Wszyscy swieci baluja w niebie...

Rozmowy ogólne.

Wszyscy swieci baluja w niebie...

Postprzez caterpillar » 3 lis 2010, o 19:21

Mialam okazje byc na Wszystkich Swietych w PL w ta piekna pogode ehh cudnie.
To bylo dla mnie wyjatkowe swieto w tym roku.

Zawsze lubilam te 2 dni i uwazam ,ze to piekna tradycja (bo w sumie jak tradycja ,laczy wierzacych i nie wierzacych)

Ja osobiscie jestem dumna ,ze mamy w Polsce cos takiego a nie tylko tance przebierance...ale nie o tym.

To co mnie jednak przytloczylo to obraz pomnikow (jeden wiekszy od drugiego) totalny przepych ,w jednym rzedzie spokojnie mozna policzyc ,ze "lezy" jakies 200tys zl.!!

Potem kwiaty masa kwiatow i zniczy.

i tak sobie pomyslalam ,ze z jednej strony ..no milo ,ze tak sie staraja a z drugiej ...po co?

czy nie lepiej wystawic cos skromniejszego,polozyc jeden kwiat jeden wspolny znicz albo przynajmniej po jednym malym a reszte pieniedzy przeznaczyc w imieniu zmarlego na cos?

post nizej rozprawiamy o aborcji ,a co my jako spoleczenstwo robimy aby to zmienic?

czy nie lepiej wspomoc organizacje ,ktora pomaga takim kobieta?

albo datek na dom samotnej matki?

moze nasz zmarly kochal zwierzeta albo byl kombatantem? zawsze te 30 zl mozna w tym dniu ofiarowac.

tak chetnie dajemy na monstrualne figury swietych ,kaplice a na tych co potrzebuja naszej pomocy juz rzadziej.

Ja osobiscie bede chciala namowic moja rodzine aby w nastepnym roku ograniczyc sie do symbolicznego kwiatka znicza a reszte pieniedzy przekazac jakiejs fundacji.

zachecam i Was

:wink:
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Postprzez Abssinth » 3 lis 2010, o 19:34

oooo

i przyklasne tutaj :):):)
Avatar użytkownika
Abssinth
 
Posty: 4410
Dołączył(a): 6 maja 2007, o 01:39
Lokalizacja: Londyn

Re: Wszyscy swieci baluja w niebie...

Postprzez Filemon » 3 lis 2010, o 19:38

caterpillar napisał(a):Ja osobiscie bede chciala namowic moja rodzine aby w nastepnym roku ograniczyc sie do symbolicznego kwiatka znicza a reszte pieniedzy przekazac jakiejs fundacji.

zachecam i Was

:wink:


a co było w tym roku...? ;) :lol:

w sumie biorąc - masz świętą rację i całkowicie się z Tobą zgadzam! :)
mnie jeszcze ostatnio przychodzi do głowy, że ileś milionów ludzi (w tym dzieci) cierpi na tym świecie głód... makabra! :? w świecie, w którym jest tyle żywności i różnorodnego bogactwa są grupy ludzi, którzy umierają z braku zaspokojenia podstawowych, niezbędnych do życia potrzeb... :(

ale sam jestem taki dupek, że jeszcze nigdzie żadnych pieniędzy na ratowanie od głodu nie wpłaciłem - jednak zrobię to w najbliższym czasie! zakręcę się i znajdę jakiś numer konta, czy coś... chętnie przyjmę podpowiedź! :)
Avatar użytkownika
Filemon
 
Posty: 3820
Dołączył(a): 2 gru 2007, o 20:47
Lokalizacja: Matka Ziemia :)

Postprzez caterpillar » 3 lis 2010, o 20:27

ohh Wy klakierki moje !!
:zawstydzony: :kotek:


:wink:
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Postprzez oliwia » 3 lis 2010, o 21:31

Ja kocham widok tysięcy zniczy na cmentarzu po zmroku. To jest magiczne. Wiem, że wazniejsza jest modlitwa, bo znicze ani bogate pomniki nie pomogą zmarłym. One są stawiane jedynie żeby zaspokoić sumienie, próżność ludzi.
Bardzo dobry pomysł cat. Bardzo dobey pomysł :)
Avatar użytkownika
oliwia
 
Posty: 3388
Dołączył(a): 27 sty 2008, o 09:18
Lokalizacja: Oliwkowo

Postprzez ewka » 3 lis 2010, o 21:44

Cat, no świetny pomysł!!!

Ja polecam UNICEF. Na ich stronie znajdzie się wszystko, co potrzeba... bo zakładam, że chęć jest
:)
Avatar użytkownika
ewka
 
Posty: 10447
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 18:16

Postprzez caterpillar » 3 lis 2010, o 22:45

---------- 21:43 03.11.2010 ----------

Ciesze sie ,ze Wam sie podoba ten pomysl

mysle ,ze jest to tez alternatywa np. dla nie wierzacych..wierzacy daja na msze w intencji zmarlej osoby a nie wierzacy moga dac na jakas fundacje albo zaadoptowac zwierzaka czy dziecko na odleglosc.

zachecam!

---------- 21:45 ----------

p.s. to takie "przedluzone zycie" kogos juz nieobecnego

pozdrawiam!
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Postprzez Orm Embar » 3 lis 2010, o 23:50

a tak a propos Wszystkich Świętych - ponad miesiąc temu po przesiewowych badaniach mammograficznych lekarz napisał mojej mamie w opinii, wysłanej do niej listem poleconym, "nowotwór piersi w trzecim stadium rozwoju".

po dokładniejszych badaniach okazało się, że zmiana niezłośliwa, rozległa, ale o dość luźnej strukturze. konieczność kontroli co trzy miesiące.

od tego czasu ciągle chciałem napisać, że chodzi mi po głowie myśl, abyśmy W ŚWIĘTO ZMARŁYCH Z OKAZJI ZADUSZEK ZADBALI O ŻYWYCH ;-)
Orm Embar
 
Posty: 1550
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 18:59

Postprzez bunia » 3 lis 2010, o 23:53

Jestem za Orm :wink: ...iii nie tylko w ten dzien :wink:
Avatar użytkownika
bunia
 
Posty: 3959
Dołączył(a): 5 maja 2007, o 09:19
Lokalizacja: z wyspy

Postprzez PodniebnaSpacerowiczka » 4 lis 2010, o 09:47

---------- 08:47 04.11.2010 ----------

:ok: :oklaski:

---------- 08:47 ----------

Mnie tak jeszcze naszło... W Dniu Wszystkich Świętych z bratem wspominaliśmy sobie jak to paliło się zwykłe świece, bez tych wszyćkich "ubranek". Nad cmentarzem pojawiała się wtedy taka cudna, jasna łuna i było aż ciepło jak się wchodziło.
Avatar użytkownika
PodniebnaSpacerowiczka
 
Posty: 2415
Dołączył(a): 22 maja 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wszędzie mnie pełno ;-).

Postprzez Salome » 9 lis 2010, o 16:12

Cat! Też kompletnie nie rozumiem po co ten przepych. Akurat w mojej rodzinie sie tego nie robi i cieszy mnie to niezmiernie, że bliskich mamy w naszych sercach i myślach, a nie pielęgnujemy granity i stawiamy na nich dziesiątki zniczy "bo przyjdą i powiedzą".

Niestety niektórzy robią wszystko pod publikę. Z drugiej strony - może ich serca się radują, gdy to robią, bo czują, że robią to dla ukochanej zmarłej osoby, myślą, że ją to cieszy? Każdy ma inne poglądy.
Avatar użytkownika
Salome
 
Posty: 783
Dołączył(a): 23 lip 2009, o 16:45

Postprzez caterpillar » 9 lis 2010, o 18:00

Wiec mysle ,ze warto sie "zatrzymac" i pomyslec o tych co jeszcze zyja..w imieniu zmarlej.

Mi w tym roku utkwil w pamieci obraz gigantycznego pomnika,ktory mial tablice wielkosci no prawie trzy drzwiowej szafy a na niej wygaverowana twarz mlodego czlowieka ,inne przy nim wygladaly jak miniaturki, wygladalo to na zasadzie: "hellouu zobaczcie mnie tu najbardziej kochaja!! " ..i byc moze faktycznie ogromnie kochali ale czy nie lepiej polowe tej kasy dac komus kto jeszcze zyje...?

a co było w tym roku...?


no wlasnie Fil ... w tym roku bylo wyjatkowo(bo to pierwsze swieto ).

Jednak jak policzylam kase wyszlo okolo 100 zl (3 kwiatki + kilka zniczy od rodziny i nas) wiec w przyszlym roku spokojnie o polowe mozna zmniejszyc wydatek a reszte przeznaczyc na pieski ,dzieci czy cokolwiek co nam wpadnie do glowy.

pozdrawiam!
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Postprzez Salome » 10 lis 2010, o 15:42

No bez kitu;) Tym bardziej, że deszcz popadał i nic z tego nie zostało.
Avatar użytkownika
Salome
 
Posty: 783
Dołączył(a): 23 lip 2009, o 16:45

Postprzez caterpillar » 10 lis 2010, o 20:45

niee no podobno kwiaty sie trzymaja calkiem dobrze :)
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Postprzez mahika » 10 lis 2010, o 21:51

caterpillar napisał(a):
Jednak jak policzylam kase wyszlo okolo 100 zl (3 kwiatki + kilka zniczy od rodziny i nas) wiec w przyszlym roku spokojnie o polowe mozna zmniejszyc wydatek a reszte przeznaczyc na pieski ,dzieci czy cokolwiek co nam wpadnie do glowy.

pozdrawiam!


kurcze, ja wydałam 20 zl a pomnków moich bliskich i tak prawie kwiaty i znicze sadaly z nadmiaru. nie rozumiem tej nowej tradycji 'kto da więcej" zzmarłemu. przecież im i tak wszystko jedno. Tylko modlitwa albo wspomnienie jest ważne dla mnie. zapaliłam też po małym zniczu na kilku opuszczonych starych grobach dzieci, które ok. 30 lat temu zginęły w wypadku autokarowym. Tak mnie rodzice nauczyli.
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Następna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 381 gości