kurcze

Kącik na szczotki, tu nawet admin nie zagląda!

Re: kurcze

Postprzez Księżycowa » 29 lip 2014, o 18:32

Bis, a jak rozumiesz przystosowanie do społeczeństwa?

NIe uważasz, że to trochę udawanie, że pewne rzeczy, które nas zabolały (nie mam na myśli przeszłości) ale jakieś zdarzenie w obecnym zyciu.

Taki przykład:
Planując swój ślub nie myślę zaprosić na niego brata, który wyrzucał mnie z domu, który wobec mnie fizycznej przemocy używał a pewna osoba twierdzi, ze powinnam go zaprosić, bo jak to sobie wyobrażam... A jak mam sobie wyobrazić kogoś na moim ślubie, kto jest właśnie taki,kto będzie dzięki temu zaproszeniu miałdalej etykietę "dobrego chłopca".

Przystosowanie do społeczeństwa można wg mnie bardzo łatwo źle zinterpretować.
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Re: kurcze

Postprzez Sansevieria » 29 lip 2014, o 18:35

Klimax, Informatyka jest kobietą... to w kwestii seksizmu :wink:
A co do znikania to faktycznie na naszym forum znika i wylogowuje bardzo szybko. O ile pamiętam to jest efekt uboczny powstały po dosyć nieprzyjemnym ataku zewnetrznym na forum, tak pozostało z uwagi na coś tam. Nie uznałam tej informacji za wartą przechowywania w skarbczyku mojej pamieci, ale kiedyś to szybkie wylogowywanie zostało chyba nawet wyjaśnione, możesz grzebnąć w archiwaliach, może znajdziesz. W praktyce zaś trzeba sobie wyrobić odruch kopiowania wszystkiego, co się stworzyło i chce wysłać. :)
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Re: kurcze

Postprzez biscuit » 29 lip 2014, o 18:44

nie pisałam o przystosowaniu się do społeczeństwa
ale o zaadaptowaniu się do świata w sensie abstraktu pojęciowego

co do Twoich wątpliwości
wg moich kryteriów
ślub jest MOIM intymnym wydarzeniem
i zapraszam na niego tylko osoby, z którymi chcę w nim uczestniczyć
Avatar użytkownika
biscuit
 
Posty: 4156
Dołączył(a): 10 cze 2009, o 00:51

Re: kurcze

Postprzez Księżycowa » 29 lip 2014, o 19:23

No tak... to róznica rzeczywiście. Odruchowo skojarzyłam z tamta rozmową.

Hmm... też się zgadzam z Tobą. Z kolei na moje uzaadnienie, że nie byłoby to zgodne ze mną usłyszałam, że "na tym polega funkcjonowanie w społeczeństwie" . Nie zgadzam się z tym w ogóle... na czy polega na tym, że mam oszukiwać samą siebie? No nie... to chyba wolę być niedpasowana, tak świadomie.
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Re: kurcze

Postprzez mahika » 6 sie 2014, o 09:06

Kziezycowa. Ja nie zaprosilam chrzestnych na swój ślub choć wiele osób mówiło że to wstyd i hańba.
A wstyd i hańba to jest to jak mnie traktowali.
O dziwo relacje z obydwoma poprawiły sie po ślubie o 180 st.
Zaprosilam tylko najblisze sercu osoby z czego jestem zadowolona.
Stres był, ale warto postawić na swoje :)
Powodzenia!
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: kurcze

Postprzez Księżycowa » 6 sie 2014, o 14:27

I fajnie.

Uważam również, ze nie powinno się zapominać i umiejszac pewnych rzeczy bo to jest slub i wypada. Sądzę, że właśnie wtedy dobrze jest wiedzieć kogo się chce widzieć.

Fajnie Mahika :kwiatek:
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Re: kurcze

Postprzez zajac » 6 sie 2014, o 22:51

Taką niedawno historię o weselu czytałam w książce o Gruzji (nie pamiętam już, czy autentyczna): ojciec pana młodego miał zaprosić gości na wesele. Gości przyszło jak na lekarstwo, więc pan młody rozczarowany zaczął ojca wypytywać, czy na pewno o sprawie nie zapomniał. Okazało się, że ojciec zamiast zaproszeń na wesele rozesłał potencjalnym gościom informację, że syn chory i pilnie ich pomocy potrzebuje. Syn się wkurzył, a ojciec mu wyjaśnił, że przyszli tylko ci, którym na nim zależy, a nie ci, którzy chcieli się zabawić za jego pieniądze.
zajac
 
Posty: 786
Dołączył(a): 18 kwi 2009, o 23:11

Poprzednia strona

Powrót do Administracja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości