czy kochacie się oralnie bez prezerwatywy?

Problemy natury seksualnej.

czy kochacie się oralnie bez prezerwatywy?

Postprzez milla » 24 mar 2010, o 19:03

i czy to bezpieczne? czym się można zarazić?
i ogólnie... kiedy zaczynacie wspolżycie z nowym partnerem, chyba nie mówicie mu: "sorry, moge twoje wyniki badań?"

eh :(
Avatar użytkownika
milla
 
Posty: 404
Dołączył(a): 6 cze 2009, o 19:41

Re: czy kochacie się oralnie bez prezerwatywy?

Postprzez wera » 24 mar 2010, o 19:47

milla napisał(a): "sorry, moge twoje wyniki badań?"


A czemu nie? Można przecież umówić się z partnerem, że idziemy RAZEM do lekarza i Razem robimy badania. Przecież nie ma w tym nic złego ani obraźliwego.

Jeżeli chodzi o seks oralny i choroby jakimi można się zarazić to są one takie same co przy zwykłym seksie bez prezerwatywy.
Avatar użytkownika
wera
 
Posty: 2932
Dołączył(a): 23 paź 2008, o 00:04
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez christmas_tree » 24 mar 2010, o 22:54

oczywiście, że należy się wymienić wynikami badań, takie czasy... Niestety - mnóstwo ludzi karygodnie bagatelizuje możliwość zarażenia się. Niedawno rozmawiałem z kilkoma chłopakami w wieku dwudziestu paru lat - jeden z nich stwierdził, że może będzie miał dziecko... Ja na to: jak to - nie włożyłeś gumki?? Zakrzyczeli mnie! Seks w prezerwatywie to jak lizanie lizaka przez papierka itp itd... powiedziałem co myślę, a także o tym, że znałem osoby chore na aids i już nie żyją... Chyba trafiło...
Nie warto ryzykować
:*
christmas_tree
 
Posty: 429
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 10:37
Lokalizacja: Kraków

Postprzez sikorkaa » 24 mar 2010, o 23:12

wera, chris - a Wy macie takowe badania swoich partnerow? :shock: wybaczcie ewentualne zdziwienie z mojej strony, ale mnie sie akurat nie zdarzylo zadnego z partnerow seksualnych poprosic o takowe badania - wynikalo to z faktu mojej nieodpowiedzialnosci ... (albo moze raczej ze swiadomosci, ze wiem na kim sie klade? :roll: )

mnie sie nigdy nie zdarzylo uprawiac orala z gumka, porownanie do zawinietego lizaka jest w tym przypadku bardzo trafione :ok:

milla, skad ten pomysl?
sikorkaa
 

Postprzez caterpillar » 24 mar 2010, o 23:43

mysle ,ze w gre tu wchodzi odpowiedzialnosc za siebie wobec innych.

Idealnie by bylo wymienic sie takimi badaniami ale czesto niestety kontakty sexualne zdarzaja sie dosc nieprzewidywalnie..to po pierwsze

po drugie ludzie NADAL mysla,ze skoro nie korzystaja z uslug agencji albo nie daja sobie w zyle to sa "czysci"


a ja znam kilka osob co zostalo zakazonych przez swojego partnera ,kory mial pojedynczy skok w bok-ot taki niefart :bezradny:

mysle wiec ,ze najlepiej miec jakas pewnosc ...jesli wiemy ,ze osoba miala przed nami wielu partnerow (co zwieksza ryzyko) to moze i lepiej przejsc sie do przychodni.

ja mam od 7 lat jednego (i mam nadzieje ,ze on tez :prosi: :wink: ) wiec choroby mi nie straszne :twisted:

:wink:

milla, skad ten pomysl?


wlasnie...
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Postprzez smerfetka0 » 24 mar 2010, o 23:52

nie popadajmy w paranoje. zadko kto pyta o badania.

ja jedyne co zrobilam w tym kierunku to przed wspolzyciem odbylam rozmowe na temat poprzednich partnerek, czy byl na 'prostytutkach', ile mial innych partnerek i mniej wiecej czy to byly 'normalne' partnerki czy z bogatym doswiadczeniem seksualnym.

jesli by cos mi sie wydalo podejrzane to moze bym zrobila cos wiecej. ale nic nie bylo podejrzane i maly procent osob chorych zarazonych droga plciowa sie spotyka (na podstawie badan sond i ankiet).

tak wlasciwie to w czym tkwi problem?
chcesz wspolzyc z obecnym partnerem ale po prostu boisz sie chorobska? to twoj pierwszy a ty jego nie?
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Re: czy kochacie się oralnie bez prezerwatywy?

Postprzez Loki86 » 24 mar 2010, o 23:55

wera napisał(a):Jeżeli chodzi o seks oralny i choroby jakimi można się zarazić to są one takie same co przy zwykłym seksie bez prezerwatywy.


Nie jestem ekspertem ale z tego co kojarzę to w ustach człowieka jest najwięcej zarazków i bakterii do tego tkanka nie jest tak delikatna jak np w kobiecej pochwie. Więc raczej nie jest tak samo ryzykownie. Po za tym jeżeli członek nie zdradza żadnych widocznych objawów choroby wenerycznej to raczej się nią nie zarazisz poprzez usta. Ale możesz np. dostać grzybicy.

Pocieszę cię tylko że wielu ludzi ma grzybicę ust różnego typu objawia się to białym osadem na języku.
Ostatnio edytowano 24 mar 2010, o 23:56 przez Loki86, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Loki86
 
Posty: 556
Dołączył(a): 17 maja 2007, o 00:58
Lokalizacja: z tąd;d

Postprzez smerfetka0 » 24 mar 2010, o 23:56

ps.. oralnie z gumka? osobiscie - nigdy.
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Postprzez Loki86 » 24 mar 2010, o 23:57

Sam się zastanawiam czy jest w tym jakiś sens :]
Avatar użytkownika
Loki86
 
Posty: 556
Dołączył(a): 17 maja 2007, o 00:58
Lokalizacja: z tąd;d

Postprzez mahika » 25 mar 2010, o 00:02

okropność. ssać gumę? co to za pomysł dziki. :twisted:
a facet ma sobie ją na język zakładać przed?

idealnie jest rozpocząć współżycie po dokładnym poznaniu partnera. mi to zajmowało kilka miesięcy :oops:
teraz czasy jakieś inne :roll:
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Postprzez sikorkaa » 25 mar 2010, o 00:06

---------- 23:04 24.03.2010 ----------

caterpillar napisał(a):
ja mam od 7 lat jednego (i mam nadzieje ,ze on tez :prosi: :wink: ) wiec choroby mi nie straszne :twisted:



no a jesli tak dla przykladu (cat, bez urazy - to tylko przyklad ;) ) jednak ten nasz partner mial wyskok (i my o tym nie wiemy), podczas ktorego sie zarazil, to oznacza, ze takie badania powinnismy robic nie tylko przed wspolzyciem, ale takze co jakis czas podczas trwania zwiaku, tak? :shock: no bo przeciez nie mozna byc niczego w zyciu pewnym :shock: to gdzie w tym wszystkim zaufanie? :roll:

jasne, przy jednorazowych wyskokach nalezy byc bardzo ostroznym, bo chwila przyjemnosci moze nas pozniej sporo kosztowac no ale juz z wlasnym partnerem no to by wypadalo czuc sie bezpiecznie.

---------- 23:06 ----------

mahika napisał(a):
idealnie jest rozpocząć współżycie po dokładnym poznaniu partnera. mi to zajmowało kilka miesięcy :oops:


a po jego zdradach tez chcialas go na nowo (pod wzgledem zdrowotnym) poznac?
sikorkaa
 

Postprzez mahika » 25 mar 2010, o 00:10

nigdy nie pytałam o badania. polegało to na mojej obserwacji :(
ciężko mi było :(
i mam nadzieje, może głupią, że jednak wtedy z nią nie spał :(
Ostatnio edytowano 25 mar 2010, o 00:12 przez mahika, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Postprzez sikorkaa » 25 mar 2010, o 00:12

a to choroby przenoszone droga plciowa sa jakos widoczne na skorze? mam wrazenie, ze powinam pocztac co nieco na te temat fachowej literatury.
sikorkaa
 

Postprzez mahika » 25 mar 2010, o 00:15

---------- 23:13 24.03.2010 ----------

są i to bardzo widoczne. poczytaj. jest też gorączka i inne objawy.

---------- 23:15 ----------

przywołałaś straszne wspomnienia sikorko....
wybaczcie ewentualne zdziwienie z mojej strony, ale mnie sie akurat nie zdarzylo zadnego z partnerow seksualnych poprosic o takowe badania - wynikalo to z faktu mojej nieodpowiedzialnosci ... (albo moze raczej ze swiadomosci, ze wiem na kim sie klade? Rolling Eyes )

a te słowa twoje bardzo podzielam...
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Postprzez Loki86 » 25 mar 2010, o 00:24

Powiem tak niektóre choroby weneryczne wyglądają potwornie po dziś dzień mnie telepie jak sobie przypomnę widok zalanej ropą na wpół zgniłej pochwy :/ Albo rozerwanego ropienia na penisie. W liceum miałem okazję zapoznać się z pewnym periodykiem rozdawanym ku przestrodze.
Avatar użytkownika
Loki86
 
Posty: 556
Dołączył(a): 17 maja 2007, o 00:58
Lokalizacja: z tąd;d

Następna strona

Powrót do Problemy seksualne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 302 gości

cron