Rozbił się samolot

Rozmowy ogólne.

Postprzez mahika » 13 kwi 2010, o 18:19

a czemu?
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Postprzez melody » 13 kwi 2010, o 18:46

---------- 18:33 13.04.2010 ----------

Wawel jest miejscem wieszczów narodowych, to bardzo szczególne miejsce o bardzo głębokich historycznych korzeniach... Dla mnie historia ma duże znaczenie (daleko większe niż polityka) i w takim kontekście mnie to po prostu oburza.
Z innej strony, śp. prezydent L. Kaczyński od dawna mieszkał i pełnił swoje obowiązki w Warszawie. To było jego miasto (przecież wcześniej był też prezydentem miasta Warszawy)...
Zauważam, że taką tradycję też mamy, że zwykle chowamy naszych bliskich w miejscach, z którymi oni byli związani, w których żyli... No ale to już jest taka moja refleksja trochę może obok tematu zasadniczego, czyli Wawel jako miejsce spoczynku wieszczów narodowych.

Mam też w sobie takie zdziwienie dotyczące całej organizacji tego wydarzenia; logistyki, jaka w tym jest, czy raczej jakiej brak...

---------- 18:46 ----------

Przed chwilą przeczytałam, że decyzja ostateczna zapadła - Wawel.
I wiecie co? Dla mnie to jest naprawdę ogromne nadużycie...
Ubolewam bardzo nad śmiercią wszystkich tych ludzi, którzy zginęli. Teraz natomiast ten ludzki wymiar tragedii znów przysłania polityka (bo ewidentnie coś mi tu śmierdzi)
Ostatnio edytowano 13 kwi 2010, o 18:48 przez melody, łącznie edytowano 1 raz
melody
 

Postprzez mahika » 13 kwi 2010, o 18:48

już dziś gdzieś wcześniej napisałam, że nie jest ważne gdzie ktoś jest pochowany, ważne aby spoczywał w pokoju (spokoju)...
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Postprzez PodniebnaSpacerowiczka » 13 kwi 2010, o 18:49

melody napisał(a):Przed chwilą przeczytałam, że decyzja ostateczna zapadła - Wawel. I wiecie co? Dla mnie to jest naprawdę ogromne nadużycie...

Dla mnie nie.
Avatar użytkownika
PodniebnaSpacerowiczka
 
Posty: 2415
Dołączył(a): 22 maja 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wszędzie mnie pełno ;-).

Postprzez mahika » 13 kwi 2010, o 18:50

nie? hm...
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Postprzez melody » 13 kwi 2010, o 18:53

PodniebnaSpacerowiczka napisał(a):Dla mnie nie.

A jak to widzisz? Ja chętnie przeczytam o czymś konstruktywnym w tym temacie, bo mnie to strasznie ruszyło.
melody
 

Postprzez mahika » 13 kwi 2010, o 18:57

Bo tak postanowiła rodzina. Uszanujmy ich wolę i spokój zmarłych.
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Postprzez PodniebnaSpacerowiczka » 13 kwi 2010, o 19:13

Bo jak już przytoczyła mahika:
mahika napisał(a):nie jest ważne gdzie ktoś jest pochowany, ważne aby spoczywał w pokoju (spokoju)...


Na Wawelu leżą nasi wieszcze, bohaterzy, królowie. Teraz pochowają tam parę prezydencką.
Tak postanowili najbliźsi.

Dla przyszłych pokoleń wydarzenia te pewnie nabiorą innej historycznej rangi, jakiej my jeszcze nie widzimy uczestnicząc w nich na bieżąco.



Obrazek
Avatar użytkownika
PodniebnaSpacerowiczka
 
Posty: 2415
Dołączył(a): 22 maja 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wszędzie mnie pełno ;-).

Postprzez Sansevieria » 13 kwi 2010, o 19:32

Melody, w sprawie pochówku na Wawelu to może nie tyle konstruktywnie ile historycznie z inicjatywą takiego pochówku nie wychodziła nigdy rodzina Zmarłego. Rodziny ewentualnie wyrażały zgodę. Decyduje (wyraża zgodę) Kuria Metropolitalna w Krakowie, w razie dużych kontrowersji rozstrzyga Stolica Apostolska. Duże konflikty były w związku z pochówkiem Piłsudzkiego, bo on sam za życia zadecydował, że spocznie na Wawelu i były spore kłopoty z realizacją.
Ale to już inna historia.
W każdym razie z tego co przeczytałam ewidentnie rodzina Zmarłego przyjmuje propozycję złożoną przez przedstawicieli Pańswa Polskiego lub np. Komitetu Obywatelskiego czy innego gremium lub tej propozycji nie przyjmuje. A decyduje Kościół Katolicki, jako że Katedra jest jego własnością.
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Postprzez KATKA » 13 kwi 2010, o 21:10

Melody...moja wypowiedz odnosiła sie właśnie do Wawelu...dla mnie to szopka :( straszna tragedia...zgineli ludzie...ale w tragicznym wypadku...ale do jasnej.... nie w bohaterskim czynie....to jest troche nie fair...po prostu i tu się zaprę jak osioł...wielu ludzi za swoje czyny powinno tam spoczywać....ale nie...przedstawienie trwa nadal...rozumiem, ze rodzina się zgodziła....sanuję to...ale czy rodzina przeciętnego Kowalskiego, który zginął ratujac kogoś z pozaru nie zasługuje na taką samą pochwalę...dla mnie to bohater....


Mahiczuś :) ściskam...w żaden sposób mnie nie uraziłaś :buziaki:
KATKA
 
Posty: 3593
Dołączył(a): 23 maja 2007, o 20:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Sansevieria » 13 kwi 2010, o 21:34

No i historia się powtarza :( Jedni sie zaprą przy tym, drudzy przy tamtym. I tak decyduje Kościół, a ocenia Historia. Pochówek Piłsudzkiego zaowocował podaniem się do dymisji Sławoja Składkowskiego i demonstracjami pod hasłami "Sapieha do Berezy"... A teraz Mickiewicz spoczywa spokojnie obok Słowackiego, a Piłsudzki obok Sikorskiego. Ja się nie będę w związku z tym zapierała przy żadnej opcji.
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Postprzez PodniebnaSpacerowiczka » 13 kwi 2010, o 22:08

:kwiatek2:
Avatar użytkownika
PodniebnaSpacerowiczka
 
Posty: 2415
Dołączył(a): 22 maja 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wszędzie mnie pełno ;-).

Postprzez KATKA » 13 kwi 2010, o 22:09

za Piłsudskiego mnie nie było więc się wypowiedzieć nie mogłam a teraz i owszem :roll: i nie zamierzam nikogo przekonywać, ze powinien myśleć jak ja....w żadnym wypadku...ale jakoś mnie to zdenerwowało bardziej ...dla mnie to zwykła szopka...nie wiem czyja ale aż bije po oczach :?
KATKA
 
Posty: 3593
Dołączył(a): 23 maja 2007, o 20:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Sansevieria » 13 kwi 2010, o 22:32

Na razie to mozna mieć swoje zdanie. Takie lub inne. Twoje prawo Katka do wypowiedzi i to jest OK. Szopkę to robią (oby nie :( )Ci, którzy w tak w sumie poważnej sprawie organizują akcje demonstracyjne "przeciw". Po prostu dlatego, że w tej sprawie wiadomo, że nie obowiązują demokratyczne procedury decyzyjne.
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Postprzez KATKA » 13 kwi 2010, o 22:58

tez prawda...ale jak juz napisałam to Polska cała...zawsze bedzie nie tak...chociaż nadal uważam, ze chowanie na Wawelu nie jest poprawne ani właściwe....
KATKA
 
Posty: 3593
Dołączył(a): 23 maja 2007, o 20:00
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 105 gości

cron