Ważna sprawa

Rozmowy ogólne.

Ważna sprawa

Postprzez Księżycowa » 25 gru 2010, o 00:00

Powiedzcie mi proszę jeśli ktoś wie, czy jeżeli mam umowę o pracę na czas określony i składam wypowiedzenie, to muszę podać uzasadnienie, przyczynę rezygnacji z pracy?/
Nie chciała bym, żeby mnie czymś zaskoczyli o czym nie mam pojęcia
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Postprzez KATKA » 25 gru 2010, o 00:27

Tak musisz...ale to moze być cokolwiek...pamietaj również, ze obejmuje Cię okres wypowiedzenia, w którym jesteś zobowiązana się jeszcze stawić w pracy.
KATKA
 
Posty: 3593
Dołączył(a): 23 maja 2007, o 20:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Księżycowa » 25 gru 2010, o 00:38

No ale ja dam L4 wiec to pokryje okres wypowiedzenia o ile dobrze pamietam to zwolnienie na ten czas nie robi problemu...?
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Postprzez KATKA » 25 gru 2010, o 00:45

raczej nie :) a okres wypowiedzenia pokryje Ci się z L4?
KATKA
 
Posty: 3593
Dołączył(a): 23 maja 2007, o 20:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Księżycowa » 25 gru 2010, o 00:46

mam do 29 grudnia ale załatwie ciagłosc jak swieta katka??
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Postprzez wera » 25 gru 2010, o 00:59

Nigdy nie podawałam przyczyny z jakiej chcę rozwiązać umowę z pracodawcą. Ale dawno już tego nie robiłam więc może w przepisach coś się zmieniło i trzeba, nie orientuję się obecnie aż tak dobrze w tym.
Avatar użytkownika
wera
 
Posty: 2932
Dołączył(a): 23 paź 2008, o 00:04
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez KATKA » 25 gru 2010, o 00:59

Święta niestety z chorym kręgosłupem ..... :cry:
ale dam rade....byle się do Sylwestra trochę wygoiło :twisted:
Zaraz niektore stwory przemówią ludzkim głosem wiec idę słuchac Pawła :P
KATKA
 
Posty: 3593
Dołączył(a): 23 maja 2007, o 20:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Księżycowa » 25 gru 2010, o 01:07

Heheh, ale moja kicia nie przemówiła tak dosłownie, wiesz dzisiaj moja mama powiedziała, coś fajnego czteroletniemu synkowi mojego brata:

On pyta: ,,To w nocy będzie można rozmawiać ze zwierzętami?"
Ona mu na to: ,,Kto umie, to zawsze z nimi rozmawia, trzeba tylko chcieć"

Wzruszyło mnie to :) i przyznam, że sama to prawda :)
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Postprzez ophrys » 25 gru 2010, o 09:49

Kasiorku, umowę na czas określony możesz wypowiedzieć tylko w przypadku gdy w treści umowy znajduje się odpowiedni zapis dotyczący jej wypowiedzenia.
Jeżeli go nie ma, to pozostaje Ci porozumienie stron, bądź praca do końca trwania umowy.

http://www.prawo.egospodarka.pl/55433,U ... ,34,3.html
Avatar użytkownika
ophrys
 
Posty: 1346
Dołączył(a): 10 paź 2008, o 14:18

Postprzez Justa » 25 gru 2010, o 16:40

Ja 3 lata temu rozwiązywałam umowę o pracę - z dwutygodniowym okresem wypowiedzenia - i nie podawałam wtedy przyczyny, tylko powołałam się na odpowiedni paragraf (brzmiało to mniej więcej tak: "na podstawie art.xxx kodeksu pracy rozwiązuję z dn.(...) umowę o pracę zawartą (wtedy i wtedy przez...) z zachowaniem dwutygodniowego okresu wypowiedzenia, który upływa dn.(...)"). Pismo zostało przyjęte bez problemu i współpraca zakończyła się tak, jak chciałam i w terminie, jakim chciałam.
Justa
 
Posty: 1884
Dołączył(a): 6 maja 2007, o 18:06

Postprzez mikidajlo » 27 gru 2010, o 02:44

A do którego masz umowę o pracę/ Jak ci się kończy okres próbny niegługo to poprostu nie podpisujesz drugiej a jak się zwalniasz to prosisz w podaniu o zwolnienie. Nie musisz podawać powodu. Tak po prostu chcę i już. Proszę o zwolnienie mnie z dniem takim i takim i już. Tak było u mnie a jak się szef pytał dlaczego to mówiłem że znalazłem lepszą pracę i że z niewolnika nie ma pracownika czasami sie wymknęło i po sprawie. Nic mu nie uzasadniam. Z tym niewolnikiem to przesadziłem al prawda to życiowa po trochu.
Avatar użytkownika
mikidajlo
 
Posty: 728
Dołączył(a): 8 wrz 2008, o 11:57
Lokalizacja: łódź

Postprzez Księżycowa » 27 gru 2010, o 10:49

Miki podpisałam umowę na dwa lata we wrześniu bodajże, więc muszę czekać niestety.

Justa świetny pomysł z tym paragrafem. Już napisałam jednak uzasadnienie, bo wierz, że po złości mogła by się doczepić, więc niech ma... ,,...ze względu na utrudnione warunki pracy i znalezienie nowego pracodawcy"

Pytanie mam tylko, czy jesli daję wypowiedzenie w czwartek, to podobno liczy się ono od soboty. Czy to znaczy, że wliczają się w to święta i weekendy, czy tak jak w urlopie tylko dni robocze? Nie z jaką datą przydłużyć zwolnienie, bo zakład pracy nie chce pokryć mi urlopem, tylko mam odpracować pon tym 29 i nie wiem jak to policzyć...??
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Postprzez Sanna » 27 gru 2010, o 14:27

---------- 13:24 27.12.2010 ----------

Kasiorku, wypowiadając umowę na czas określony nie trzeba podawać przyczyny. Wypowiedzenie nabiera biegu od najbliższego poniedziałku. Jeśli masz umowę zawartą na 2 lata , to na pewno jest możliwości jej rozwiązania za 2-tygodniowym okresem wypowiedzenia, bo raczej nie znam pracodawcy, który podpisywałby taką umowę na 2 lata nie zastrzegając sobie możliwości rozwiązania jej.

Wystarczy że wpiszesz coś w stylu ,, Informuję o rozwiązaniu mojej umowy o pracę, zawartej w dniu......, za 2-tygodniowym okresem wypowiedzenia.

Podstawa: art. 33 KP

Art. 33. Przy zawieraniu umowy o pracę na czas określony, dłuższy niż 6 miesięcy, strony mogą
przewidzieć dopuszczalność wcześniejszego rozwiązania tej umowy za dwutygodniowym
wypowiedzeniem.

Możesz mi wierzyć, za to właśnie mi płacą :).

---------- 13:27 ----------

Jeśli wręczysz wypowiedzenie w ten czwartek - nabierze biegu od najbliższego poniedziałku- święta ani harmonogram pracy nie mają tu nic do rzeczy.

Na Twoim miejscu nie pisałabym przyczyny - po co? Można powiedzieć cokolwiek - znalazłam pracę bliżej domu, nie mogę pogodzić pracy z nauką itp., itd. A co to kogo obchodzi?

Poza tym nie warto palić za sobą mostów, nigdy nie wiadomo czy z kimś z tej pracy nie zetkniesz się zawodowo w przyszłości.
Sanna
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 27 lut 2008, o 15:05

Postprzez Księżycowa » 27 gru 2010, o 17:48

No super a moja tępa kierowniczka powiedziała mi, że od soboty. Ł pytał się swojego szefa i powiedział mu to samo.... Jestem wygłupiona :?
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Postprzez Sanna » 28 gru 2010, o 12:00

Kasiorku, tak naprawdę nie ma to takiego znaczenia, te terminy oparte są na kodeksie cywilnym, stąd przyjmuje się że bieg zaczyna się od poniedziałku, a upływa w ... sobotę.
Kierowniczka pewnie przyjęła, że 14 dni to okres od soboty do soboty.
Ale tak naprawdę nie ma to dla Ciebie praktycznego znaczenia.Jesli złożysz wypowiedzenie w najbliższy czwartek lub piątek, to umowa o prace zakończy się z dniem 15 stycznia, niezależnie czy kierowniczka zacznie to liczyć od soboty czy poniedziałku.

Dla Twojej wiedzy wyjątek z artykułu z Monitora Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych:

Terminy rozwiązania umowy o pracę
Wypowiedzenie umowy o pracę obejmujące tydzień lub miesiąc albo ich wielokrotność kończy się odpowiednio w sobotę lub w ostatnim dniu miesiąca. Przy wypowiedzeniu oznaczonym w miesiącach bieg terminu rozpoczyna się z pierwszym dniem miesiąca, a nie z dniem złożenia pisma wypowiadającego (wyrok Sądu Najwyższego z 8 listopada 1988 r., I PRN 48/88, PiZS 1989/2/69). Te zasady stosujemy bez względu na to, czy wypowiedzenie składa pracownik czy pracodawca.
Sanna
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 27 lut 2008, o 15:05

Następna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 517 gości

cron