Na krzyżu w Gdańsku zawisły serdelki...

Rozmowy ogólne.

Na krzyżu w Gdańsku zawisły serdelki...

Postprzez Filemon » 5 lis 2010, o 00:15

Obrazek

przyznam, że bardzo dobrze mi się te serdelki komponują z pulchną fasadą arcybiskupa Głódzia... ;)

ja osobiście szanuję krzyż i jest on dla mnie znakiem czegoś ważnego... a jednak odpowiada mi happening urządzony przez Palikota, bo doskonale uderza w kler właśnie w tym obszarze, w którym te pasibrzuchy sobie na to zasługują...

http://wiadomosci.wp.pl/gid,12822807,ti ... leria.html
Avatar użytkownika
Filemon
 
Posty: 3820
Dołączył(a): 2 gru 2007, o 20:47
Lokalizacja: Matka Ziemia :)

Postprzez kantyna » 5 lis 2010, o 12:01

ciekawe rzeczy się dzieją w kraju nad wisłą
kantyna
 
Posty: 61
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 03:25

Postprzez Megie » 5 lis 2010, o 12:56

:) :D :) :D :lol:
Megie
 
Posty: 1479
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 15:24
Lokalizacja: nie wiem skad..

Postprzez prince » 5 lis 2010, o 13:47

Nie na darmo Sławoj Leszek Głódź ma ksywe "flaszka".A serdelki też mogą być zagrychą.Ja jeszcze bym na jakimś pomniku Wojtyły poprzyklejał dziesiątki tysięcy zdjęć osób molestowanych seksualnie przez kler za rządów 'santo subito'.Tylko kretyn uwierzy ze o tym nie wiedział,zresztą to najwyższe władze Watykanu za jego kadencji ukrywały największych seksualnych zwyrodnialców w sukienkach.

Za czasów inkwizycji sami palili ludzi na stosach za czytanie Bibli a teraz ciężko zeby któremu zbokowi włos z łba spadł.Mafia i tyle.Ta religia to ostatnie miejsce w którym mozna znaleźć Boga.
prince
 

Postprzez Orm Embar » 7 lis 2010, o 14:09

Witam,

A tak a propos profanacji Krzyża mam dla Was zabawną informację.

Otóż w buddyzmie wizerunek Buddy jest otoczony szczególną atencją. W buddyzmie tybetańskim spora część medytacji polega na wizualizacji ściśle określonych form buddów w formie z energii i światła. W Zenie jest trochę inaczej, ale także tam posąg Buddy w sali dharmy jest czymś szczególnym. Tradycyjnie np. nie wolno siadać z nogami wyciągniętymi w jego kierunku - taki smaczek, przejęty jeszcze z kultury Wschodu.

No i raz natknąłem się w środowisku buddyjskim na intensywną dyskusję, czy protestować przeciwko ... wykorzystywaniu wizerunku Buddy przy salonach kosmetycznych, barach stylizowanych na orientalne itd. itp. Dla buddysty to tak, jakby ktoś w Indiach wykorzystał wizerunek krzyża z Jezusem do reklamy knajpy serwującej zachodnie potrawy.

W końcu przeważył pogląd, że Budda sobie spokojnie poradzi, buddyzm też, buddyści to już w ogóle powinny być spokojne i luzackie chłopaki oraz dziewuchy, więc w końcu ludzie olali temat i zajęli się sobą.

To tak tylko a propos ustawicznych awantur o profanację Krzyża ... ;-)

Maks
Orm Embar
 
Posty: 1550
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 18:59

Postprzez caterpillar » 8 lis 2010, o 00:25

totalnie mnie zaskoczylec Maks i dzieki Ci za to co napisales ...faktycznie stosunek do wizerunku Buddy jako wesolego grubaska przynoszacego szczescie ba! kupowanego na szczscie jak maskotke malo komu kojarzy sie z czyims bogiem.

heh potrafimy byc tragikomiczni do bolu
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Postprzez Orm Embar » 8 lis 2010, o 00:48

caterpillar napisał(a):totalnie mnie zaskoczylec Maks i dzieki Ci za to co napisales ...faktycznie stosunek do wizerunku Buddy jako wesolego grubaska przynoszacego szczescie ba! kupowanego na szczscie jak maskotke malo komu kojarzy sie z czyims bogiem.

heh potrafimy byc tragikomiczni do bolu


To tylko tak dla informacji, jak to może wyglądać z zewnątrz, i jak inni ludzie mogą na wizerunki związane ze swoją religią reagować. :-) Ja akurat jestem przeciwnikiem takiej stuprocentowej poprawności politycznej. Skoro Budda bywa elementem zdobniczym, to byłbym głupcem sądząc, że przynosi mu to jakąś ujmę. Mogę powiedzieć jak to odbiera buddysta, ale istoty tej religii to przecież nie obraża, prawda?

To tak dla zasygnalizowania, jaka tragikomedia dzieje się właśnie z krzyżem... To tak, jakby dwa odłamy buddyzmu rzucały w siebie posągami Buddy i darły ryja "to wy obrażacie wizerunek Siakajmuniego! do gazu z wami!"

M .
Orm Embar
 
Posty: 1550
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 18:59

Postprzez caterpillar » 8 lis 2010, o 14:48

podoba mi sie ten dystans i wiara ,ze jest cos ponad tym

pozdrawiam!
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Postprzez Amir » 9 lis 2010, o 00:27

amir sie jak zwykle odezwie off topic i nie na temat:

Wam to dopsz, bo macie wizerunki i grubasne serdelki

i cos ponad tym

i

napisze z goryczy mojej wlasnej utraty wiary w lufthanse, ktora juz trzeci raz kibluje amira we frankfurcie

ze lzy sie do oczu same pchaja

ze sa jeszcze ludzie, ktorzy wiare lub jej brak znajduja NIE w obnoszonych a kupionych na bazarze wizerunkach

i w odbiorze swiata NIE cytuja telewizji i jutupa

(chyba, ze juz mieszam polykajac lzy za latami dzieciecej ufnosci pokladanej w lufie)

Obrazek

ps2. i tak amirowi jeszcze przyszlo do glowy, ze w olbrzymiej ilosci watkow poswieconych zmaganiom Wiary z rozumem, brakuje, z powszechnie prosciuchnych przyczyn wewnatrzkulturowych, jak dotad - tych, ktorzy wierza, ze NIE WOLNO pod kara obciecia wiadomo czego - wykonywac wizerunkow (nawet z tak poteznym rynkowo produktem, jak serdelki gdanskie konfekcjonowane)

Obrazek

Avatar użytkownika
Amir
 
Posty: 486
Dołączył(a): 24 lut 2009, o 08:31

Postprzez kantyna » 13 lis 2010, o 13:54

a jaki piękny pomnik Chrystusa Króla mamy w Świebodzinie
to jest to
kantyna
 
Posty: 61
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 03:25


Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 423 gości