Po trupach

Rozmowy ogólne.

Po trupach

Postprzez Salome » 30 sie 2010, o 15:11

Nie wiem gdzie to napisać, ale chcę to z siebie wyrzucić:(

Dlaczego ludzie tak ranią. Już nikomu nie zaufam, nie uwierze, nie przyjmę. Chce tylko sprawdzonych Dlaczego tak grają, a po chwili zniszczyliby Twoje życie. Nie liczą się z uczuciami, nie mają zasad. Myślą tylko o sobie, dążą za wszelką cenę do swojego celu, po trupach... :(
Avatar użytkownika
Salome
 
Posty: 783
Dołączył(a): 23 lip 2009, o 16:45

Postprzez thelily » 30 sie 2010, o 15:21

Ktoś Ci wyrządził jakąś grzywde??????? Wiem o czym mówisz;( Też nierozumiem dlaczego tak jest;( Coraz trudniej jest spotkac dobrych ludzi na swojej drodze. Nie wiem czemu ludzie sa tacy podli;( Trzymaj sie;* jestem z Tobą;*
thelily
 
Posty: 9
Dołączył(a): 25 sie 2010, o 03:54

Postprzez marie89 » 30 sie 2010, o 15:43

Ludzka natura jest niezgłębiona...

Myślę, że nie ma ludzi do końca "sprawdzonych".. pewnych w 100%
Nie ma.. Ale nie możemy się bać z tego powodu..

My sami też siebie nierzadko zaskakujemy..

Skoro my oczekujemy szansy, warto dać ją także innym..

***

Nie da się uchronić od złych, fałszywych ludzi.. Nie da się.. Są tacy i już
Ale na szczęście nie ma tylko złych...
marie89
 

Postprzez mahika » 30 sie 2010, o 15:51

w zeszłym tygodniu doświadczyłam z kilku stron to o czym piszesz.
:pocieszacz:
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Postprzez prince » 30 sie 2010, o 15:52

Im bliżej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta.
Ludzie-z reguły-to najgorsze,złośliwe ścierwo na świecie.Wyjątków od reguły jest naprawdę niewiele.Mogę to powiedzieć z pełnym przekonaniem,bo doświadczam tego niemal codziennie na własnej skórze.Ten świat jest do kitu,zycie jest do kitu.
prince
 

Postprzez Krasnoludek » 30 sie 2010, o 17:20

...zgadzam się z Prince. Jak to było w filmie "Leon Zawodowiec"- "nie obrażaj świń. Świnie są milsze od ludzi."
I ja uważam ze to jest prawda. Też wolę sprawdzonych, "starych" przyjaciół.
Dziś panuje rywalizacja, wszędobylska zazdrość o WSZYSTKO ( O dziewczynę, pieniądze, ubrania, pracę, a nawet słowa. Szef pochwali jedną osobę, to cała grupa już obgaduje tę osobę, kogo pochwalił). Taki świat i nie mamy na to wpływu. Zawsze denerwowały mnie słowa mojej mamy, która zawsze gadała ( i gada), że trzeba dbać o własny "tyłek", bo jak sam o siebie nie zadbasz to nikt o ciebie nie zadba, i nie wolno nikomu ufać. Z wyjątkiem sprawdzonych osób.
Na studiach jest wyścig szczurów, w pracy też...
Ech, szkoda gadać. Jak nie bierzesz udzialu w tym wyscigu to traktują cię jak wroga albo nie rozumieją:). A ja nie lubię wyscigów:)
To prawda, ze ludzie nie mają zasad. Tych moralnych zwłaszcza. Potrafią odbić męża koleżance, nawet gdy mąż tego naprawdę nie chce:D
Pięniądz stał się bóstwem, dla pieniędzy można sprzedać siebie.
Salve. K.
Krasnoludek
 
Posty: 110
Dołączył(a): 18 mar 2010, o 21:52
Lokalizacja: Chełm/Lublin, częściej Chełm

Postprzez Księżycowa » 30 sie 2010, o 19:25

Dlatego ja wolę zwierzęta...
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Postprzez PodniebnaSpacerowiczka » 30 sie 2010, o 19:59

Nie popadajmy w paranoję.
Dychają na tym globie ludzie na serio w porządku.
Kwestia czy my sami jesteśmy w porzo...
Avatar użytkownika
PodniebnaSpacerowiczka
 
Posty: 2415
Dołączył(a): 22 maja 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wszędzie mnie pełno ;-).

Postprzez Winogronko7 » 30 sie 2010, o 20:08

a ja myślę, że przyczyną tego, jacy często są ludzie jest zawiść. Dlatego ranią. czasem bezmyślnie czasem z premedytacją. To że człowiek został obdarzony inteligencją ma tez swoje wady... jak zauważyłaś zresztą Salome.

Ale są tez tak zwane ,,anioły" :)
Avatar użytkownika
Winogronko7
 
Posty: 1858
Dołączył(a): 26 sie 2010, o 18:04

Postprzez Salome » 31 sie 2010, o 15:06

Tylko, że przez te wstrętne wyjątki człowiek, któy zaufał już nigdy nie będzie taki jak był:( Nabiera dystansu do wszystkich, jest nieufny, tchórzliwy, a czasem i zgoszkniały.
Avatar użytkownika
Salome
 
Posty: 783
Dołączył(a): 23 lip 2009, o 16:45

Postprzez Winogronko7 » 31 sie 2010, o 20:48

Nie mozna się nakręcać, że wszyscy są tacy. Owszem, człowiek się zmienia- jest bardziej roztropny. Bycie zbyt ufnym nigdy nie było dobre, zawiedzenie się na kimś jest bardziej bolesne.

Jest chyba taki moment w życiu, że faktycznie nabieramy dystansu.
naiwność już nie wraca.
Avatar użytkownika
Winogronko7
 
Posty: 1858
Dołączył(a): 26 sie 2010, o 18:04

Postprzez Abssinth » 1 wrz 2010, o 12:26

nieufnosc do wszystkich bez wyjatku i powtarzanie, ze wszyscy sa zli i do dupy - bo zawiedlismy sie na kilku osobach...

jest dokladnie tak samo idiotyczne, jak ufanie wszystkim bez wyjatku i naiwna wiara w to, ze WSZYSCY sa dobrzy i tyllko chca pomoc innym.



dojrzalosc polega na tym, by uczyc sie na bledach i ufac tym, ktorzy na to zasluguja, omijac tyhc, ktorzy nie zasluguja, i umiec rozrozniac te dwa typy ludzi.
Avatar użytkownika
Abssinth
 
Posty: 4410
Dołączył(a): 6 maja 2007, o 01:39
Lokalizacja: Londyn

Postprzez Krasnoludek » 1 wrz 2010, o 17:31

Mądre słowa, Abssinth.
K.
Krasnoludek
 
Posty: 110
Dołączył(a): 18 mar 2010, o 21:52
Lokalizacja: Chełm/Lublin, częściej Chełm

Postprzez Winogronko7 » 2 wrz 2010, o 11:03

ah, gdyby ta umiejętność była taka łatwa...
Avatar użytkownika
Winogronko7
 
Posty: 1858
Dołączył(a): 26 sie 2010, o 18:04

Postprzez Abssinth » 2 wrz 2010, o 11:22

niewiele naprawde wartosciowych rzeczy przychodzi latwo...

mozna sie naprawde wiele nauczyc na wlasnych bledach, wylapywac wzorce zachowan - np prosta rzecz, jesli ktos do ciebie obgaduje wszystkich naokolo, i nie ma nic dobrego do powiedzenia na innych - myslisz, ze o tobie mowi dobrze? czy myslisz, ze to taka wspaniala przyjaciolka jest bo tobie mowi na innych?
Jesli wiesz, ze ktos oszukal tego czy tamtego - myslisz, ze ciebie nie oszuka?

po prostu trzeba miec oczy szeroko otwarte, i nie pozwalac sobie ich zamydlac milymi slowkami.... mi to zajelo troche czasu, i na pewno sie nie raz jeszcze natne na ludziach - ale wiem, ze to sa nauczki,a nie jakis dowod na to, ze WSZYSCY CHCA MI COS ZLEGO ZROBIC.

--------------------
ooo i jeszcze
z wlasnego doswiadczenia - nalezy ufac intuicji.
bardzo czesto intuicyjnie ktos nam nie pasuje, nie za dobrze sie czujemy przy tej osobie - i nie chcemy sami sobie uwierzyc, bo np. ta osoba jest taka popularna, albo zna sie z moimi przyjaciolmi, albo nam jej szkoda bo tyle przeszla, albo cos tam.
i...przynajmniej w moim przypadku intuicja zawsze ma racje.

co Wy na to?
Avatar użytkownika
Abssinth
 
Posty: 4410
Dołączył(a): 6 maja 2007, o 01:39
Lokalizacja: Londyn

Następna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 272 gości

cron