Rozbił się samolot

Rozmowy ogólne.

Postprzez mahika » 10 kwi 2010, o 16:52

co mnie obchodzi czy jestem dla kogoś słupkiem, na wybory od dawna nie chodzę, wali mnie kim byli i jak mnie traktowali. nie chce i nie bede jak jak oni...
dla mnie to ludzkie jednostki, dla mnie to ich rodziny. mnie przykro.

płakać nie będę.

wzruszył mnie obraz pustych krzeseł w Katyniu z zamkniętymi parasolkami zawieszonymi na oparciach, polskimi chorągiewkami na siedzeniach....
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Postprzez flinka » 10 kwi 2010, o 17:01

Prince w wielu sprawach zgadzam się z Tobą. Nie podobało mi się nigdy to co działo się wokół sprawy katyńskiej (niewątpliwie wielkiej tragedii), nie podoba mi się stosunek do narodu rosyjskiego i wiele innych spraw (choćby w kwestiach społecznych o jakich piszesz). Ale dla mnie to nie jest moment na takie rozważania, ja jestem wstrząśnięta tym co się wydarzyło i jakoś moje różne przekonania zeszły teraz na dalszy plan. Zginęło wielu bądź co bądź czołwych postaci polskiej polityki, polskiej historii, zgninęli po prostu ludzie i mi jest przykro. Aczkolwiek szanuję to, że Ty możesz przeżywać to całkiem inaczej.
Avatar użytkownika
flinka
 
Posty: 907
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 17:57
Lokalizacja: z krainy marzeń

Postprzez Goszka » 10 kwi 2010, o 19:10

Prince możesz mieć sobie swoje zdanie ale zaskoczyło mnie to,co napisałeś :shock:
W takim momencie...ok niech picie wyjdzie Ci na zdrowie i żaden łyk piwa nie stanie w gardle.Ciesz się,baw,powodzenia.
Jak dobrze że są jeszcze ludzie, którzy potrafią dostrzec wieloaspektowość tej tragedii,a nie patrzeć tylko pod kątem polityki :?

Mahika,widzę to w podobny sposób...to byli ludzie,poza tym że popełniali błędy,to mieli rodziny,kochali,mieli plany na przyszłość...a śmierć zebrała obfite żniwo :cry:

Płakałam i nie wstydzę się tego...po prostu współczuję rodzinom i gdzieś tam odzywa się myśl: dlaczego nas jako naród coś takiego musiało spotkać :(

Ostatni prezydent który zginął przed końcem kadencji(nawet na jej początku) to Gabriel Narutowicz,nigdy później coś takiego nie miało miejsca aż do teraz :(
Goszka
 

Postprzez mahika » 10 kwi 2010, o 20:19

Goszka napisał(a):dlaczego nas jako naród coś takiego musiało spotkać :(


a dlaczego nie? każdego mogło spotkac, :bezradny:

tak sobie myślę, czemu takim złomem ten naród lata? :shock:
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Postprzez Goszka » 10 kwi 2010, o 20:22

Każdego mogło,ale ja nie mogę się z tym pogodzić :(
A dlaczego latamy złomem?A jak myślisz?Bo zaraz by lud podniósł krzyk że jak oni mogą wydawać pieniądze na takie luksusy zamiast dać ludziom.
Wszak traktują nas tylko jak słupki w sondałach wyborczych :?
Goszka
 

Postprzez flinka » 10 kwi 2010, o 20:28

A ja osobiście nie rozumiem, dlaczego są pieniądze na to by np. wypłacać sobie wysokie premie, odprawy, itd., a nie zadbali o to, co najważniejsze, czyli własne bezpieczeństwo...
Avatar użytkownika
flinka
 
Posty: 907
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 17:57
Lokalizacja: z krainy marzeń

Postprzez lili » 10 kwi 2010, o 20:32

['] ['] [']

1) prince, to co napisales jest niestosowne. Miej sobie swoje przekonania ale to jest w dniu dzisiejszym bardzo niestosowne. Jak mozesz pisac o Katyniu w taki sposob? Dla Ciebie moze to jest niepotrzebne rozpamietywanie przeszlosci, podczas gdy dzisiaj mamy tyle aktualnych problemow do rozwiazania jak bezrobocie, glupia biurokracja, i tysiace innych. Ale jakbys sie czul gdyby to Twoj ojciec czy dziadek zginal w tym miejscu a jego smierc zawazylaby na zyciu calej Twojej rodziny?
Katyn to symbol. Jak Oswiecim. Nie wolno go ignorowac.

2) bardzo wspolczuje corce Kaczynskich, Mamie Prezydenta chyba jeszcze bardziej, najpierw przezyla wojne i Powstanie Warszawskie, potem doswiadczyla zaangazowania jedynych dzieci w opozycje i internowanie, pozniej wielki splendor i slawa w postaci syna premiera i drugiego prezydenta, a dzis dozyla smierci swojego dziecka. Wspolczuje bratu Prezydenta. Wspolczuje rodzinom wszystkich osob ktore zginely w tej katastrofie.

3) mam nadzieje ze ta katastrofa po pierwsze spowoduje ze bedzie troche mniej szamba w polityce, a po drugie, ze w przyszlosci delegacje najwazniejszych osob w panstwie beda podrozowaly osobno. Wprawdzie dzisiaj juz slusznie zauwazyla Madgalena Sroda w jakiejs telewizji ze gdyby tak bylo polskie media zajechaly by Kancelarie Prezydenta za rozpasanie, trwonienie pieniedzy i takie tam, ale licze ze po dzisiejszej tragedii jednak krzykacze sie ucisza.

pozdrawiam

li
Avatar użytkownika
lili
 
Posty: 1236
Dołączył(a): 30 maja 2008, o 12:08

Postprzez mahika » 10 kwi 2010, o 20:34

A dlaczego latamy złomem?A jak myślisz?Bo zaraz by lud podniósł krzyk że jak oni mogą wydawać pieniądze na takie luksusy zamiast dać ludziom.

no nie sądze żeby sie tym przejmowali....
przecież lepiej zakupić porządny samolot rządowy niż napychać kieszenie odprawami, dietami, wystawne przyjęcia, wycieczki itd... myślisz że naród nie potępiłby zakup takiego samolotu po 40(czy ilu?) latach używania starego?
no ja raczej nie :(

naprawdę, będę sie modlić za zmarłych, ich rodziny, ale przede wszystkim, żeby 'wielcy' tego kraju (i nie tylko 'wielcy') wyciągnęli mądre wnioski....

trzymajcie sie, goszka :pocieszacz:
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Postprzez Goszka » 10 kwi 2010, o 20:40

Ty byś nie potępiła,ja też nie i wielu ludzi może nie miałoby nic przeciwko.Jednak jestem pewna że znalazłaby się duża liczba takich,którzy uznaliby to za niepotrzebny wydatek.
Np. mój ojciec który dziś powiedział że "dobrze że nie żyją,ta banda oszołomów" :(
Dlatego irytują mnie wszelkie DEBILNE komentarze osób zażartych w swych uprzedzeniach,które nie potrafią zdobyć się na ludzkie współczucie i szukają jak by tu jeszcze dowalić :evil:

ps.tak naprawdę to możemy teraz spekulować co by było gdyby lecieli lepszym samolotem,jednak fakty są zimne i okrutne : tym ludziom już nic nie zwróci życia.Nawet cała wspaniała flotylla najnowocześniejszych samolotów :bezradny:
Goszka
 

Postprzez KATKA » 10 kwi 2010, o 20:51

i czy konieczne było zeby lecieli wszyscy...np. NBP.....Olimpiada.....
KATKA
 
Posty: 3593
Dołączył(a): 23 maja 2007, o 20:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez panna nikt » 10 kwi 2010, o 21:04

a ja tam tego nie rozumiem. Dla mnie to w sumie ciekawe jak się teraz zachowuje społeczeństwo. Jakby wszystko usnęło. Dla mnie to dziwne. Ja tam nic nie czuję w związku z tą sytuacją i zgadzam się z tym, że na świecie dzieją się gorsze tragedie więc dlaczego to właśnie nad tą mam płakać? Jakaś forma solidarności z państwem? Nie rozumiem dlaczego tak najechaliście na prince..
panna nikt
 
Posty: 24
Dołączył(a): 14 paź 2007, o 20:27

Postprzez Szafirowa » 10 kwi 2010, o 21:12

Tragedia takiej miary, że wydaje się być nierzeczywista.

Wobec wielkiej fali, jaką jest śmierć, wszyscy jesteśmy i okazujemy się być tak samo równi.

Nie obchodzi mnie, że Kaczyński był złym prezydentem, czy złym politykiem - bo takim właśnie by w moim odbiorze.
Nie obchodzi mnie tożsamość polityczna, program wyborczy partii, nie interesują mnie czyjeś poglądy, czy działania.

To byli LUDZIE.
Każdy z nich był przede wszystkim CZŁOWIEKIEM.
Przyjacielem, mężem, synem, ojcem, dziadkiem, bratem.
Każda kobieta była matką, siostrą, żoną, córką.

I doprawdy - trzeba mieć mało szacunku i pokory wobec ŚMIERCI, żeby poruszać w takiej sytuacji kwestie strikte polityczne.

Nad każdą tragedią należy pochylać się z pokorą i boleścią.

Nie chodzi tu o solidarność z państwem. Z resztą - państwo to nie jakiś twór. To my - ludzie.
Chodzi o POKORĘ i SZACUNEK dla tych, którzy ponieśli śmierć.

Można sobie nie przejmować się i nie płakać.
Ale epatowanie tym, uważam w obecnej sytuacji za wysoce niestosowne.
Avatar użytkownika
Szafirowa
 
Posty: 774
Dołączył(a): 21 maja 2007, o 22:30
Lokalizacja: Wro

Postprzez mahika » 10 kwi 2010, o 21:18

kto 'najechaliście'....

Ty byś nie potępiła,ja też nie i wielu ludzi może nie miałoby nic przeciwko.Jednak jestem pewna że znalazłaby się duża liczba takich,którzy uznaliby to za niepotrzebny wydatek.


już widzę jak sie tym przejmują :?

na świecie dzieją się gorsze tragedie więc dlaczego to właśnie nad tą mam płakać?


a nad którą ostatnio płakałaś? nikt do płakania cie nie zmusza.
a dlaczego nie uszanować tych co płaczą?

idąc tym tropem, wszystko napisane na forum, każdy problem jest nie wart zadumy, przecież są większe tragedie, niż depresja, czyjś rozwód, znęcanie sie, choroba dziecka, zdrada, itd to po co to forum...

Jakaś forma solidarności z państwem?

z ludmi którzy płaczą, z ich tragedią...
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Postprzez Goszka » 10 kwi 2010, o 21:20

Ok może najechałam na Prince,ale to dlatego że uraził moje uczucia tym co napisał.Dlaczego ja mam patrzeć na jego uczucia?
Nie widzę powodu do tego.

Nikt nie każe aby wszyscy przeżywali to tak samo,ale faktycznie-trochę pokory i szacunku-do tych co zginęli i do tych,którzy teraz muszą pogodzić się z tą stratą.

Nie podoba mi się to i wyraziłam swoje zdanie.
Goszka
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 454 gości