Domowe wizyty psychologa - Warszawa

Rozmowy ogólne.

Domowe wizyty psychologa - Warszawa

Postprzez Mały biały kotek » 4 paź 2010, o 12:15

Może ktoś z Was się orientuje, gdzie - u jakiego lekarza, w jakim gabinecie prowadzone są wizyty domowe psychologa? Trochę znalazłam w internecie, ale albo nieaktualne, albo dojeżdża tylko psychiatra.

Problem dotyczy taty - po wyjściu ze szpitala (nowotwór) jest w domu, ale nie porusza się samodzielnie, jest w pieluchach, ma problem z samodzielnym chodzeniem. Same już nie dajemy rady (mycie, karmienie, podawanie zastrzyków i leków przeciwbólowych itd), w ciągu dnia jest sam. Załatwiamy więc, niestety, ośrodek opiekuńczy. Po to jest potrzebna opinia psychologa - no ale właśnie, tata nie wstanie nawet na tyle, żeby dojść do samochodu.
Ze szpitala wrócił karetką, od tej pory jest w łóżku.
Mały biały kotek
 
Posty: 415
Dołączył(a): 6 kwi 2008, o 22:56
Lokalizacja: Wwa

Postprzez wera » 4 paź 2010, o 13:59

---------- 13:48 04.10.2010 ----------

Witaj.

Jak mieszkałam w Szczecinie to ojcowie palatyni prowadzili hospicjum. Po za hospicjum stacjonarnym gdzie chorzy przebywali przez 24h na dobę była możliwość objęcia chorego tzw hospicjum domowym. Polegało to na tym, że do pacjenta przyjeżdżała pielęgniarka, lekarz lub wolontariusze. Nie jestem pewna czy nie mieli przypadkiem na etacie również psychologa. Mieszkasz w Warszawie, więc masz chyba więcej możliwości niż ja miałam w Szczecinie. Może warto by do Taty przyjeżdżali wolontariusze w czasie kiedy nie ma nikogo z rodziny w domu? Zastanawiałaś się z Mamą nad hospicjum? Ja wiem, że to miejsce źle się kojarzy, ale od środka wygląda to zupełnie inaczej niż się ludziom wydaje. Z własnego doświadczenia wiem, że ośrodki nie zawsze są najlepszym rozwiązaniem. Miałam dziadka w takim miejscu, a później w hospicjum i szczerze mówiąc hospicjum było o wiele lepsze.

---------- 13:59 ----------

http://hospicjum-domowe.waw.pl/index.ph ... /index.php

to udało mi się tak na szybko znaleźć, może będziesz zainteresowana.

Pozdrawiam

wera


PS. Gdybyś chciała wiedzieć coś więcej o hospicjum i opiece domowej a także stacjonarnej to pisz na pw.
Avatar użytkownika
wera
 
Posty: 2932
Dołączył(a): 23 paź 2008, o 00:04
Lokalizacja: Szczecin


Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 114 gości

cron