cyklotymia,

Problemy związane z depresją.

cyklotymia,

Postprzez aniela » 10 sie 2010, o 12:52

witam, stwierdzono u mnie cyklotymię, chorobe dwubiegunową afektywną, czy ktoś z Was miał z tym coś do czynienia???proszę o odp
aniela
 
Posty: 11
Dołączył(a): 27 lis 2009, o 10:46
Lokalizacja: wielkopolska

Postprzez prince » 11 sie 2010, o 22:55

Witaj.
Ja miałem z tym o tyle do czynienia ze poznałem kiedyś osobe zmagającą się z tą chorobą.To nie przelewki,choroba jest straszna,destabilizuje całe życie.Bez leczenia się nie obejdzie.
Mam nadzieję że możesz liczyć na pomoc innych,bo to jest ważne,szczególnie w okresach manii,by nie wpakować się w jakieś tarapaty.

Pozdrawiam Cię i życzę wytrwałości-będzie Ci bardzo potrzebna.

:pocieszacz:

p.
prince
 

Postprzez 1KOR13 » 14 sie 2010, o 18:20

terapia to :
leki
psychoterapia
psychoedukacja
socjoterapia
nauka komunikacji i relacji interpersonalnych
wsparcie rodziny
higieniczny tryb zycia

w ramach psychoedukacji czytaj jak najwiecej o tej chorobie, aby poznać przeciwnika i dlatego że, wiedza leczy
zacznij od wikipedii

możesz również zarejestrowac się na forum/forach w necie na którym jest dział dla osób zmagających się z tą chorobą
1KOR13
 
Posty: 337
Dołączył(a): 18 lip 2009, o 22:57
Lokalizacja: z mazowsza

Postprzez aniela » 16 sie 2010, o 13:10

Dziękuję. Choć Troszkę się podłamałam. Biorę już leki stabilizujące nastrój oraz leki przeciwdepresyjne , które miały za zadanie przywrócić mi sen ( od kilku lat nie przespałam całej nocy, tłumacząc troszkę , że to dzieci mnie zawsze budziły…
Boję się . Rozwodzę się. Czeka mnie drugie „ starcie „ o dzieci, walka o alimenty, których obecnie mąż nie łoży, przez co m. In. Wpadłam w długi …a do tego mam trudna pracę, w której musze podejmować decyzje dotyczące innych, ich życia…
Na ironię to ja zawsze ludziom udzielałam rad, pomagałam im w trudnych chwilach, wspierałam na duchu…

Pozdrawiam Was serdecznie.
Jeśli ktoś będzie miał jeszcze jakieś wiadomości..info na ten temat, to bardzo proszę…
aniela
 
Posty: 11
Dołączył(a): 27 lis 2009, o 10:46
Lokalizacja: wielkopolska


Powrót do Depresja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 309 gości