Żółta i czerwona kartka

Kącik na szczotki, tu nawet admin nie zagląda!

Postprzez wuweiki » 6 mar 2009, o 15:31

"I kazdemu (mi tez) przyda sie odswierzenie regulaminu forum bez wytykania palcami ze ten punkt dot. tej osoby a tamten tamtej."
no i dlatego nikt nie wytyka palcami :) regulamin traktuje wszystkich jednakowo :lol:
przypomniałam regulamin po to,abyśmy wszyscy odetchnęli i się uspokoili ["przytoczę Tobie i nam wszystkim"] i powiedzieli sobie "kurde,ale jaja co?" :lol:
właściwie to nie chciałam się wtrącać w rozgrywki słowne - bo w moich oczach tak to wyglądało - czyje będzie na wierzchu ...czy o to chodziło?...
do napisania sprowokowało mnie coś zupełnie innego - moje osobiste odczucia i coś, co zobaczyłam i mi się nie spodobało ...
bo uważam, że ktoś kto lubi wprost i szczerze, to albo taki jest faktycznie albo tylko w słowach - wtedy gdy mu wygodnie, w celu wybielania siebie, nie ważne czy w oczach swoich czy innej osoby -tyle ode mnie tłumaczenia się :lol: [a miałam już nigdy tego w życiu nie robić, cholera :lol:]

a swoją drogą takie zamieszania coś ciekawego pokazują :):)
wuweiki
 

Postprzez Goszka » 6 mar 2009, o 15:32

jej...ale mi się podoba to co napisałeś,pukapuk...Naprawdę trzeźwe spojrzenie :)
Może dlatego że jesteś poza tym wszystkim co tu się od paru dni rozgrywa,
pozdrawiam :)
Goszka
 

Postprzez wuweiki » 6 mar 2009, o 15:34

:haha:
wuweiki
 

Postprzez mahika » 6 mar 2009, o 15:36

:?

mi pokazaly cos smutnego. prawdziwe oblicza innych.

Ale i tak warto byc sobą.....
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Postprzez tenia554 » 6 mar 2009, o 15:40

Nie da się ani w życiu,ani na tym forum robić czegoś pod linijkę.Tam gdzie są ludzie tam są emocje.Co do Impresji,mam dla niej wiele sympatii i zrozumienia, dlatego traktuję jej wypowiedzi w stosunku do mojej osoby w sposób humorystyczny i mam nadzieje że zachęci ją moje zachowanie do przemyśleń.Myślę też że Impresja ma wiele poczucia humoru i również świetnie się bawiła.Nie zawsze trzeba się kłócić,obrażać,bo zawsze można obrócić wiele naszych słabości w żart.I myślę że dobrze,że mój ''bardzo poważny wątek ''obrócił się w takie miejsce,gdzie można pożartować,mówic co chce,a już napewno o kulinariach..Natomiast nie podoba mi się,jak Impresja obraziła biankę,bądż nie zrozumiała tematu.I mam nadzieję,że zrozumie że wykazała duży nietakt i biankę przeprosi.A jak dalej nie rozumie,to zapraszam na mój poważny wątek i będę dalej jej tłumaczyć.Nie obrażę się również jak przeprosi mnie,chociażby za klimakterium ""starszej Pani", a reszta to sprawa dyskusji.Wszystkich serdecznie pozdrawiam.
Avatar użytkownika
tenia554
 
Posty: 1291
Dołączył(a): 29 mar 2008, o 13:02
Lokalizacja: wrocław

Postprzez Goszka » 6 mar 2009, o 15:41

moim zdaniem to nie jest nic smutnego.Dobrze że prędzej czy później wychodzi kto jaki jest naprawdę.Wszyscy udajemy czy zakładamy maski w życiu codziennym.Zresztą nikogo nie da się określić jednym słowem.Charakter nie jest albo biały albo czarny,to cała paleta kolorów.Jedne pastelowe i świetliste,a inne przybrudzone.
Poznawanie drugiego człowieka jakim jest naprawdę,zaczyna się w momencie gdy z nim zamieszkamy,kiedy zobaczymy jak reaguje w codziennych sytuacjach.Do tego można porównać zaistniałą sytuację.I ja uważam że tak właściwie,jest w tym coś pozytywnego :)
Tak,mahika warto być sobą!Ja uwielbiam być sobą...Nie ma nic gorszego niż udawanie,niezależnie od tego jaka bym nie była.
Goszka
 

Postprzez wuweiki » 6 mar 2009, o 15:45

w całym wątku pięknie widać jak bardzo każdy postrzega świat po swojemu, ile osób tyle scenariuszy i jak wielką rolę odgrywają emocje :usmiech2:
ciekawym doświadczeniem było by gdybyśmy spotkali się twarzami w twarz :lol: i obgadali sprawę ...mogło by być nawet przy ciachu ;) ja bym wcinała orzeszki :lol:

Pukapuk :ok:
wuweiki
 

Postprzez tenia554 » 6 mar 2009, o 15:59

Ja też jestem za tym,,żeby nikt nikogo nie udawał,a Impresję lubię chociażby za jej radość życia .Wprawdzie jest jak nie oszlifowany diament,ale życie przed nią.Natomiast jeśli chce się wypowiadać w poważnych sprawach,musi się dłużej zastanawiać i starać się dokładniej czytać wątki,aby kogoś nie urazić i nie sprawić mu przykrości.Mam nadzieję ,że Impresja czegoś tutaj się nauczy i wydorośleje na naszych oczach.
Avatar użytkownika
tenia554
 
Posty: 1291
Dołączył(a): 29 mar 2008, o 13:02
Lokalizacja: wrocław

Postprzez wuweiki » 6 mar 2009, o 16:10

aha ...Impresjo... powiedziałaś coś co bardzo mi sie spodobało i jest moim zdaniem bardzo trafne:
"usypianie cudzych watpliwosci moze przyniesc większą szkodę niż jasne pokazanie sytuacji."

i nie wiem dlaczego ...może dlatego,że lubię ludzi - chciałabym,abyśmy wszyscy mogli znaleźć na tym forum swoje miejsce i czuli się tu dobrze ... i ci stali bywalcy i ci, którzy tu przychodzą na chwilę ..i każdy kolejny, kto tu się pojawi...każdy, kto autentycznie tego chce, bez wyjątku..
czego sobie i wam wszystkim życzę [o ile tego chcecie ;)]
pozdrawiam
wuweiki
 

Postprzez mahika » 6 mar 2009, o 16:16

Natomiast jeśli chce się wypowiadać w poważnych sprawach,musi się dłużej zastanawiać i starać się dokładniej czytać wątki,aby kogoś nie urazić i nie sprawić mu przykrości


Ale to odnosi się do wszystkiich, prawda???

Goszka, no Twoim zdaniem, ktore szanuje....
ale nie moim. moje jest inne.
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Postprzez administrator_Paweł » 6 mar 2009, o 16:23

ŻÓŁTA i CZERWONA kartka...
Avatar użytkownika
administrator_Paweł
Administrator
 
Posty: 805
Dołączył(a): 29 kwi 2007, o 18:06
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez mahika » 6 mar 2009, o 16:26

:mrgreen: :gites:
Ostatnio edytowano 6 mar 2009, o 17:04 przez mahika, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Postprzez tenia554 » 6 mar 2009, o 16:32

Mahiko,odniosłam się wyłącznie do Impresji,gdyż przypuszczam,że nie zrozumiała postu bianki w sprawie depresji,radząc jej ,że jak będzie taka rozemłana/nie jestem pewna słowa,ale w tym sensie/,to mąż ją zostawi.I dopytywała co zrobi z mężem.A bianka nie radzi sobie z depresją i zwróciła się o radę na forum ,gdyż nie radzi sobie ze sobą.I nie ma w tym żadnych podtekstów,ani rad tylko chodzi o konkretną sytuację.Przeczytaj jak poczuła się bianka.
Avatar użytkownika
tenia554
 
Posty: 1291
Dołączył(a): 29 mar 2008, o 13:02
Lokalizacja: wrocław

Postprzez pukapuk » 6 mar 2009, o 16:34

Rzadko biorę udział w dyskusjach innych niż uzależnienia ,bo właśnie na tym własną wątrobę prawie skonsumowałem :lol: . Trochę przeglądnąłem jak to boksowanie przebiegało 8) i nasunęła mi się taka refleksja oto następująca:
Uzależnienia są różne czasami nazywamy to kompulsjami, bo to jest przymus . Łatwiej zauważyć chore mechanizmy u osoby która chleje ćpa zażera czy siedzi w necie i łatwiej z tym coś robić bo to widać jak na dłoni. Natomiast gorzej jest próbować pomóc osobom z dysfunkcją ,współuzależnioną , żerującą na czyiś emocjach najczęściej tych negatywnych. Często też depresja jest mylona właśnie z takimi stanami bo co tu ukrywać dość modne to i uniwersalne powiedzenie .
Mahika napisała ; mi pokazaly cos smutnego. prawdziwe oblicza innych.
I mi się zrobiło smutno :cry:
Bo nikt nie rodzi się zły i z twarzą potwora takimi się stajemy po drodze. Te maski o których pisała Gosza to jest nasza tarcza przed odsłonięciem żywego mięsa im więcej braku akceptacji i lęku przed oceną tym tych masek więcej tym więcej mechanizmów obronnych. Kiedyś terapeutka mi powiedziała że powinienem dostać nobla za ukrywanie emocji pod tą maską z betonu. A jak zacząłem zdejmować z siebie te wszystkie przebrania typu prawdziwy kowboj nie płacze i strzela z boku to wyszedł całkiem mały przestraszony dzidziuś z obsraną pieluchą .....
I tak jest w takich sytuacjach jak ktoś chce wyciągnąć z tego wnioski dobre dla siebie to powinien zadać sobie pytanie czego bronie i o co mi k....a chodziło. A ponad wszystko umieć okazać coś co w moim przypadku było głównym hamulcowym trzeźwienia POKORE którą myliłem z okazywaniem słabości co oczywiście było tak naprawdę zwykłym tchórzostwem i nadmuchanym do bólu ego. Bo jak ja to mówię, tu się trzeba kurwa poddać,a nie walczyć
Taka burza czasem jest potrzebna bo oczyszcza puszcza napięcie jak to napisała Gosza:...
....Poznawanie drugiego człowieka jakim jest naprawdę,zaczyna się w momencie gdy z nim zamieszkamy,kiedy zobaczymy jak reaguje w codziennych sytuacjach.Do tego można porównać zaistniałą sytuację.I ja uważam że tak właściwie,jest w tym coś pozytywnego Smile ...
I z tym się w pełni zgadzam .. A na zakończenie to napisze tak
DZIEWCZYNY MOCNO WAS PRZYTULAM
:lol: :lol: :lol: :lol:
pukapuk
 

Postprzez mahika » 6 mar 2009, o 16:47

Tak. Rozumiem. tenia. Ale czy Bianka prosiła o całą rzesze obroncow???

I ja popieram to co napisalas, ale odnosnie kazdego na forum. moze byc nawet dodatkowym punktem w regulaminie.

I nie lubie jak ktos mowi do mnie mahikO. zdecydowanie mahika ;)
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Administracja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 279 gości