Rozbił się samolot

Rozmowy ogólne.

Postprzez mahika » 10 kwi 2010, o 21:23

Wobec wielkiej fali, jaką jest śmierć, wszyscy jesteśmy i okazujemy się być tak samo równi

...

Nad każdą tragedią należy pochylać się z pokorą i boleścią.


tak czuje...
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Postprzez melody » 10 kwi 2010, o 21:26

Rozmiar tej tragedii jest tak potworny, że nadal nie jestem w stanie w to uwierzyć... Nie płaczę bo nic nie czuję, jestem w jakimś odrętwieniu... Jedyne co, to jest mi zimno. Jedna chwila i tak wiele niepotrzebnych śmierci...
Ostatnio edytowano 10 kwi 2010, o 21:27 przez melody, łącznie edytowano 1 raz
melody
 

Postprzez KATKA » 10 kwi 2010, o 21:26

to teraz sobie pomyślcie nad czymś innym....skoro taki bałagan sie robi na forum...to co się bedzie działo w polityce...ja tam w żadne zjednoczenia nie wierze....poza tragedia ludzi widzę tez tragedie dla kraju...wielki bałagan który nastapi...problemy ze złotym...i z nowymi byle jakimi wyborami :(
współczuję ludziom, którzy stracili bliskich...tak czasem się dzieje....ale żałoby miec nie bedę...bo musiałabym miec ją codzienni widząc krzywdę zwierząt ich cierpienie...z góry przegrywaną walke i śmierc....w tragicznych okolicznosciach z ręki człowieka :( :(
KATKA
 
Posty: 3593
Dołączył(a): 23 maja 2007, o 20:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez melody » 10 kwi 2010, o 21:32

Jest w tej tragedii coś, co szczególnie mnie przeraża - elita Polski, najwięksi dowódcy wojskowi giną w 70. rocznicę zbrodni katyńskiej...
melody
 

Postprzez Goszka » 10 kwi 2010, o 21:36

Nie każda wymiana zdań musi być bałaganem.
Mnie też to wszystko przeraża.I podobnie jak kilka osób już powiedziało,nie wierzę w pojednanie.Chciałabym zostać mile zaskoczona.
Będzie chaos,bo trudno aby w obliczu takiej tragedii go nie było.Teraz tylko pytanie:jak sobie poradzi z tym rząd.Czy wyjdziemy z tego z tarczą czy na tarczy.
Goszka
 

Postprzez Bianka » 10 kwi 2010, o 21:43

---------- 21:38 10.04.2010 ----------

Szafirowa napisał(a):To byli LUDZIE.

I doprawdy - trzeba mieć mało szacunku i pokory wobec ŚMIERCI, żeby poruszać w takiej sytuacji kwestie strikte polityczne.

Nad każdą tragedią należy pochylać się z pokorą i boleścią.


Chodzi o POKORĘ i SZACUNEK dla tych, którzy ponieśli śmierć.

Można sobie nie przejmować się i nie płakać.
Ale epatowanie tym, uważam w obecnej sytuacji za wysoce niestosowne.


Dokładnie, zgadzam się i dlatego mnie ten wpis Prince'a tak poruszył, mam takie same odczucia...i nie pojmuje ludzi którzy w ten sposób potrafią myśleć kiedy giną ludzie...
i nie mam obowiązku tego pojmować..

---------- 21:43 ----------

panna nikt napisał(a):a ja tam tego nie rozumiem. zgadzam się z tym, że na świecie dzieją się gorsze tragedie więc dlaczego to właśnie nad tą mam płakać?


A nad jakas płaczesz? idąc takim tokiem działania to chyba nad zadną bo zawsze mozna powiedziec ze to nie nowość ludzie giną i umierają na co dzień...
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Postprzez flinka » 10 kwi 2010, o 21:49

A ja bym tak bardzo chciała, żebyśmy nie wartościowali naszych przeżyć, żebyśmy po prostu mogli sobie tutaj pobyć...
Avatar użytkownika
flinka
 
Posty: 907
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 17:57
Lokalizacja: z krainy marzeń

Postprzez Goszka » 10 kwi 2010, o 21:54

przykro mi ale w tej tragedii chcę być z ludźmi którzy czują podobnie.
Jeśli mam wybierać.
Wszelkie manifesty drażnią i są jak sól na ranie,która dziś powstała.
Ok,znikam aby nie siać bałaganu w tym wątku,jedyne czego chciałam to wyrazić jak bardzo mi źle i przykro i połączyć się duchowo z wszystkimi którzy przeżywają tragedię.
Goszka
 

Postprzez Krasnoludek » 10 kwi 2010, o 22:22

To znak, aby się coś zmieniło w końcu w polskim rządzie, aby się zmieniło na lepsze, a nie tylko walka o stołki i zjadanie siebie nawzajem. +++
Krasnoludek
 
Posty: 110
Dołączył(a): 18 mar 2010, o 21:52
Lokalizacja: Chełm/Lublin, częściej Chełm

Postprzez zizi » 10 kwi 2010, o 22:30

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Avatar użytkownika
zizi
 
Posty: 1189
Dołączył(a): 23 wrz 2007, o 16:37
Lokalizacja: z ... Polski

Postprzez marie89 » 10 kwi 2010, o 22:44

Wracając do wypowiedzi prince'a.. ja rozumiem i mało tego- w pewnym stopniu podzielam jego zdanie.. Ale nie jest to miejsce i czas na dyskusje A JUŻ NA PEWNO NIE NA KŁóTNIE.

Mnie nie uderzyło to, że zginęły WAŻNE OSOBISTOŚCI.. a Ludzie.. Rodziny straciły bliskich. I to w taki sposób.. W takich chwilach przypominam sobie, że życie jest kruche i ulotne.. nieprzewidywalne. Nie mamy na to wpływu...

A denerwuje mnie to, że jak zwykle szukają winnych... odpowiedzialnych.. To jest dopiero chore!

To tragedia. Nie rozumiemy- dlaczego? I nikt nam na to nie odpowie..
Nie zapomnimy. Ale życie toczy się dalej..
marie89
 

Postprzez melody » 10 kwi 2010, o 23:05

Mnie uderza myśl o tym, w jak potwornych okolicznościach zginęła prawie setka osób, jak i to, że to wszystko zdarzyło się dzisiaj... że w takiej sytuacji... Oczywiście na niepotrzebną śmierć nigdy nie ma "dobrego" momentu, ale ten moment dzisiejszy jest dla mnie historyczne przytłaczający...
melody
 

Postprzez PodniebnaSpacerowiczka » 10 kwi 2010, o 23:15

A ja tam się popłakałam. I żałobę też noszę w środku. Smutno mi... Taki ludzki i obywatelski odruch. Bardzo, bardzo współczuję rodzinom ofiar. Bo wiem jak to jest stracić kogoś bliskiego w nagłym wypadku. Nieopisany, niezmierny ból :(:(:(.
Avatar użytkownika
PodniebnaSpacerowiczka
 
Posty: 2415
Dołączył(a): 22 maja 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wszędzie mnie pełno ;-).

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 543 gości