Akcja Gazety Wyborczej

Dorosłe Dzieci Alkoholików.

Akcja Gazety Wyborczej

Postprzez Orm Embar » 19 lis 2010, o 23:29

Cześć ludki,

"Gazeta Wyborcza" zaczyna publikować ciekawy cykl artykuł. Termin użyty w tytule coś jakby znajomy... ;-)
http://wyborcza.pl/1,75248,8689393,Doro ... zety_.html

Maks
Orm Embar
 
Posty: 1550
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 18:59

Postprzez marie89 » 20 lis 2010, o 00:20

Dzięki Maks;)

Mnie artykuł bardzo się przyda... Zdecydowałam poświęcić temu pracę...
marie89
 

Postprzez Orm Embar » 20 lis 2010, o 22:15

w jakim sensie poświęcić temu pracę? pracę nad sobą czy jesteś terapeutką?
Orm Embar
 
Posty: 1550
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 18:59

Postprzez marie89 » 20 lis 2010, o 23:16

w sensie...

pracy nad sobą też... (temat jest mi bliski)...

ale tym razem chodziło mi o to, że chciałabym napisać o tym pracę licencjacką... tutaj w aspekcie czysto naukowym...

Mam kłopot z literaturą, a że ma to być praca teoretyczna a nie empiryczna na literaturze muszę oprzeć się całkowicie..
Nie chcę zmieniać tematyki... mam nadzieję, że nie będę musiała
marie89
 

Postprzez Amir » 23 lis 2010, o 02:17

Orm Embar napisał(a):w jakim sensie poświęcić temu pracę? pracę nad sobą czy jesteś terapeutką?


hmmm... to tak jakby terapeutka mogła pracować nad sobą lub nie mogła albo nie terapeutka nie mogła albo mogła

jakieś de ża wju mię się włącza, kiedy słyszę w uszach kijowskie pytanie:

"w zmyslie, pejszient libo psichiatr?"

- zadane lekarzowi, ktory popadl w stan psychotyczny przed egzaminem i z tego powodu czytal kolorowe zurnale psychiatryczne
Avatar użytkownika
Amir
 
Posty: 486
Dołączył(a): 24 lut 2009, o 08:31

Postprzez felicity » 2 sty 2011, o 00:38

"Charaktery" też mają cykl od dłuższego czasu i ostatnio wydane zostały 2 książki poświęcone DDA jeden Podręcznik a drugi z zadaniami, oglądałam i nawet ciekawie.Polecam.

http://wyborcza.pl/dda/0,0.html - tutaj zbiór artykułów w Wyborczej
Avatar użytkownika
felicity
 
Posty: 397
Dołączył(a): 28 lip 2007, o 23:31

Postprzez Księżycowa » 2 sty 2011, o 01:51

Też czytam charaktery i śledzę temat...
Ten wątek będę obserwować

Dzięki :)
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Postprzez parnasus » 2 sty 2011, o 12:26

Kupiłem te 2 książki polecane w charakterach . Polecam autorami są osoby które pierwsze w stanach zakładały terapie DDA i bazują na fajnych doświadczeniach. Jedna z nich może służyć za podręcznik grup tworzonych samoistnie przez DDA i na jej podstawie można pracować . Z swojego doświadczenia wiem jak ciężko jest pracować nad własnymi doświadczeniami. Ale fakt jest taki że mózg pochlania więcej energii na blokowanie złych wspomnień niż na ich przypomnienie i przerobienie. To tak jak w przypowieści o mistrzu i bogatym człowiekiem, który przyszedł po nauki do mistrza.
Mistrz mu zrobił herbatę i nalewa do szklanki nalewa aż się wszystko przelewa na podłogę człowiek pyta
- Mistrzu nie widzisz ze przelewasz herbatę ?
- Widzę i tak właśnie jest z Tobą, aby przyjąć nowe trzeba się z głowy pozbyć starego .
parnasus
 
Posty: 204
Dołączył(a): 1 gru 2010, o 17:19
Lokalizacja: Tu i Teraz


Powrót do DDA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 170 gości