Mój mąż jest DDA pomóżcie

Dorosłe Dzieci Alkoholików.

Mój mąż jest DDA pomóżcie

Postprzez Szukam_szczęścia » 27 paź 2013, o 16:09

Zwracam się do Was o pomoc. Jestem z mężem po ślubie rok z kawałkiem ogólnie razem jesteśmy 2,5 roku. Mąż jest DDA i robi wiele rzeczy przez które coraz trudniej jest mi z nim być. Nie wiem czy wcześniej tego nie dostrzegałam czy po prostu wierzyłam, że się zmieni. Dopiero niedawno zrozumiałam co to tak naprawdę jest DDA. Mój mąż często powie coś często przykrego a dopiero potem pomyśli, rani mnie swoimi słowami i nie słucha mnie kiedy proszę go żeby dał mi spokój. Ja też sporo przeszłam w życiu, swego czasu chorowałam na białaczkę i chciałabym być szczęśliwa i nic więcej a niestety z mężem bardzo często się kłócę a dni złych jest więcej jak dobrych. Dodatkowo choruje na niedoczynność tarczycy, z natury nie jestem osobą spokojną, ale choroba jeszcze to pogłębia- potrafię być bardzo nerwowa. Nie denerwuje się natomiast bez powodu, zawsze kiedy kłócę się z mężem nadchodzi taki moment, że chciałabym się wyciszyć i proszę aby dał mi spokój ale nie odpuszcza- nie słucha mnie drąży mi dziurę i przez to jeszcze bardziej mnie denerwuje i wtedy wybucham. Często też wiele rzeczy sobie dopowiada na swój temat, wkłada mi w usta słowa których w ogóle bym nie wypowiedziała. Często to on wie lepiej. Obydwoje chodzimy do psychiatry, mąż dodatkowo chodzi do psychologa i zaczął też chodzić na wizyty do psychologa zajmującego się DDA. Nie przyjmujemy żadnych leków więc psychiatra będzie już raczej zbędny, ale nie wiem czy jedynym ratunkiem dla nas nie jest terapia małżeńska. Psychiatra mówił, że mąż potrzebuje terapii w kierunku DDA, dopiero zaczął na nią chodzić i niestety to jest terapia indywidualna bo wiem, że w grupie więcej i szybciej by osiągnął. Problem w tym, że ja nie wiem co mam robić, nie mam już siły żeby przy nim trwać- nie wierzę że może być lepiej. On tyle razy mi powtarzał, że będzie lepiej ale mimo tego tak nie jest więc w to już nie wierzę. Szukam miejsca gdzie można poddać się terapii ale niestety wszystko jest albo zajęte albo płatne, a nie stać nas aby za sesje płacić 200 zł. Ja muszę też rozejrzeć się za psychologiem dla siebie aby w końcu zadecydować co zrobić ze swoim życiem.
Szukam_szczęścia
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 paź 2013, o 15:56

Re: Mój mąż jest DDA pomóżcie

Postprzez Księżycowa » 27 paź 2013, o 17:37

Witaj,

być może pomoże Ci ta audycja http://www.youtube.com/watch?v=dVS3FwCgvH0

Myślę, ze znajdziesz w niej sporo przydatnych informacji i nie tylko w niej. Tam jest te z sporo innych o DDA. Warto posłuchać co mówią psychologowie na ten temat.

Powodzenia.
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie


Powrót do DDA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron