Błogosławieni, którzy się smucą, zamiast kącika narzekacza

Rozmowy ogólne.

Postprzez Sansevieria » 26 sty 2011, o 15:05

Ale katolik błądzący oraz przeinaczający nie jest pseudo. Jak już pisałam - ja mam alergię na propagandowe slogany, a "pseudo - katolik" do nich należy. Jest to trochę tak, jak z Kor - nie tyle treści się czepiam w tym, co piszesz, ile formy, skrótowo - propagandowej. :)
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Postprzez kajunia » 26 sty 2011, o 15:12

Sansevieria napisał(a):Ale katolik błądzący oraz przeinaczający nie jest pseudo. Jak już pisałam - ja mam alergię na propagandowe slogany, a "pseudo - katolik" do nich należy. Jest to trochę tak, jak z Kor - nie tyle treści się czepiam w tym, co piszesz, ile formy, skrótowo - propagandowej. :)


Ok, to jakie określenie pasuje do tego co opisałam?

Hipokryci? :roll:

To nie jest mój autorski slogan, tylko określenie które właśnie stosują katolicy (m.in moi znajomi), którzy nie życzą sobie utożsamiania z tym co zostało pokazane wtedy pod Pałacem. Mnie to osobiście mało dotyczy, bo w głębi duszy nie czuję się katoliczką.
Avatar użytkownika
kajunia
 
Posty: 517
Dołączył(a): 22 gru 2008, o 10:14

Postprzez Sansevieria » 26 sty 2011, o 15:21

Najbezpieczniej - pełna wypowiedź. :) Jak kogoś określisz plakietką, to w odzewie masz szansę usłyszeć odpowiedź w podobnym klimacie i kłótnia gotowa. Co ciekawsze czasem przy całkiem sporej zgodności poglądów na sprawę. To, że slogan nie jest Twój autorski nie oznacza, że przestaje być sloganem. Których można po prostu unikać :)
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Postprzez kajunia » 26 sty 2011, o 15:30

Sansevieria napisał(a):Najbezpieczniej - pełna wypowiedź. :) Jak kogoś określisz plakietką, to w odzewie masz szansę usłyszeć odpowiedź w podobnym klimacie i kłótnia gotowa. Co ciekawsze czasem przy całkiem sporej zgodności poglądów na sprawę. To, że slogan nie jest Twój autorski nie oznacza, że przestaje być sloganem. Których można po prostu unikać :)


A czy "katolik błądzący" to nie jest slogan właśnie? W końcu takim określeniem też oceniasz w pewnym sensie jego wiarę, której pojmowanie jest przecież bardzo subiektywne?
Avatar użytkownika
kajunia
 
Posty: 517
Dołączył(a): 22 gru 2008, o 10:14

Postprzez Sansevieria » 26 sty 2011, o 15:36

Skrót - tak, slogan gazetowo/telewizyjny - nie. "Błądzący" to okreslenie łagodniejsze, a poza tym używane "wewnątrzkościelnie" też. A że "błądzić jest rzeczą ludzką"... takich emocji nie budzi.
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Postprzez kajunia » 26 sty 2011, o 16:10

Sansevieria napisał(a):Skrót - tak, slogan gazetowo/telewizyjny - nie. "Błądzący" to okreslenie łagodniejsze, a poza tym używane "wewnątrzkościelnie" też. A że "błądzić jest rzeczą ludzką"... takich emocji nie budzi.


Ale również ma charakter pejoratywny i może kogoś urazić.

Pomijając określenia, sedno sprawy jest takie, że Ci którzy chcą nawracać w taki sposób, mimo wszystko działają w sumie na swoją własną szkodę i na szkodę innych wierzących. Ja nie jestem z natury agresywna, ale nie lubię zachowań ocierających się o fanatyzm mówiąc wprost. Tak tych ludzi widzę niestety i jakoś "katolik błądzący" brzmi dla mnie zbyt łagodnie w tym przypadku :wink:
Avatar użytkownika
kajunia
 
Posty: 517
Dołączył(a): 22 gru 2008, o 10:14

Postprzez Sansevieria » 26 sty 2011, o 16:56

No i niby fajnie, tyle że akcja nie miała na celu nawracania kogokolwiek. Była wyrażeniem poglądu. Politycznego jak najbardziej. :)
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Postprzez kajunia » 26 sty 2011, o 18:30

Sansevieria napisał(a):No i niby fajnie, tyle że akcja nie miała na celu nawracania kogokolwiek. Była wyrażeniem poglądu. Politycznego jak najbardziej. :)


Ale akurat pisałam to mając na myśli Kora i charakteru jego różnych wypowiedzi tu na forum.
Avatar użytkownika
kajunia
 
Posty: 517
Dołączył(a): 22 gru 2008, o 10:14

Poprzednia strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 316 gości

cron