale mam ochotę na krem albo szminkę:)
http://www.jaworek.net/kosmetyki/fascyn ... php#kapiel
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Postprzez limonka » 28 lut 2011, o 21:13

Czyli czego najbardziej unikac? I o co chodzi z tymi krolikami?
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Postprzez Bianka » 28 lut 2011, o 22:25

Limonko napisalam wyzej ciut czego najlepiej unikac, do listy rakotwórczych moge dodac jeszcze Sodium cyanide, DMDM Hydantoin & Urea Glydant, Methyl Chloroisothiazolinine, Styrene Monomer, Oxybenzone (filtr) no i Sodium Lauryl sulfathe, myreth i laureth,amonium lauryl sulf. wcierane w piersi i narzady plciowe moze powodowac guzy:/ Propylen Glycol, PG, Xylene Glycol, Polysorbate 80 i 60...

A królik w kółeczku oznacza że nie zawiera zwierzęcych składników...tylko że każdy producent może sobie ciut inny znak z królikiem wstawić dla zmyłki:/
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Postprzez limonka » 28 lut 2011, o 22:52

---------- 21:42 28.02.2011 ----------

Bianka napisał(a):Limonko napisalam wyzej ciut czego najlepiej unikac, do listy rakotwórczych moge dodac jeszcze Sodium cyanide, DMDM Hydantoin & Urea Glydant, Methyl Chloroisothiazolinine, Styrene Monomer, Oxybenzone (filtr) no i Sodium Lauryl sulfathe, myreth i laureth,amonium lauryl sulf. wcierane w piersi i narzady plciowe moze powodowac guzy:/ Propylen Glycol, PG, Xylene Glycol, Polysorbate 80 i 60...

A królik w kółeczku oznacza że nie zawiera zwierzęcych składników...tylko że każdy producent może sobie ciut inny znak z królikiem wstawić dla zmyłki:/
ok dzieki! zerkne na to co mam w domu:)

---------- 21:52 ----------

Bianka napisał(a):Limonko napisalam wyzej ciut czego najlepiej unikac, do listy rakotwórczych moge dodac jeszcze Sodium cyanide, DMDM Hydantoin & Urea Glydant, Methyl Chloroisothiazolinine, Styrene Monomer, Oxybenzone (filtr) no i Sodium Lauryl sulfathe, myreth i laureth,amonium lauryl sulf. wcierane w piersi i narzady plciowe moze powodowac guzy:/ Propylen Glycol, PG, Xylene Glycol, Polysorbate 80 i 60...

A królik w kółeczku oznacza że nie zawiera zwierzęcych składników...tylko że każdy producent może sobie ciut inny znak z królikiem wstawić dla zmyłki:/
niestety ale Sodium Lauryl sulfathe maja moj plyn do higieny intymnej i J& J plyna do mycia dla dzieci "head to toes" kurcze poszukam czegos innego na necie przynajmniej te dwie rzeczy plus balsam dla dizeci
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Postprzez Bianka » 28 lut 2011, o 23:07

---------- 22:05 28.02.2011 ----------

Limonko Sodium jest prawie wszędzie:/ szkoda, czytalas wyzej, jeszcze parabeny, parafinum liquidum(mineral oil) pochodne ropy naftowej odklada sie w organizmie i pegi rakotwórcze, ja jestem szczesliwa jak tych 3 nie ma:)
Warto dla dziecka znalezc całkiem czyste, bez żadnych szkodliwych..

---------- 22:07 ----------

Limonko jak znajdziesz to daj znać:) na lato warto poszukac czegos z filtrem ale mineralnym zamiast chemicznym...
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Postprzez limonka » 28 lut 2011, o 23:17

na szczescie tych nie ma..ja zamierzam poszukac na necie cos organic..jak namniej skladnikow mozliwe..szczegolnie plyn do higien itymnej i plyn do kapieli:)
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Postprzez Honest » 1 mar 2011, o 00:10

limonka napisał(a):na szczescie tych nie ma..ja zamierzam poszukac na necie cos organic..jak namniej skladnikow mozliwe..szczegolnie plyn do higien itymnej i plyn do kapieli:)


Limonka, jak na coś natrafisz, to ładnie poprosim o cynk

Obrazek
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Postprzez limonka » 1 mar 2011, o 00:30

Honest napisał(a):
limonka napisał(a):na szczescie tych nie ma..ja zamierzam poszukac na necie cos organic..jak namniej skladnikow mozliwe..szczegolnie plyn do higien itymnej i plyn do kapieli:)


Limonka, jak na coś natrafisz, to ładnie poprosim o cynk

Obrazek
trafilam ale ja poza granicami:) zamowilam cos na necie..podobno organic i maja miej syfu. to plyn do kapieli dla dzieci

http://www.iherb.com/Kiss-My-Face-KL-Ob ... 18689?at=0
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Postprzez Bianka » 1 mar 2011, o 00:56

---------- 23:47 28.02.2011 ----------

No super! skład bardzo dobry:) takiego czegoś będę szukać ...

Powiem Wam tylko kto raz zarazi się czytaniem składów już się nie wyleczy:) ale to dobrze hihi

---------- 23:56 ----------

http://www.matique.pl/pl/eco-cosmetics- ... t_147.html

znalazłam takie coś...

ten może nawet lepszy
http://www.matique.pl/pl/essential-care ... i_131.html
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron