Rozbił się samolot

Rozmowy ogólne.

Postprzez Bianka » 11 kwi 2010, o 16:06

bluefall napisał(a):a ludzka obłuda nie zna granic
odnośnie współczucia, wybaczania,... śmiechu warte


Dla Ciebie to obłuda bo mierzysz swoją miarą...
do tego atakujesz mnie religią choć nic o niej nie napisałam, nie wiesz w kogo wierzę i czy wierzę...dziwne zacięcie w tym temacie prezentujesz...

Tak jak napisała Goszka: żal i współczucie to ludzki odruch i nie widzę w tym żadnej przesady...ani związku z wyznaniem czy światopoglądem.

Tymczasem kończę z Tobą tą dyskusję bo jest bezsensowna, nie mam teraz nastroju z nikim się użerać ani tłumaczyć czym są uczucia wyższe...
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Postprzez bluefall » 11 kwi 2010, o 16:08

---------- 16:06 11.04.2010 ----------

dla mnie nie jest niestosowne
bo nie jestem "człowiekiem"
pewnie jestem "święta" ze swoją "oświeconą" opinią

nienawidzę ludzi
i absolutnie nie życzę wam niczego złego, a wręcz przeciwnie
i jak najbardziej życie każdego jest wyjątkowe a każda śmierć tragedią

mierzi mnie po prostu wymuszanie żalu itd
ale katolicy są do tego przyzwyczajeni - przez różne tradycje które zmuszają ich do obłudy

ok sorry, dużo napisałam



więc w temacie
swoją własną świeczkę palę - nie martwcie się że jakiś mara z internetu nie potrafi poczuć tej chwili

---------- 16:08 ----------

jedno jest pewne pochodzicie z innego świata niż ja

pozdrawiam (bez złośliwości)
Avatar użytkownika
bluefall
 
Posty: 87
Dołączył(a): 14 mar 2010, o 22:05

Postprzez Goszka » 11 kwi 2010, o 16:09

bluefall napisał(a):nienawidzę ludzi

to chyba wiele tłumaczy...współczuję,bo takie życie z tego co wiem nie jest łatwe...
Ja na nowo staram się ich pokochać i uwierzyć w nich.
ps.nie jestem katoliczką,po prostu mam bardzo etyczne podejście do życia.
Goszka
 

Postprzez laissez_faire » 11 kwi 2010, o 18:33

bluefall jak będziesz nago biegać pośród tłumu z czarnym napisem na piersiach "jestem zagubiona" będzie to lepsza forma ekspresji i bardziej zwrócisz na siebie uwagę, niż plując pustymi farmazonami o obłudzie...

cieplutko pozdrawiam
laissez_faire
 
Posty: 472
Dołączył(a): 10 lut 2009, o 20:47
Lokalizacja: Wroclaw

Postprzez marie89 » 11 kwi 2010, o 19:50

Spokojnie.. Wymiana zdań dobra rzecz- bo i wolność słowa istnieje- ale na spokojnie.. :)

Jak się niepotrzebnie wtrąciłam- to wybaczcie- ale czułam, że muszę..
marie89
 

Postprzez sikorkaa » 11 kwi 2010, o 20:05

bluefall napisał(a):
a ludzka obłuda nie zna granic

jak widac na Twoim przykladzie glupota rowniez :zalamka:

jest taka jednostka chorobowa jak psychopatia, charakteryzujaca sie m.in. brakiem uczuc wyzszych. bluefall - zastanow sie czy moze warto sprawdzic zwiazek tej choroby z Twoja osoba.
sikorkaa
 

Postprzez Sansevieria » 11 kwi 2010, o 20:19

Sikorkaa, to jest wprawdzie dział dyskusji i regulamin grup wsparcia go zapewne nie dotyczy. Ale to, co napisalaś, mnie osobiście wymiany poglądów ani dyskusji nie przypomina. A już na pewno nijak się ma do tematu.
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Postprzez sikorkaa » 11 kwi 2010, o 20:25

Sansevieria napisał(a):to, co napisalaś, mnie osobiście wymiany poglądów ani dyskusji nie przypomina.

a co Ci przypomina?
sikorkaa
 

Postprzez bluefall » 11 kwi 2010, o 20:45

sikorkaa,
ok masz rację
większość ma zawsze rację
zawiniłam niepotrzebnie dałam się ponieść.
pierwszego postu nie żałuję chciałam zaznaczyć inny punkt widzenia.
ale resztę mogłam sobie darować.
Avatar użytkownika
bluefall
 
Posty: 87
Dołączył(a): 14 mar 2010, o 22:05

Postprzez KATKA » 11 kwi 2010, o 20:48

a ja myśle, ze każdy punkt widzenia jest potrzebny...jeśli ktoś czuje się dobrze z żałobą i uważa ja za słuszną to ok...ale ja tego nie odczuwam w taki sposób i uważam, że też mam do tego prawo. Tak jak wspomniałam...współczuję rodzinom...każdej bym współczuła...ale wiecej mojego współczucia pochłaniają zwierzęta....Jakoś nie pałam ogromnym uczuciem do ludzi po tym co widzę dookoła.... Poza tym....codziennie ktoś umiera....
KATKA
 
Posty: 3593
Dołączył(a): 23 maja 2007, o 20:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez sikorkaa » 11 kwi 2010, o 20:50

bluefall napisał(a):sikorkaa,
ok masz rację

zawiniłam


resztę mogłam sobie darować.


uznaje to za Twoj akt skruchy i przeprosiny tych wszystkich z nas (rowniez mnie), ktorych uczucia obrazilas swoimi nieprzemyslanymi wypowiedziami.
sikorkaa
 

Postprzez mahika » 11 kwi 2010, o 21:43

ale przykro... :cry:
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Postprzez PodniebnaSpacerowiczka » 11 kwi 2010, o 21:46

Poszłam się pomodlić. I tak jakoś jaśniej się poczułam, gdy przy Kościele ujrzałam widok tych dziesiątek (a może setek ?) tlących się świeczek... [*]
Avatar użytkownika
PodniebnaSpacerowiczka
 
Posty: 2415
Dołączył(a): 22 maja 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wszędzie mnie pełno ;-).

Postprzez Sinuhe » 11 kwi 2010, o 22:29

Dla mnie to jest szokująca sprawa.
Z wielu powodów - choćby logistycznych, organizacyjnych itd.
Objawia się tu ogromny bezsens sam nie wiem, bezmyślności, czy szkodliwej oszczędności. Ale nie o tym ma być...

Giną ludzie, którzy są reprezentantami pewnej jakości - Państwa.
Codziennie ginie pełno ludzi - ich śmierć ma wymiar tragiczny na swoją skalę. Skale bliskich, przyjaciół, może znajomych.
Może mnie przeklnie ktoś, ale nie zapominam tu o skali państwa i państwowości.
Żeby nie urażać nikogo - zdaję sobie sprawę z tego, że moja śmierć będzie daleko mniej znacząca w skali narodu i państwa. Nie zapominam, że one są większe i więcej ważące, niż ja, jako ja. Jakkolwiek to takie śmierci, jak inne, to mają swój niepowtarzalny wymiar.
Łatwy do przeoczenia i zignorowania, bo nie destabilizują ładu. Historia mogła potoczyć się tak, że w momencie takiej tragedii wkraczają obce wojska.

Przykro mi, ale polityka nie może schlebiać tym, co protestują przeciwko zakupowi nowych maszyn, bo brakuje na coś innego.
Każdy z nas wydaje na rozrywkę, alkohol, pierdoły, które nie są nikomu potrzebne a tak chętnie rozlicza się politykę, czy naukę.
Jasne - władza pozwala na wielkie naginania.
Czy różnica skali coś usprawiedliwia? Nie wiem. Można zadyskutować się znajdując i argumenty, i zarzuty dla każdej ze stron.

Panie Prezydencie, Panie i Panowie.
Z wieloma z Was się nie zgadzałem, wiele z Was podnosiło mi ciśnienie - żałuję bardzo, że więcej tego nie zrobicie.
Dziś pamiętam lepiej te wszystkie ludzkie niedociągnięcia, niż idealną poprawność protokołu.
Zginęliście grupą barwną i znaczącą zarazem.
Dla mnie ważne jest, że ciągłość państwowości jest utrzymana.
Dzięki temu jedni mogą znieść żałobę bez strachu, ktoś może iść na piwo, ktoś może w sobaczy sposób cieszyć się z Waszych śmierci.

A Was żegnam...
Tak mnie uderzyło, że jakaś lista może Was połączyć w jedno.
Żegnajcie...
Avatar użytkownika
Sinuhe
 
Posty: 468
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 18:02

Postprzez bunia » 11 kwi 2010, o 22:51

Bluefall....poczytaj troche historii...a moze nawet wiecej jak troche.
Avatar użytkownika
bunia
 
Posty: 3959
Dołączył(a): 5 maja 2007, o 09:19
Lokalizacja: z wyspy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 484 gości

cron