Prośba o pomysły

Problemy z partnerami.

Postprzez Ladybird » 31 paź 2010, o 19:35

mamy , jak widze wiele wspolnego ze sąbą . Mam tak samo ,ale chcę się nauczyć cieszyc zwykłymi sprawami i kazdym zwyklym dniem.
Sansevierio, jak Twoj partner to wytrzymuje ?
Wczoraj nawet moje corki mi zwrocily uwage na to ,ze za bardzo psychologizuję w zwiazku ,a jak wiadomo większość facetow tego nie lubi.
Moi nie znosili wręcz.
Jak jest to u Ciebie ? Jak dajesz sobie radę?
Avatar użytkownika
Ladybird
 
Posty: 1115
Dołączył(a): 19 gru 2007, o 09:40

Postprzez Sansevieria » 31 paź 2010, o 20:50

Lady, najpierw sobie nie radził, a potem ja się zaczęłam zmieniać, on też i teraz sobie z naszymi problemami radzimy bardziej wspólnie i bardziej świadomie. Ot, związek dwojga mniej więcej świadomych traumatyków którzy swoją "traumatycznść" zaakceptowali:D i w sumie jest nieźle, bywa wspaniale a bywa dołująco. To już kwestie bardzo indywidualne z terapii, dla mnie psychologizowanie było jednym ze sposobów na uzyskanie poczucia bezpieczeństwa (rodzaj kontroli nad rzeczywistością). To z kolei było na fundamencie totalnego (uzasadnionego) braku poczucia bezpieczeństwa z dzieciństwa. U mnie mocno wszechstronnego. I żeby to opisać musiałabym opisać bardzo dużo rzeczy zdarzeń i mechanizmów, a w sumie i tak byłoby to o mnie i wcale nie musi pasować do czyjegokolwiek życia. :)
Jak sobie daję radę - ano mnej więcej w tym wątku zademonstrowałam jeden ze sposobów. Ogólnie to zwykle umiem już sobie powiedzieć "stop" we właściwym momencie, zobaczyć inne możliwości zachowania i zastosować je zamiast. Bywa męczące to pamiętanie o "stop", ale z zadowoleniem zauważam, że mi się ono coraz rzadziej pojawia w codzienności i nie wymaga już dużego wysiłku. Z drugej strony mąż nie naciskany też nie reaguje jak kiedyś, czyli w sumie stary schemat jakby wiądł i zasychał.
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Poprzednia strona

Powrót do Problemy w związkach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 607 gości

cron