Problemy w kontaktach z ludzmi

Dorosłe Dzieci Alkoholików.

Problemy w kontaktach z ludzmi

Postprzez Ulatje » 12 paź 2009, o 16:39

Chcialam zapytac czy Wy tez moze macie takiego typu problemy.

Dzis np mielismy w pracy spotkanie przy kawie , poniewaz nasza kolezanka odchodzi na urlop macierzynski. Byl z nami nasz szef. Bylam bardzo zdenerwowana, nie wiedzialam Co mam powiedziec. Caly czas cicha. I to mi bardzo przeszkadzalo. Jak ktos mnie zapytal o zdanie to zrobilam sie czerwona jak burak i nie moglam z siebie slowa wydusic. Dlaczego tak jest?

To nie byl pierwszy raz. Zawsze w wiekszej grupie robie sie bardzo niesmiala i zachowuje sie jak dzika. Wydaje mi sie, ze ludzie odbieraja mnie wtedy jako ponurasa, nie interesujaca osobe. Ale ja przeciez taka nie jestem. Co zrobic , zeby te sytuacje zmienic. Ja tyle fajnych okazji stracilam przez to, okazji na fajne znajomosci, przyjaznie. Bo balam sie buzie otworzyc. Wydaje mi sie, ze nie mam swojego zdania.To jest jakis obled. Napiszcie mi prosze czy Wam tez sie cos takiego zdarza i co wterdy robicie? Czy jest jakis sposob, zeby sie wyluzowac?

Ula
Ulatje
 
Posty: 39
Dołączył(a): 16 cze 2007, o 22:05

Postprzez Olsa » 13 paź 2009, o 20:52

kiedyś na początku drogi przed terapią też miałam problem z ludźmi, z kontaktami, panicznie bałam się różnego rodzaju zwierzchników.. kierowników... czy też prywatnych spotkań. Nie ufałam. Dużo pomógł mi trening z asertywności, mówienie nie, pomogło bo widziałam że jest uszanowane. Pracuje bardzo nad tym podczas terapii. Dziś nawet potrafię iść do kierowników zakładu i czuć się swobodnie. Masz może terapię ?
Avatar użytkownika
Olsa
 
Posty: 64
Dołączył(a): 9 maja 2007, o 15:38
Lokalizacja: warszawa

Postprzez dzaga » 15 paź 2009, o 15:40

[color=indigo]Ja nadal się boję, ale już w mniejszym stopniu. Mnie blokuje to, że jak coś powiem to, że później mnie wyśmieją, bo wypowiedź będzie bezsensu. Dziś wiem, że ma na to wpływ moje niskie pocucie wartości. Ciągle ucze się, że wyrażenie swojej opini nie jest czymś zły nawet gdy ona jest inna od wszystkich pozostałych :D [/color]
Avatar użytkownika
dzaga
 
Posty: 188
Dołączył(a): 5 maja 2007, o 12:35


Powrót do DDA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 187 gości