Rozbił się samolot

Rozmowy ogólne.

Postprzez lenka.e » 19 kwi 2010, o 13:08

Będzie jak po pogrzebie Jana Pawła II. Nie zmieni sie nic.Nadzieje wielkie, dużo wielkich słów ale niewiele z tego wynika. Zycie toczy sie dalej i taka jest normalna kolej rzeczy.
Pamiętam tu nawet dyskusje na ten temat pięć lat temu. Wielu pisało o odnowie, o zjednoczeniu sie .. i co? I nic.
lenka.e
 
Posty: 7
Dołączył(a): 11 kwi 2010, o 23:16

Postprzez Bianka » 19 kwi 2010, o 14:55

Lenko ale ja myślę że to naturalne jest, ludzie nie stają sie nagle świętymi bo coś się wydarzyło i to zbiorowo, może jakieś jednostki...
Żałoba i smutek w końcu mija, szok, emocje opadają, wraca szara rzewczywistość, mnie to w ogóle nie dziwi, że jakiejś rewolucji nie będzie trwałej, może kontakty z Rosją sie polepszą choć też nie liczyłabym na jakies mega wielkie zmiany...
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Postprzez PodniebnaSpacerowiczka » 19 kwi 2010, o 16:00

To poniekąd (a może nade wszystko ?) kwestia rodzimej, w tym posocjalistycznej, mentalności \mnie ojciec powiedział, że nawet nie zdaję sobie sprawy, ile jeszcze we mnie z tego systemu choć wydawałoby się, iż jest całkowicie odwrotnie/. Musi minąć z parę pokoleń.

Bo my musielibyśmy chcieć się zmienić i zacząć to autentycznie realizować; zacząć myśleć w kategoriach wspólnoty i żyć we wspólnocie (jak np w Stanach, gdzie większość przynależy do jakichś stowarzyszeń charytatywnych, klubów rozrywkowych, kółek zainteresowań itd. itd.), a nie zadowalać się jedynie prywatnym życiem.
I przestać postrzegać drugiego rodaka jako wroga.
Avatar użytkownika
PodniebnaSpacerowiczka
 
Posty: 2415
Dołączył(a): 22 maja 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wszędzie mnie pełno ;-).

Postprzez Salome » 20 kwi 2010, o 15:30

To ja Wam powiem jak tragedia zmieniła społeczeństwo ->

Słyszalam już dowcip na ulicy (i mowila go osoba po 40), ze Piłsudski sie obudzil, bo poczul zapach pieczonej kaczki.

Inni mówią "imprezowalem, bo to zadna moja rodzina".

Jeszcze inni "że nie zrobiło to na nich wrazenia".
Avatar użytkownika
Salome
 
Posty: 783
Dołączył(a): 23 lip 2009, o 16:45

Postprzez mahika » 20 kwi 2010, o 17:28

a czy to ważne, ja słyszałam niewybredne żarty nawet jak JP II zmarł, nie ma sensu powtarzac. Zło do ludzi wraca, ale to już ich problem...
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Postprzez Megie » 20 kwi 2010, o 17:44

Słyszalam już dowcip na ulicy (i mowila go osoba po 40), ze Piłsudski sie obudzil, bo poczul zapach pieczonej kaczki.


:(


************************************************************************************************
Megie
 
Posty: 1479
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 15:24
Lokalizacja: nie wiem skad..

Postprzez ewka » 21 kwi 2010, o 06:33

Też słyszałam, ale jakoś mnie nie śmieszą. I powtarzać na pewno nie będę.
Avatar użytkownika
ewka
 
Posty: 10447
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 18:16

Postprzez Krasnoludek » 21 kwi 2010, o 09:08

zgadzam się z tym co napisane było o naszym Janie Pawle II, będzie tak samo, wielka tragedia, dużo łez, lecz nic się nie zmieni, lecz ja mam wrażenie i wiele moich znajomych też, że po smierci Jana Pawła II zrobiło się gorzej, kiedyś JP oznaczało Jan Paweł II a teraz, no sami wiecie. Już ustalono termin wyborów prezydenckich, i już politycy mówią że to będzie "wielka polityczna wojna". No i znowu naród nie ma nic do gadania. Szkoda mi że tak to wygląda.
A przedtem to jak było, nabijali się z Kaczyńskiego ze to krasnal, kartofel, nie umie sie wypowiedziec, a nagle po jego śmierci bohater, człowiek broniący historii. Media naprawdę manipulują szarym człowiekiem:/
Krasnoludek
 
Posty: 110
Dołączył(a): 18 mar 2010, o 21:52
Lokalizacja: Chełm/Lublin, częściej Chełm

Postprzez PodniebnaSpacerowiczka » 21 kwi 2010, o 10:31

Będę się musiała teraz STARANNIE przyjrzeć politykom i namyśleć zanim pójdę głosować...
Avatar użytkownika
PodniebnaSpacerowiczka
 
Posty: 2415
Dołączył(a): 22 maja 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wszędzie mnie pełno ;-).

Postprzez ewka » 21 kwi 2010, o 12:22

Krasnoludek napisał(a):Media naprawdę manipulują szarym człowiekiem:/

A szary człowiek na szczęście!!! ma głowę, a w niej mózg.
Avatar użytkownika
ewka
 
Posty: 10447
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 18:16

Postprzez Salome » 21 kwi 2010, o 15:11

Po Janie Pawle II to troche inaczej było. Nie można jego śmierci porównywać z katastrofą w Smoleńsku. Papież dożył dosyć wysokiej starości. Odszedł godnie. To już był jego czas. Kazdy był na to przygotowany. Nie da sie zyc wiecznie. Był to normalny żal po śmierci. Natomiast tu... jak czytam, ze niektorych ciał nawet nie ma...to rozrywa mnie w środku ze smutku. Tylu młodych ludzi.
Avatar użytkownika
Salome
 
Posty: 783
Dołączył(a): 23 lip 2009, o 16:45

Postprzez lenka.e » 21 kwi 2010, o 15:12

Obawiam sie,że niestety nie wszyscy..
lenka.e
 
Posty: 7
Dołączył(a): 11 kwi 2010, o 23:16

Postprzez prince » 17 wrz 2010, o 18:46

prince
 

Postprzez Bianka » 17 wrz 2010, o 23:28

Ja też płakałam:) a podoba mi się:)
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Postprzez woman » 18 wrz 2010, o 09:57

Prince, jest czas żałoby i czas radości.
Mnie obecnie nie przeszkadza czarny humor wcale.
Mało tego, obrońcy Krzyża skutecznie ośmieszyli pamięć zmarłych.
Nikt już tego nie zrobi lepiej od nich.
Nie znoszę polskiej manii do samobiczowania się i nieskończonego umartwiania, jak również awanturnictwa i głupoty ludzkiej.
Avatar użytkownika
woman
 
Posty: 923
Dołączył(a): 26 sty 2009, o 21:12

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 525 gości

cron