czy to depresja ?

Problemy związane z depresją.

czy to depresja ?

Postprzez hst » 22 mar 2010, o 21:36

moj problem polega na tym ze nic mi sie nie chce, nie wychodzi mi w szkole mam zle oceny to mnie dobija :/ jestem juz tym wszystkim zmeczony ...
hst
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22 mar 2010, o 21:32

Postprzez bunia » 22 mar 2010, o 23:08

...witaj....a jak relacje w domu ? szkole ?....
Avatar użytkownika
bunia
 
Posty: 3959
Dołączył(a): 5 maja 2007, o 09:19
Lokalizacja: z wyspy

Postprzez laissez_faire » 22 mar 2010, o 23:12

depresja? jak dla mnie dobry materiał na depresję; nie spieprz sobie najpiękniejszego okresu życia na walkę z cieniami, nie postaw sobie diagnozy, która wszystko usprawiedliwi, szukaj celów, do których mógłbyś dążyć, staraj się zbliżyć do ludzi, którzy by cię inspirowali... a jeżeli to nic nie da, a ty poczujesz paraliż w miejsce znudzenia, to skontaktuj się ze specjalistą -> wizyty mogą być darmowe na NFZ (bez skierowania) z zaświadczeniem, że jesteś ubezpieczony (prawdopodobnie jesteś podpisany pod ubezpieczenie jednego z rodziców, to potrzebujesz świstek, że opłacili składkę)...

Co do ocen, to to nie jest absolutnie ŻADEN wyznacznik wiedzy... ważne jest to czym się interesujesz... jeżeli niczym, to nie skupiaj się na dołowaniu marnymi ocenami, tylko szukaj zajęć, które cię wciągną!
tyle
laissez_faire
 
Posty: 472
Dołączył(a): 10 lut 2009, o 20:47
Lokalizacja: Wroclaw

Postprzez KMN » 23 mar 2010, o 04:22

Do tego zeby sie zmotywowac potrzbujesz odpowiedzi na 2 pytania: dlaczego masz to robic czyli pytanie o powod i po co masz to robic czyli pytanie o cel. Zgadzam sie z laissez szkoda czasu na depresje, odnajdziesz cel i minie. Co chiałbys robic w zyciu? Co chiałbys osiagnac w takcih dziedzinach zycia jak rodzina, znajomi, praca, finanse, swoj własny rozwoj? Majac pasje znajdziesz spełnienie a tu chyba własnie o to w zyciu chodzi, prawda?
Avatar użytkownika
KMN
 
Posty: 298
Dołączył(a): 2 paź 2009, o 01:40
Lokalizacja: Magic land

Postprzez Smerfna » 23 mar 2010, o 08:46

Oceny zawsze można poprawić :) Wystarczy włożyć w to trochę więcej pracy :) A na pewno każdy twoja poprawe zauważy co dodatkowo Cie podbuduje do działania.

Chyba że z twoją szkoła jest coś nie tak??? Bunia zadaje zresztą dobre pytanie :) Odpowiedz :P
Avatar użytkownika
Smerfna
 
Posty: 330
Dołączył(a): 12 sty 2008, o 17:18

Internet i muzyka

Postprzez Raul11 » 23 mar 2010, o 11:17

hst-Może zacznij się zgłębiać i czytać jakieś informacje na internecie tak przynajmniej ja miałem w depresji jak miałem.Słuchałem muzyki Myslovitz czy innej żeby się wyluzować.Jest fajna muzyka EIFFEL 65 z Michałem Grzendą.Można znalezć na youtube.com.Jest piosenka Blue(Da Ba Dee).Można też oglądać telewizje i dowiadywać się różnych rzeczy.Zawsze możesz się zgłosić do lekarza a ten powie Ci co ze szkołą :)
Jest fajnie żyć wiecznie i z ekologią.
Raul11
 
Posty: 60
Dołączył(a): 5 maja 2007, o 22:15

Postprzez hst » 23 mar 2010, o 17:10

w domu wszystko bylo i jest dobrze :) wiem najwazniejszy jest cel w zyciu wiele rzeczy mnie interesuje a najbardziej sport, z moja szkola wszystko ok tylko te oceny przez to ze nic mi sie nie chce :/ chciałbym zeby to sie zmienilo ale niewiem co z tego wyjdzie..
hst
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22 mar 2010, o 21:32

Postprzez Smerfna » 23 mar 2010, o 19:03

Czyli wg tego co napisałeś to problem tylko w ocenach.... :)
nie wiesz od czego zaczać??? Kiedy masz najbliższą klasówke, spreawdzan, kartkówke czy wiesz czy może będą Ciebie pytać??? To teraz... ładnie wyłacz kompa ;) sięgnij po książki, notatki, poczytaj kilka razy zacznij powtarzać. tłumacz sobie to z jezyka książki na twój własny język... pożniej zamknij książkę i spróbuj wszystko ładnie powiedzieć sobie co przeczytałeś itp...

Masz problem z ocenami. Na jakim etapie edukacji jestes??? Nie chce Ci się uczyć, czy może problem z ocenami wynika z tego że siedzisz, niby się uczysz, ale nic nie zapamiętujesz??? Napisz. Może bede mogła ci pomoc. :)
Avatar użytkownika
Smerfna
 
Posty: 330
Dołączył(a): 12 sty 2008, o 17:18

Postprzez hst » 23 mar 2010, o 19:49

3 tech a dobrze zapamietuje tylko wydaje mi sie ze to komputer mnie uzaleznil i przez to nic sie nie ucze i niemam do tego checi heh
hst
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22 mar 2010, o 21:32

Postprzez Smerfna » 23 mar 2010, o 23:20

A wiesz że to całkiem możliwe z tym komputerem...
A to za rok matura :) Za rok cały... Juz nie długo coraz bliżej.... ;P hehe :lol:

hm... najlepiej się uczyc przy wyłaczonym kompie ;) Albo postaraj sie ograniczać go, dla własnego dobra, częściej wychodzi, polowe czasu co przeznaczasz na kompa przeznać na nauke a bedzie matura zdana na 100% i świadectwo z paskiem :)
Avatar użytkownika
Smerfna
 
Posty: 330
Dołączył(a): 12 sty 2008, o 17:18


Powrót do Depresja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 429 gości