Idą świeta...i co dalej?

Rozmowy ogólne.

Idą świeta...i co dalej?

Postprzez nusia___ » 24 lis 2010, o 21:02

:mikolaj_choinka: :choinka: :mikolaj:
Ida świeta i co z w zwiazku z tym , jakie uczucia sie w nas pojawiaja , radosc ,szczescie , ze spotkania z rodzina czy moze melancholia , przygnebienie i poczucie osamotnienia i wspomnienia zwiazane z tym okresem.... Kto ma ochote dzielmy sie tym :grupa:
Avatar użytkownika
nusia___
 
Posty: 836
Dołączył(a): 4 lut 2008, o 20:30

Postprzez mahika » 24 lis 2010, o 21:20

postaram sie w tym roku. Postaram sie...
jutro nastawiam piernik....

A co będzie dalej to nie wiem. nie wiem jak się bedę czuła jutro, pojutrze, nie wiem co się wydarzy więc nic nie planuję na zaś. Tylko najbliższe dwa dni....
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Postprzez smerfetka0 » 24 lis 2010, o 21:51

RADOSC SZCZESCIE. za miesiac lece do Polski na tydzien i sie nie moge doczekac, mam trzy tygodnie wolne na studiach i dwa tygodnie wolne od urlopu takze w polsce odpoczne sobie od wszystkiego wreszcie! szkoda ze tylko moj A tu zostaje ale trudno. atmosfera w domu zawsze byla boska takze nie wyobrazam sobie swiat inaczej niz z rodzina.
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Postprzez Renatawrocław » 24 lis 2010, o 22:41

Kiedyś swięta miały swoja magię :D
Ale to było kiedys ...
Dzis sa komercyjen i fałszywe :roll:
Och pomarańcz pachniał wtedy inaczej , może dlatego że nie byl dostępny na co dzień :roll:
Już nie wrócą tamte święta, te prawdziwe :smutny:
Avatar użytkownika
Renatawrocław
 
Posty: 55
Dołączył(a): 24 lis 2010, o 11:19
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez mahika » 24 lis 2010, o 22:52

są w sercach naszych, we wspomnieniach.

W świeta mała mahiczka leży pod choinką i przegląda się w pękatej bombce... tak co roku.
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Postprzez Winogronko7 » 24 lis 2010, o 23:03

Święta.... Bożego Narodzenia. Jezus się narodził. Dlatego świętujemy.
Wiadomo, że nie wszyscy utożsamiają święta z religią. Prezenty, choinki kolorowe, tłusty Mikołaj, a raczej wujek przebrany za niego:P radość dzieci, życzenia.

święta- fajna sprawa, pomimo, że śmierdzą komercją... i reklamą Coca-coli:P

ps Nusia kiedy wpadniesz po tą energię?
Avatar użytkownika
Winogronko7
 
Posty: 1858
Dołączył(a): 26 sie 2010, o 18:04

Postprzez mikidajlo » 24 lis 2010, o 23:27

---------- 22:24 24.11.2010 ----------

Święta?

Jak je spełnimy to zalezy od nas samych. To jest okres kiedy staramy się dać siebie innym. Zrobić cosik dla innych. tych których kochamy. Jako dziecko kojarzy mi się z prezentami i mikołajem. Teraz urosłem dostałem białą brodę i płaszcz i .... straszę ruzgą swoje dzieci i rodziców i nie tylko. Wszystko zależy jak potrafią się bawić inni.
Zazdroszczę kucharką to znaczy kobitką. Przygotowywują 12 potraw i przez całe święta cieszą się że wszystkim smakuje. Takie drobne prezenty od dawania siebie.
Myślę że magia świąt troszkę się zatarła przez komercjię, sklepy. Idziemy do sklepu i szlajamy się po półkach żeby coś do koszyka wrzucić. A później? Obdarowani otwierają i słychać eee... Ja tego nie lubię...
Myślę że zbyt mało dajemy siebie. To znaczy rzeczy które potrafimy sami zrobić dla kogoś i ręcznie robionych podarków od kogoś.
Czy nie cieszymy się jak dostaniemy laurkę od naszego brzdąca?
Niestety brzdąć zazwyczaj nic nie wie że prezenty sie kupuje bo byśmy mu zabawę popsuli. laurki nie dostaniemy ale za to piękny uśmiech, radość, sprężystość i rozwiane włosy dziecka i serducho się nam cieszy.
Inny wymiar radości ze świąt. Radość dziecka bezcenna.
Także święta kojarzą mi się z radością dziecka, dzieci. Z krzataniną robienia porządków. Nie chce się sprzątać ale poźniej jaka jest radość. Miło jest po prostu i tak jakoś fajnie.


Mnie święta kojarzą się jeszcze z dzieleniem imprez. do 20 u jednych rodziców od u drugich i tak trzy dni dzielone po troszku. Męczące ale...
Nie wiem albo nikt nie ma pretensji albo mają wszyscy i się nic nie odzywają.

Pozdrawiam Miki

---------- 22:27 ----------

Mam dużo radości z robienia ozdób hoinkowych z córą. Pamiętam jak kupiłem hoinkę 3,5 metrową i piekliśmy ciastka, wieszaliśmy cukierki, bąbki i inne ozdoby z papieru kolorowego.
Taka hoinka jest lepsza od barku bo drzwiczki nie skrzypią.
Avatar użytkownika
mikidajlo
 
Posty: 728
Dołączył(a): 8 wrz 2008, o 11:57
Lokalizacja: łódź

Postprzez KATKA » 25 lis 2010, o 00:57

od kilku lat nie znoszę świat :(
KATKA
 
Posty: 3593
Dołączył(a): 23 maja 2007, o 20:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez limonka » 25 lis 2010, o 00:59

mahika napisał(a):są w sercach naszych, we wspomnieniach.

W świeta mała mahiczka leży pod choinką i przegląda się w pękatej bombce... tak co roku.
I limonka tez:)
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Postprzez ewka » 25 lis 2010, o 07:37

Lubię te Święta, a szczególnie Wigilię. I tę żywą choineczkę ze słomianymi ozdobami. I światełka. I wieczorne odprężenie po tej całej krzątaninie. I śnieg za oknem. I tę odświętność domową. I świeczki. No lubię.

P.S. Świąteczny wystrój sklepów od połowy listopada wydaje mi się marketingowym chamstwem.
Avatar użytkownika
ewka
 
Posty: 10447
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 18:16

Postprzez mahika » 25 lis 2010, o 09:19

---------- 08:17 25.11.2010 ----------

Katka, ja też od kilku lat nie znoszę świąt, ale w tym roku postaram się mocno, mocno...
Ewka, zauważyłam w mojej miejscowości ze w tym roku wyjątkowo wszystkiego jest mało, w sklepach to tylko tych dużych widać święta.
Może trochę pohamowali te chamstwo, przynajmniej tu??? Może zaczynają rozumieć?

---------- 08:19 ----------

W święta mała mahiczka razem z małą Limonką leżą pod choinką i przeglądają się w pękatych bombkach... :)
Kto dołączy?
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Postprzez Renatawrocław » 25 lis 2010, o 10:01

mahika napisał(a):
W święta mała mahiczka razem z małą Limonką leżą pod choinką i przeglądają się w pękatych bombkach... :)
Kto dołączy?


Ja jestem za duza :D :twisted: nie zmieszczę sie :twisted:
Avatar użytkownika
Renatawrocław
 
Posty: 55
Dołączył(a): 24 lis 2010, o 11:19
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez mahika » 25 lis 2010, o 10:03

Dasz radę :)
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Postprzez Renatawrocław » 25 lis 2010, o 10:06

nie dam bo jestem duz a :D
Avatar użytkownika
Renatawrocław
 
Posty: 55
Dołączył(a): 24 lis 2010, o 11:19
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez mahika » 25 lis 2010, o 10:09

to duża choinka i duże bombki :) Tak czy siak, będziemy tam czekać na Ciebie w święta!!
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Następna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 403 gości