Nie chciałam tego zobaczyć;-(

Rozmowy ogólne.

Postprzez Księżycowa » 30 gru 2010, o 00:40

Ja się właśnie boję co to będzie między moją kotką a przyszłym psiakiem. Wiem, że ludzie mają koty i psy i jest ok., ale mimo wszystko, że nie boisz się, że nie dziabnie... Troskliwy ten Twój psiak :)

Mnie się zawsze wydawało, że jak pies jako szczeniak doświadczy kocich pazurków, to może to później pamiętać i wtedy można nie znać dnia ani godziny :?

Ratuje mnie to, że Luna bedzie już większa, bo psa kupimy za rok, może dwa...

Ja się nie mogę doczekać, kiedy będę mogła mieć psa, którego będę mogła poznać i go wychować, wyszkolić. Pójdę z nim pewnie do szkółki. Sama radość i pewnie wiele zmęczenia... może wystawy, jakieś psie sporty.
Mam też nadzieję, że Luna będzie mniej zadziorna niż jest :P .

Chciałabym Wam ją pokazać, ale nie mam pojęcia jak ją tu wkleić... :twisted:
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Postprzez caterpillar » 30 gru 2010, o 18:38

http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Kot ... 44392.html

wkleilam w temacie dodusia "sztafeta pokolen" bo uwazam ,ze idealnie nadaje sie do tego tematu

a i tu rowniez filmik moze byc potraktowany jako tlo do tematu.

reagowac ,reagowac ,reagowac!

satysfakcja z tego ,ze internauci zareagowali .

pozdrawiam
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Postprzez Księżycowa » 30 gru 2010, o 20:00

Ja słyszałam wczoraj o tym... Nie napisałam, bo brak mi słów...

Właśnie słucham wiadomości. Podobno kot sikał i nie tylko pod siebie ze strachu przed wszystkimi...

Nie mam już słów na prawdę... mogę tylko z całego serca życzyć, żeby Ci ludzie brutalnie zrozumieli i znaleźli się w podobnej sytuacji. Jakoś nie mam skrupułów. Myślę, że na to właśnie zasługują...
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Postprzez KATKA » 30 gru 2010, o 23:51

tylko to człowiek...pies by ugryzł...do uśpienia :(...człowiek zakatuje...oj nie ładnie :( taka jest sprawiedliwość :(
KATKA
 
Posty: 3593
Dołączył(a): 23 maja 2007, o 20:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez mahika » 30 gru 2010, o 23:58

och, tak. uśpijmy dzieciaka. głupi dzieciak, a fe.
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Postprzez Księżycowa » 31 gru 2010, o 00:04

Oj Mahika tu się z Tobą nie zgadzam. Uśpic psa, to tak, bo ugryzł i pewnie to jeszcze zrobi. A sie piesja ze schroniska bierze, to sie nie mysli, ze moze ma bolesne doswiadczenia i chciał się bronić, bo zachowanie człowieka, go do tego skłoniło pod wpływem tego co było wczesniej. Pies nie ma prawa do urazu psychicznego. Nie wiem czy wiesz psi psychologowie tez sa...

A dzieciak? Sorry ale tego trzyletniego bachora co zmaltretował kota, że siku i kupe oddawał ze strachu pod siebie, to bym rozszarpała. Wychodzi na to co powiedziała KATKA. Człowek wyjdzie z poprawczaka czy wiezienia i dalej bedzie robił swoje, bo nie wierze ze nie i taka sprawiedliwosc...

Wkurza mnie, ze człowiek, to człowiek a zwierze, to zwierze zdaniem niektórych a powiem, że gówno prawda, bo ,,...pies, to wiecej niz człowkek" i to nie czasem a bardzo czesto...
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Postprzez mahika » 31 gru 2010, o 00:18

Nie wiem czy wiesz psi psychologowie tez sa...

Zaskoczę Cię, wiem :lol:

kasiorek43 napisał(a):A dzieciak? Sorry ale tego trzyletniego bachora co zmaltretował kota, że siku i kupe oddawał ze strachu pod siebie, to bym rozszarpała.


W myśl zasady oko za oko? To kim byś była?

Wiesz, czasem można by dopuścić do głosu rozum a nie emocje.
Myślę ze rozszarpywanie trzylatków nie poprawiło by świadomości, ani nie uwrażliwiło 15 latków.

Możesz się na mnie obrażać, możesz mi wciskać ze się na niczym nie znam, że nie kocham, zwierząt, że jestem niewrażliwą bestią, ale nie podoba mi sie to. A kocham zwierzęta dobrze o tym wiesz, nie dałabym ukrzywdzić żadnego, to też wiesz. Znamy się na prawdę długo i nie tylko z paru postów na forum. I przykro mi jak czytam takie rzeczy :(
Agresja rodzi jeszcze większą agresję.
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Postprzez KATKA » 31 gru 2010, o 00:19

jak dzieciak coś zrobi,...szczerze...wpierdoliłabym rodzicom...bo coś spieprzyli....to ich rolą jest wyprowadzić dziecko na osobę porządną szanującą życie...bez względu do kogo by nie należało...owszem niektórych rodziców bym uśpiła...albo raczej kastrowała...niektórzy ludzie nie powinni mieć dzieci....bo one mają prawo mieć normalną rodzinę...i wyrosnąć na fajnych ludzi...a nie mieć krzywiona psychikę przez jakąś patologie...:(
przemoc wobezc zwierząt nie bierze się znikąd.... ludzie nie rodzą się źli....
moja "zryta głowa' jest np przez tatę, z którym zimą zawsze zbierałam chore i zmarznięte wróble i gołębie..., który nie panikował jak leciałam do psa...do królika..ojciec zawsze kochał i szanował zwierzęta....za to dziadek rzucał w koty kamieniami...a mój wuja nie raz kopnął psa...
KATKA
 
Posty: 3593
Dołączył(a): 23 maja 2007, o 20:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Księżycowa » 31 gru 2010, o 00:32

Katka jesli chodzi o rodziców, to prawda, tylko podejścia dzieciaka nie zmienisz tak łatwo i nie wiadomo czy w ogóle, więc co da wielkie ocknięcie się rodziców? No fakt, może to, że inne dzieci, których fakt nie powinni mieć, jakimś cudem będą dobre. Jednak przekonałam się na sytuacji mojego brata, ze tacy ludzie się nie zmieniają, chyba, że na pokaz.
Jak powiedziałam w domu kiedyś, że kobiety takie jak jego była żona powinni się sterylizować, żeby patologii i tego typu sytuacji było mniej, to mój ojciec się obraził, bo ona przecież jest człowiekiem... Nie zmiania to faktu, że jej drugie dziecko... może wyleczy się jakimś cudem z emocjonalnego kalectwa...

Mahika ja się nie będę kłócić ani nie chcę Cię obrażać, tylko nie rozumiem dlaczego człowiek odsiedzi karę lub się mu pogrozi palcem i jest ok... Dlaczego ludzi tak się wielce szanuje? Zastanawia mnie w czym jest zwierze gorsze od człowieka?????

Bo moim zdaniem ma serce czystsze niż nie jedno z nas. Nie urażając nikogo...

Ja nie wpadam w agresję... Chodzi mi o to, że niektórym nie wbije się do głowy, że zwierze też czuje, niektórzy tacy pozostaną, więc może gdyby ta niekumata część ludzi bała się o własny tyłek, że spotka ich to samo co wyrządzili, to może z powodu strachu przed ludzie by się hamowali... O ile mniej Cierpienia dla tych futrzaków i pewnie nie tylko...

Wyobrażacie sobie jak kto łapie takiego delikwenta za jego ,,ogon"" hehe i podnosi do góry??

Mahika człowiekowi nie można, bo co? Bo okrutne za mocno? A jak ktos kotka chwyci, to nie ma wielkiego zdziwienia, bo ty tylko ,,kot".
Nie mówię tu o Tobie...
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Postprzez caterpillar » 31 gru 2010, o 00:41

zanim rozszarpiecie bachora to moze zastanowcie sie czy 3 latek rozumie w ogole co robi? pojecie krzywdy ,dobra i zla w domu gdzie dorosly dopinguje go do takich rzeczy ?

ja osobiscie nie potepiam dziecka . widzialm wiele brutalniejszych filmow z udzialem doroslych i ziwerzat mnie natomiast szokuje to ,ze DOROSLY zacheca dziecko do robienia takich rzeczy!

Dziecko ,ktore w przyszlosci ma byc wrazliwe i pomagac swoim rodzicom i innym?

ALE wyobrazam sobie ,ze owy dorosly w dziecinstwie pewnie tak samo byl traktowany.

Dlatego w pierwszym odruchu umiescilam ten film w temacie dodusia o sztafecie pokolen.

gdyz chyba tu lezy sedno problemu

amen
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Postprzez Księżycowa » 31 gru 2010, o 00:46

No jasne i znów tłumaczy się człowieka, że dorosły był traktowany tak samo, oj biedny co przezył... Ja przepraszam, ale nie rozumiem tylko DLACZEGO PSA JAK DZIABNIE SIĘ NIE USPRAWIEDLIWIA, TYLKO OD RAZU USYPIA, DLACZEGO?

Jakby, to przełożyć na sytuację, to RODZICÓW I PIĘTNASTOLATKA I TRZYLATKA TEŻ, BO PRZECIEŻ MALTRETOWAŁ, TO DO UŚPIENIA, ale nie, bo to NIE JEST zwierę, to człowiek. Czcijcie ludzi, bo zasługują, bo są ludźmi... Dlatego nigdy nic się nie zmieni...
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Postprzez caterpillar » 31 gru 2010, o 00:54

nie tlumacze tyko wyjasniam mechanizm

ten czlowiek co to nakrecal powinien dostac 2 lata ale robot spolecznych w schronisku dla zwierzat.

wlasnie o to chodzi ,ze powinnismy przerwac ta nieszczesna sztafete a nie walkowac z pokolenia na pokolenie zupelnie bezmyslnie.

mysle ,ze to nie byl dobry pomysl wklejania tu tego linka bo emocje kreca sie wokol kota i dziecka a nie taki byl moj zamysl .
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Postprzez Księżycowa » 31 gru 2010, o 01:02

nie tlumacze tyko wyjasniam mechanizm


Cat dobrze, że wkleiłaś...

No właśnie mechanizm... postępowania człowieka, który wyrządza krzywdę bezbronnym stworzeniom...
Nie zmienia to faktu, że człowieka staramy się zrozumieć a psa uśpić...
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Postprzez mahika » 31 gru 2010, o 01:35

KATKA napisał(a):jak dzieciak coś zrobi,...szczerze...wpierdoliłabym rodzicom...bo coś spieprzyli....


Wpierd*** rodzicom niczego ich nie nauczy. Filemon gdzieś dobrze powiedział, że takie postawy potrafią zrodzić odwrotny skutek.
Nie tędy droga. Przemoc rodzi przemoc, a agrasja agrseję. Co z tą piękną ideą, szerzenia świadomości. Na tym ma polegać? żeby napierdzielać tych złych?

Kasia, zawsze staram się zrozumieć człowieka, co wcale nie oznacza ze chcę usypiać psy. I nikt z nas nie czcczi i nie popiera takiego postępowania. Nie zauważyłam, coś przeoczyłąm? Ktoś oddał cześć tej rodzinie?

Cat, nie każdy zrozumie te mechanizmy, nie każdy. I dlatego chciałam zebyś wkleiła tutaj ten link. Myślałam że da się uzyskać jakiś consensus. Ale są ludzie (nie mówie że tu, absolutnie) tak zaślepieni niesieniem dobra, ze nie widzą że robią spustoszenie wokół siebie czyniąc te dobro. Dla dobra ideii są gotowi zabić nie znając argumentów, nie zastanawiając się nad tymi mechanizmami o których wspomniałaś. Zawsze są dwie strony medalu. Filmik jest straszny, ale uświadomił mi jak okaleczeni są Ci ludzie, jak ubodzy w uczucia, we wrażliwość, jak żałośni w swym życiu, ograniczeni, jak bardzo skrzywdzeni że nie czują tego co Ty, ja, nie znają miłości i szacunku do zwierząt, raczej i do innego człowieka. Współczuje im ze nie potrafią odróżnić dobra od zła. I chciałabym żeby ktoś im to uświadomił, żeby ta świadomość, była rozpowszechniana, na wsiach, w miastach, w szkołach, wszędzie. O tym było? O szerzeniu świadomości?
Kare powinni jak najbardziej ponieść dorośli, ale niech to nie będzie bezsensowna kara, lincz, rozszarpanie. Kara powinna być nauką, nauka dla wszystkich, na przyszłość. A
I nie ma to nic wspólnego z czcią tych ludzi :evil:
Ostatnio edytowano 31 gru 2010, o 01:38 przez mahika, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Postprzez KATKA » 31 gru 2010, o 01:36

świata nie zmienimy....
może to złe co napisze...ale cieszę się, ze coś takiego wyszło...takich przypadków są setki...chciałabym żeby jak najwięcej wychodziło na światło dzienne...żeby się o tym mówiło...rozpamiętywało...żeby ktoś sie dzięki temu nad sobą zastanowił...
marzy mi się przystosowanie do życia ze zwierzętami w szkole :P
jak ostatnio oddawałam znalezionego bordera na komisariat straży miejskiej...jeden z panów zaproponowała takie pogadanki w szkole...fajna sprawa...tylko zeby czas i ludzie byli...bo o kasie już nie marzę...
KATKA
 
Posty: 3593
Dołączył(a): 23 maja 2007, o 20:00
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 343 gości

cron