Czysty sex

Problemy natury seksualnej.

Postprzez 1KOR13 » 28 paź 2010, o 23:20

to tak samo jak słowo niebyt- to co nie istniej, to czego nie ma

czego nie ma ? np. ciepłego zimna, ale mimo to mówimy o czymś co nie istnieje

nie ma, ale jakby było

widzieliście kiedyś zło ? jak wyglądało ?
1KOR13
 
Posty: 337
Dołączył(a): 18 lip 2009, o 22:57
Lokalizacja: z mazowsza

Postprzez Orm Embar » 2 lis 2010, o 07:48

---------- 22:59 01.11.2010 ----------

1KOR13 napisał(a):Maks polecam Ci odwiedzić strone www.teologia.pl aby uzyskac odpowiedzi na swoje pytania, polecam równiez książkę "Po co Jezus umarł na Krzyżu " .

Warto wiedziec jedno: Bóg zła nie czyni, nie zna go i go nie stworzył, zło jako byt nie istnieje- jest brakiem w bycie, ale to długi temat .


To bardzo miło, że przysyłasz mi linki do stron prowadzonych przez CHRZEŚCIJAŃSKICH duchownych, gdzie wyjaśnione są doktryny CHRZEŚCIJAŃSKIEJ wiary. Niestety nie zrewanżuję się niczym podobnym, i nie wyślę Ci linków do stron satanistów, gdzie wykładają swój pogląd na świat, co miałoby być potwierdzeniem prawdziwości ich twierdzeń. ;-) Tak, to był sarkazm. ;-))

Raz jeszcze, łopatologicznie:

1. wpis "na stronie www.teologia.pl wyłożone są poglądy teologii chrześcijańskiej, a w szczególności katolickiej, z którą w pełni się utożsamiam i która jak dla mnie odpowiada na wszelkich Twoje dylematy, Maksie. Podpisano: 1KOR13" --- taki oto wpis jest dla na milion procent OK, jest akceptowalny, w porządku i godzien szacunku.

2. wpis "na stronie www.teologia.pl wyłożone są ostateczne i jedyne prawdziwe wyjaśnienie problemu zła, jakie zgłaszałeś Maksie, i tak po prostu jest. 1KOR13" --- taki wpis jest dla mnie absolutnie nie do zaakceptowania.

Przyjmij do wiadomości, drogi 1KOR13, że chrześcijańska koncepcja Boga absolutnie mi nie odpowiada. Wizja Boga taka jaka jest wyłożona w ST i NT jest dla mnie straszna - idea poświęcenia się Jezusa Chrystusa jak i wiele tekstów z NT (na czele z cytatem będącym Twoim nickiem) są dla mnie wzruszające, pomysł, że trzeba było zamęczyć Jezusa w imię jakiegoś "grzechu pierworodnego" jest dla mnie niepojęty w sposób niewyobrażalny. Tyle tylko, że NIE STARAM SIĘ nikogo przekonywać do swoich racji, oczywiście mówię o nich, ale robię to bez moralizowania i misjonarstwa.

Przyjmij do wiadomości, że w Polsce istnieją także inne religie, mające na cały problem całkowicie inny punkt widzenia. Są na pewno mniej liczne, ale ich równouprawnienie w istnieniu i prezentowaniu swojego światopoglądu nie podlega w ogóle jakiejkolwiek dyskusji.

Aha! W tym kontekście dodam też, że katolicka idea "czystego seksu" budzi mój śmiech tak głośny, że aż sąsiedzi walą w rury od kaloryferów. ;-)

Coby nie budzić zgorszenia i dla jasności mojego wywodu:

- tak, chrześcijaństwo jest fundamentem światopoglądu Zachodu, i bardzo liczę, że dalej tak będzie --- ale nie musi być jedynym poglądem religijnym w Europie; bliższe jest mi chrześcijaństwo jako etyka zarówno stosunków międzyludzkich, jak i np. protestancka etyka pracy;

- tak, seks w związku bez skoków w bok jest najfajniejszy, nie rozumiem tylko za cholerę czemu nie wolno kochać się przed ślubem a po ślubie można oraz dlaczego seks z kimś kogo kocham ale nie żenię się ma być "nieczysty" z jak się ożenię, stanie się "czysty". Dla mnie (podkreślam - DLA MNIE) to bełkot w czystej (nomen omen!) postaci,

- i ostatecznie, żeby nie było, że rozsiewam nienawiść - jeżeli ktoś mądrze decyduje się na stosowanie zasad katolickich, robi to fajnie, dojrzale i bez krucjaty przeciwko "grzesznikom", to budzi to mój szacunek i nigdy nie pozwolę ani sobie ani innym na obśmiewanie takiej postawy,

pozdrowienia serdeczne!

Maks

---------- 06:48 02.11.2010 ----------

1KOR13 napisał(a):widzieliście kiedyś zło ? jak wyglądało ?


A Boga? W jakich był ciuchach? ;-) Ogolony czy nie? ;-) Na istnienie Boga teologia podaje wiele dowodów pośrednich, dedukcyjnych. Na istnienie zła też. To co - może żadne z tych zjawisk nie istnieją? ;-)

Na koniec fantastyczny wywiad jaki właśnie przeczytałem:
http://wyborcza.pl/1,75480,8571128,Ja_b ... &startsz=x

Bardzo inspirujące wypowiedzi mądrego człowieka, choćby dalekie od moich poglądów o lata świetlne. I zauważ 1KOR13 - żadnego tekstu, że Jezus Chrystus jest centrum wszechświata w ogóle, bo to musi sobie każdy ustalić sam indywidualnie, ale fajne wyznanie, że jest centrum świata ks. Bonieckiego...

Fajnie też będzie jeśli poczytasz sobie teologię w ogóle. Np. katarzy - w końcu odłam chrześcijaństwa - na zło i boga starotestamentowego mieli całkowicie inny punkt widzenia niż autor strony www.teologia.pl. No ale mieli pecha, bo niestety przegrali militarnie swoje istnienie i zostali wyrżnięcie w pień (dosłownie wyrżnięci - nikt się wtedy w sprawa jednostki nie bawił).

Teologia sama w sobie też jest ciekawą nauką - np. pokazuje, jak bardzo poglądy teologów chrześcijańskich zmieniały się przez wieki. Tak bardzo, że np. dziesięcioro przykazań, jakie dostał Mojżesz od Boga Starego Testamentu, różni się od tych, którego uczą się teraz dzieci przed pierwszą komunią, i to różni bardzo: jedno boże przykazanie teologia sobie wyrzuciła, a kolejne podzieliła na dwie części, żeby ilość się zgadzała. :-)

fajnego tygodnia. 1KOR13!

Maks
Orm Embar
 
Posty: 1550
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 18:59

Postprzez woman » 2 lis 2010, o 12:19

Orm Embar napisał(a):
Na koniec fantastyczny wywiad jaki właśnie przeczytałem:
http://wyborcza.pl/1,75480,8571128,Ja_b ... &startsz=x

Dziękuję Ci Orm z ten artykuł.
Coś fantastycznego. Mądrość, spokój, autoironia i tysiąc innych wspaniałych zalet. Chciałabym choć w części być taka teraz, nie mówiąc już o starości.
Avatar użytkownika
woman
 
Posty: 923
Dołączył(a): 26 sty 2009, o 21:12

Postprzez Filemon » 2 lis 2010, o 15:04

w tym samym wydaniu Dużego Formatu jest ciekawe (i bardzo dyskusyjne, według mnie!) spojrzenie na pedofilię i dotyczący bardzo interesującej jak dla mnie kwestii artykuł na temat żołnierza Polski Podziemnej, który wykonywał wyroki stopniowo rozsmakowując się w tym coraz bardziej... ;) podobno wydane zostały jego wspomnienia z tamtego okresu i jest to jedyny tego typu znany dokument, który jest relacją osoby pełniącej w czasie okupacji rolę takiego "honorowego kata ku chwale ojczyzny"...

obydwa te artykuły inspirujące, budzące wątpliwości i dające do myślenia...

a pogodne bajdury... ;) dziadka cytującego Tomasza (czy też Augustyna?? - już nie pamiętam) wraz z sentencjami owego również przeczytałem - co prawda z lekkim poziewem... :D

pewnie już się ze mnie zgryźliwy starzec robi... ;) :P
Avatar użytkownika
Filemon
 
Posty: 3820
Dołączył(a): 2 gru 2007, o 20:47
Lokalizacja: Matka Ziemia :)

Postprzez Sansevieria » 2 lis 2010, o 22:36

Lubię czytać Twoje wypowiedzi na tematy religijne, Orm. Po taoistycznemu to bym powiedziała, że tak pisze człowiek, który już idzie swoją Drogą :)
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Postprzez Orm Embar » 2 lis 2010, o 22:40

woman napisał(a):
Orm Embar napisał(a):
Na koniec fantastyczny wywiad jaki właśnie przeczytałem:
http://wyborcza.pl/1,75480,8571128,Ja_b ... &startsz=x

Dziękuję Ci Orm z ten artykuł.
Coś fantastycznego. Mądrość, spokój, autoironia i tysiąc innych wspaniałych zalet. Chciałabym choć w części być taka teraz, nie mówiąc już o starości.


i to niezależnie od naszego światopoglądu, prawda? ja sobie mogę być buddystą, Ty możesz być tym kim chcesz być, a mimo to czerpanie z doświadczenia ks. Bonieckiego, doświadczenia opartego o chrześcijańskie obcowanie z Bogiem, jest całkowicie możliwe, twórcze i dobre, prawda?

fajnie się czuję przy takim chrześcijaństwie. źle się czuje przy chrześcijaństwie dogmatycznym, choćby i opartym o "dobre" dogmaty. "czysty seks" jako osobisty wybór - proszę bardzo. "czysty seks" jako teologiczne twierdzenie wiary - nigdy w życiu!

M.
Orm Embar
 
Posty: 1550
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 18:59

Poprzednia strona

Powrót do Problemy seksualne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 340 gości

cron