Rozbił się samolot

Rozmowy ogólne.

Postprzez Bianka » 12 kwi 2010, o 23:42

Mi też jest bardzo smutno, wiem co czuję i uważam to za normalny ludzki odruch- a za obłudę uważają to Ci co właśnie nic nie czują wobec tego myślą że nie można- dlatego to im się wydaje fałszywe i obłudne...ja mam to gdzieś-nie podejrzewałam nawet że są takie osoby, myślałam naiwnie że raczej wszystkich coś takiego rusza, nawet jeśli akurat nie przepadali za tą partią polityczną...
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Postprzez Goszka » 12 kwi 2010, o 23:49

A dla mnie gorsza niż ten zryw patriotyzmu(który uważam,że jest naturalny i normalny w obecnej sytuacji),jest ocena czyjegoś przeżywania niedawnej i wciąż świeżej tragedii w kategoriach obłudy.

A co jednemu z drugim do tego że kogoś to boli?Co do tego że ktoś chce zapalić znicz lub wpisać się do księgi kondolencyjnej?Nie wam oceniać i kwestionować te uczucia.

Każdy ma prawo do przeżywania lub nie tej żałoby,ale nikt już nie ma prawa wyśmiewać,kwestionować czy krytykować w mało wybredny sposób.

Tyle na temat.Bo mnie to już zaczyna denerwować.
Ten temat zaczyna się robić nieprzyjemny i przykry bardziej niż w zamierzeniu miał być.
Ostatnio edytowano 12 kwi 2010, o 23:52 przez Goszka, łącznie edytowano 1 raz
Goszka
 

Postprzez PodniebnaSpacerowiczka » 12 kwi 2010, o 23:50

Wiesz co usłyszałam dziś stojąc w piekarni z ust około 23 l. kolesia na wieść, iż znaleźli ciało Marii Kaczyńskiej ?
"- Pewnie poznali Kaczuchową po nochalu. Uhe he he !".
No, nóż się otwiera...
Avatar użytkownika
PodniebnaSpacerowiczka
 
Posty: 2415
Dołączył(a): 22 maja 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wszędzie mnie pełno ;-).

Postprzez KATKA » 12 kwi 2010, o 23:53

no i proszę jest dokładnie tak jak myślałam.....czytacie co chcecie i myślicie jak Wam wygodnie :) wiesz co mnie rusza....miot kociąc z poobcinanymi ogonami i uszami...zataczający się bo wąsy też trafiły pod nozyczki...wiesz co mnie rusza....pies z wydłubanymi oczami maltretowany przez właściciela....wiesz co jeszcze mnie rusza...bachory, których rodzice patrioci nie potrafią nauczyć szacunku do stworzen na ziemi...to mnie rusza....a najbardziej ludzie, którzy potrafią tylko gadac....proponuję takim wrazliwym osobom wpąłłacić po 5 zł na pierwszą lepsza fundację....a nie marnować czas na pokazywanie, że ktoś nie ma uczuć! Puste to i tyle :( przykre i żałosne :(
Kaczyńskiego bedę dobrze wspominac za to co zrobił dla kotów w Warszawie...a nie za to,z ę teraz mozecie sobie pogadać o Katyniu


jeszcze tylko ostatnie zdanie w temacie bo nie bedę Wam czasu zajmowac...bardzo wielu z Was szanuję...wiele osób "znam" od dawna i w życiu nie pokusiłabym się o oskarzenia....o to co ktoś myśli....bo to juz wyższa szkoła jazdy miec prawo do wmawiania innym co czują :evil: do zobaczenia po sprawie w innym temacie
Ostatnio edytowano 12 kwi 2010, o 23:57 przez KATKA, łącznie edytowano 1 raz
KATKA
 
Posty: 3593
Dołączył(a): 23 maja 2007, o 20:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Goszka » 12 kwi 2010, o 23:56

a mnie rusza takie bezmyślne generalizowanie i mylisz się,ja dobrze rozumiem co napisałaś.
Po prostu czuję się urażona uogólnianiem które wszystkich(w tym i mnie-bo przecież to przeżywam) wkłada do jednego wora :!:
Myślisz że jesteś jedyna taka oświecona?Masz patent na rację czy jak?
Niech każdy wypowie się we własnym imieniu a nie wymyśla jakie mogą być intencje innych nawet ich nie znając.
Gdybym miała wybrać kota bez ogona i wąsów a pomóc człowiekowi wybrałabym człowieka.Życie ludzkie jest dla mnie ważniejsze i zawsze będzie.
ps.i żeby nie było że jestem niewrażliwa na krzywdę innych żyjących stworzeń to wspomagam jedną z fundacji a także wzięłam psa ze schroniska(nie pierwszego już zresztą).Czy nadal w Twoich oczach uchodzę za obłudnicę??!
Nie znasz kogoś a chcesz oceniać.Podobnie przecież może być z każdym człowiekiem któremu właśnie przypięłaś łatkę hipokryty.
Ostatnio edytowano 13 kwi 2010, o 00:00 przez Goszka, łącznie edytowano 1 raz
Goszka
 

Postprzez KATKA » 13 kwi 2010, o 00:00

No widzisz a Goszka.... :( a dla mnie nie...bo to ludzie krzywdzą innych ...i nigdy nie będę ich załować...tylko człowiek potrafi zranić człowieka słowem czy zachowaniem...tylko człowiek zna tak piekne określenie jak żałoba, która jest pretekstem do obrazenia innych. Jak głupia pisałam , ze nikt nie ma brać tego osobiście...i co dostałam osobiście po mordzie :) dziękuję...przynajmniej wiem, że dyskusja to tylko jeden rodzaj pogladu
KATKA
 
Posty: 3593
Dołączył(a): 23 maja 2007, o 20:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Goszka » 13 kwi 2010, o 00:05

a jak mam brać jeśli utożsamiam się z tymi tłumami ludzi którzy czują teraz podobnie?
Najpierw nawrzucasz od obłudników a potem piszesz żeby nie brać osobiście.
Uczucia ludzkie to nie taka sprawa.Nie da się pstryk i ich wyłączyć.
Generalizacja jest strasznie krzywdząca.
Ja Ciebie nie oceniam więc proszę o to samo.Nie podoba mi się to i również wyrażam zdanie.
Nie zamierzam się kłócić,może zareagowałam trochę ostro ale podniosło mi to ciśnienie,przepraszam za to...ale widzisz każdy ma swoje racje...
Ok,rozumiem o co Ci chodzi ale wydaje mi się że też nie tędy droga...wydaje mi się(mogę się mylić)że jesteś tak uprzedzona do ludzi że jakby straciłaś w nich wiarę...Ja nie chcę tracić wiary,bo to oznacza dla mnie powrót do wegetacji w społeczeństwie.
Wierzę że są ludzie zarówno dobrzy jak i źli.Nigdy nie ma tylko jednego rodzaju.Nigdy.
Goszka
 

Postprzez Sansevieria » 13 kwi 2010, o 00:10

Tylko człowiek potrafi zranić, i tylko człowiek - przebaczyć...
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Postprzez KATKA » 13 kwi 2010, o 00:11

no własnie...czuję się jakbym faktycznie z papcia w twarz dostała.....Goszka nie wiesz o co mi chodzi...mam mnóstwo róznych uczuć w sobie...chciałam je tu wyrazić bo zawsze uważałam to miejsce za odpowiednie....od wielu lat...mimo wielu zmian....bardzo nie lubie jak ktoś próbuje mnie przekonac, że cos miałam na mysli...że coś chciałam powiedzieć czy zrobic.... :? w zyciu bym tu nikogo nie obraziła chociażby ze względu an sentyment do wielu z Was:(
jest mi cholernie przykro bo też czuję się zaatakowana i to przez konkretne osoby, które napisały konkretnie do mnie....i będę z tym jakoś żyć :roll: ale swojego zdania nie zmienie...przykro mi tylko, że nikt nie doczytał o co mi chodzi....
KATKA
 
Posty: 3593
Dołączył(a): 23 maja 2007, o 20:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Goszka » 13 kwi 2010, o 00:15

doczytałam ale tak to na mnie oddziałuje...wiem że piszesz o innych ale czy nie było tam jakiegoś uogólnienia?Bo właśnie to mnie tak wytrąciło z równowagi...bo jeśli uogólniasz to jest ryzyko że ktoś kto to właśnie czyta potraktuje sprawę personalnie mimo iż zastrzegłaś aby tego nie robić.
No cóż,po prostu nie zgadzam się.Uważam że w części pewnie masz rację,ale na pewno nie na tyle żeby oceniać tak całość tego co obecnie się dzieje.
Hmm no temat jest kontrowersyjny i jak dla mnie pewne jest ze w paru miejscach będzie iskrzyło...
Może to ja nie powinnam się w takim razie odzywać.

ps.Katko,wiem że to nie miejsce na to,ale tak tytułem małej dygresji chciałabym zapytać czym jest dla Ciebie wyrażenie własnego zdania(jak powinno wyglądać) i czym jest jego poszanowanie?
Goszka
 

Postprzez KATKA » 13 kwi 2010, o 00:28

każdy powinien sie odzywac dlatego i ja sie w końcu ośmieliłam :oops: i wcale nie mam bardzo odmiennego zdania w brew pozorom moze dlatego tak mnie drażnią ci, którzy dużo gadają a niewiele robią.....nauczyłam sie, ze najlepsze świadectwo o sobie robisz tym co dajesz z siebie a nie tym co wypływa z Twoich ust (tudzież z palców na klawiaturę :wink: )

czym jest moje zdanie....chęcią przeciwstawienia się temu z czym się nie zgadzam ( to tak ostatnio) do tego stopnia, ze byłam juz nieraz obrażona...nawet kazano mi się wysterylizowac 8) ale jakoś mi lżej na sercu, że wreszcie nauczyłam sie myśleć samodzielnie...szanować bardziej innych i siebie :roll: dawno już nie skłamałam..dawno swiadomie nikogo nie uraziłam...to tak bardzo skrótowo bo to nie miejsce na tłumaczenia
a tymczasem sie ulotnie bo nie było moim zamiarem denerwowanie kogokolwiek tym bardziej Ciebie Goszka :oops:
KATKA
 
Posty: 3593
Dołączył(a): 23 maja 2007, o 20:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Bianka » 13 kwi 2010, o 00:32

Katko ja tez poczułam to uogólnianie i tez poczulam sie jak bym z papcia dostala bo w Twoich oczach jestem obłudnikiem, a za chwile piszesz zeby nie odbierac osobiscie, no trudno na takie oceny nie reagowac osobiscie...do tego bachory patriotów jak to ujełaś no sorry ale mnie to rusza...jak juz chcesz wysmiewac tych co w tej chwili się smucą to może nie w wątku w którym oni są:(
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Postprzez Goszka » 13 kwi 2010, o 00:35

wiesz Katko,ochłonęłam i jak się okazuje to ja często bywam w gorącej wodzie kąpana i impulsywna :oops: nie ma sensu się kłócić zwłaszcza w takim momencie jak ten...
Ten temat jest okazją aby każdy mógł dać upust swoim emocjom związanym z piątkową tragedią.Gdybym mogła, to kilka swoich postów wywaliłabym w kosmos.Co nie umniejsza faktowi,że nadal myślę to co myślę,ale mogłam to wyrazić inaczej...
Ciągle się uczę panować nad sobą :oops:

dobrej nocy Katko, dobrej nocy Wszystkim :kwiatek:

nie wiem dlaczego jestem taka drażliwa...to wszystko nadal jeszcze boli...
Goszka
 

Postprzez pukapuk » 13 kwi 2010, o 07:49

I tu się grubo mylisz, to było zadanie jak najbardziej prezydenta dochodzic prawdy, sprawiedliwości, to nasza historia i nasze stosunki z Rosją teraz, jego zadaniem było właśnie nareszcie doprowadzenie tych spraw do końca! to jest właśnie polityka, to jest sprawa narodowa- najlepiej jakby sie nie zajmował? i te sprawy nigdy z Rosją nie bylyby wyjasniane? no absurd, nie da sie spokojnie takich rzeczy czytać...


Dochodzić prawdy i sprawiedliwości... ależ oczywiście że prawda to jest !!!!
Tylko do tego powinno być racjonalne myślenie. Czy racjonalna była i odpowiedzialna ze strony najwyższych władz państwowych decyzja o zebraniu do jednego samolotu elity politycznej kraju w celu wyjaśniania historii ? Jaki mamy skutek ? Warte to było wszystko takich ofiar ? Jaki to będzie miało wpływ znaczący na przyszłość jeżeli tylu wartościowych ludzi zgineło ,którzy mogli zrobić jeszcze wiele dobrego dla kraju ?
Po trupach aby tylko nasze było na wieszchu ? Liczy się tu i teraz .
Jeszcze raz piszę kto bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem .
Łatwo jest PRZYZNAĆ się do własnych błędów ? A zwłaszcza takich które są przyczyną smierci ? W naszeJ historii sami wiele razy mordowaliśmy innych tylko o tym się nie MÓWI.
To co się stało dla mnie jest tylko potwierdzeniem że grzebanie w tragicznych wydarzeniach rodzi tragiczne skutki EFEKT WIDAĆ.
Mój syn sie mnie zapytał ... tata i po co to wszystko ? I co mu miałem odpowiedzieć ? .. synku no wiesz prawda wymaga ofiar ? Prawda sama się broni .
Ta ziemia musiała spłynąc jeszcze bardziej Polską krwią by sprawa Katynia został zauważona /..... takie słowa się pojawiają i JA SIĘ Z NIMI NIE ZGADZAM !!!
pukapuk
 

Postprzez ewka » 13 kwi 2010, o 07:59

pukapuk napisał(a):tata i po co to wszystko ?

To... czyli co?

pukapuk napisał(a):Ta ziemia musiała spłynąc jeszcze bardziej Polską krwią by sprawa Katynia został zauważona

A może właśnie tak?
Avatar użytkownika
ewka
 
Posty: 10447
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 18:16

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 55 gości