Ludzie!!! Jakie ksiazki pomogly Wam w pracy z syndromem DDA?

Dorosłe Dzieci Alkoholików.

Ludzie!!! Jakie ksiazki pomogly Wam w pracy z syndromem DDA?

Postprzez Orm Embar » 13 sty 2008, o 06:24

DzienDoberek ludziska,

No wlasnie - dokladnie jak w temacie... Co was zainspirowalo? Co Wam pomoglo? Jakie ksiazki dla polecacie dla DDA?

Co czytac?

Mam wrazenie, ze ksiazki to moze byc dobry poczatek pracy nad soba - czegos ucza, a nie zmuszaja jeszcze do tego wrednego opowiadania o sobie innym ;-). Poszukajmy tych dobrych.

narka

Maks (Orm)
Orm Embar
 
Posty: 1550
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 18:59

Postprzez Sinuhe » 13 sty 2008, o 18:04

Moje książki do pracy nad sobą to w sumie mieszanina sztampy i czegoś, co może być mocno paradoksalne w kontekście DDA, ale mocno mi pomogło:

- Tommy Helsten "Wsparcie dla dorosłych Dzieci Alkoholików - hipopotam w pokoju stołowym"
- Timmen L. Cermak, Jacques Rutzki "Czas uzdrowić swoje życie"
- Stephanie Brown "Bezpieczne przejście - Powrót do zdrowia dorosłych dzieci alkoholików" (tu zwracam szczególna uwagę na książkę, która sięga daleko więcej, niż klepanie po ramieniu i pierdoły o akceptacji bez zrozumienia i analizy)
- Daniel Coleman "Inteligencja Emocjonalna"
- Daniel Coleman "Emocje destrukcyjne"
- Francis Wilkes "Inteligentne emocje"
- Praca zbiorowa "Gdzie się podziało moje dzieciństwo - o dorosłych dzieciach alkoholików"
- John Eldredge "Dzikie serce - tęsknoty męskiej duszy" (radze nie zżymać się na religijne odwołania, bo książka jest jedną z lepszych książek o facetach - tak, tak my chcemy przezywać przygody, wygrywać bitwy i ratować Piękne :) )
- Jacek Santorski "Jak żyć, żeby nie zwariować"
- Felipe Fernandez - Armesto "Historia prawdy"
- Wojciech Eichelberger "Zatrzymaj się"
- Michael P. Ghiglieri "Ciemna strona człowieka"
- Desmond Morris "Naga małpa" (plus pozostałe tomy)
- Arthur Shopenhauer "O wolności ludzkiej woli"
- Friedrich Nietzsche "Zmierzch bożyszcz"
- Friedrich Nietzsche "Ludzkie, arcyludzkie"
- Friedrich Nietzsche "Z genealogii moralności"
- Friedrich Nietzsche "Poza dobrem i złem"
- Hal Stone, Sidra Stone "Obejmując nasz "ja""
- Wykłady dra Mirosława Laszczaka "Zarządzanie strategiczne" (sic!) :P

Zestaw może jest mocno paradoksalny - ale moim podstawowym dążeniem była spójność.
Odczuć, przekonań, rozumienia.
Efekt synergii złożył się na kompletnie nowego mnie :)
Avatar użytkownika
Sinuhe
 
Posty: 468
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 18:02

Postprzez Orm Embar » 14 sty 2008, o 00:03

Czesc stary!

Sinuhe napisał(a):tak, tak my chcemy przezywać przygody, wygrywać bitwy i ratować Piękne :):)


Hm... No wiem, nie tylko Piekne. 8) Zestaw fajny, kolego drogi z dawnych czasow, ale Nitzschego to mogles wsadzic na te liste tylko Ty, nikt inny. :D Aaaa... Daniel Coleman czy Goleman?

pozdro!

Orm (Maks)
Orm Embar
 
Posty: 1550
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 18:59

Postprzez Sinuhe » 14 sty 2008, o 07:12

Goleman, Goleman - oczywiście...
Ha! Ok - niektórzy mogą ratować swych Ganimedesów :P
Avatar użytkownika
Sinuhe
 
Posty: 468
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 18:02

Postprzez Orm Embar » 14 sty 2008, o 10:36

Sinuhe napisał(a):Ha! Ok - niektórzy mogą ratować swych Ganimedesów :P


Och, stary, bywa znacznie weselej niz Ci sie wydaje! Herkules musi ratowac Herkulesa! Komedia jak z W. Allenem w roli inspicjenta! 8)

papa!

M.
Orm Embar
 
Posty: 1550
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 18:59

Postprzez Olsa » 14 sty 2008, o 11:51

ja przyznam szczerze że mnóstwo owych książek sie naczytałam, i w każdej z nich próbowałam odnaleść siebie, im więcej czytałam tym bardziej miałam wrażenie że coś ze mną jest nie tak...

porównywałam się z innymi...

i jednocześnie nienawidziłam...

teraz nie czytam takiej czy innej literatury, pozwalam terapii iść swoim własnym tempem.

nie wyprzedzam.
Avatar użytkownika
Olsa
 
Posty: 64
Dołączył(a): 9 maja 2007, o 15:38
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Orm Embar » 14 sty 2008, o 18:32

Witam,

Mialem jeszcze inny smieszny (ale i ciekawy) objaw: jak czytalem pierwszy raz "Koniec wspoluzaleznienia" Melody Beattie (tak na marginesie znakomita ksiazka), kompletnie nic do mnie docieralo. Rozumialem oczywiscie wszystko, ale jakos bylem dusza w calkiem innym miejscu.

Jakis rok temu zaczalem czytac raz jeszcze, i ... przemawialo do mnie kazde slowo, i kazdy rozdzial byl inspiracja. :D

Tak czy owak cieszylem sie, ze mialem ja na polce.

O.
Orm Embar
 
Posty: 1550
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 18:59

Postprzez felicity » 19 sty 2008, o 19:25

Ja kila z powyższej listy polecam tj,
"Bezpieczne przejście" ,
jeszcze "Czas uzdrowić swoje życie: T.L. CErmak i J. Rutzky,
i z pewnoscia przystepnym jezykiem napisana książka dla wielu, nie tylko DDA ale wiele mi uporządkowała " R.Persaud "Pozostać przy zdrowych zmysłach"
i E. From z pewnoscia i kilka innych których juz dokłądnie nie pamiętam.
Z pewnoscia dobry kierunek to czytanie ksiązek o emocjach, bo DDA jest z tym na bakier i to nie podrzędne poradniki a bardziej fachowa literature.

A " KOniec współuzaleznienia" tez kiedys czytałam i tak jak napisałes odczucia jak juz troche blizej siebie poznany i cos przepracujemy to mamy inne spojrzenie.
Powodzenia!POzdr:)
Avatar użytkownika
felicity
 
Posty: 397
Dołączył(a): 28 lip 2007, o 23:31

Postprzez Sinuhe » 20 sty 2008, o 21:39

No z tymi emocjami na bakier to prawda.
Robię wszystko, by je omijać - czy właściwie chronić się pzred tymi, które mnie przerastają.
Nieraz widzę, że wypadam z równowagi, jak coś wyskakuje znienacka.
Tak mi się wydaje, że wciąż nie radzę sobie z brakiem kontroli.
Niby nie wierzę w wolną wolę a w sumie robię wszysko, by nie być zaskakiwanym...
Poniekąd maksimum kontroli spowodowało, że aktualnie po latach niepowodzeń mam niezły czas.
Oczywiście dla mnie to hm... za mało ha ha...
Avatar użytkownika
Sinuhe
 
Posty: 468
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 18:02

Postprzez Maui » 12 maja 2008, o 20:18

Ma ktoś z Was może w wersji elektronicznej książkę "Wsparcie dla dorosłych Dzieci Alkoholików - hipopotam w pokoju stołowym" Tommy'ego Helsten'a oraz "Bezpieczne przejście - Powrót do zdrowia dorosłych dzieci alkoholików" Stephanie Brown? Jeśli tak to bardzo proszę o przesłanie ich na maila: ariol@tlen.pl
Z góry dziękuję
Maui
 
Posty: 200
Dołączył(a): 27 lip 2007, o 17:12

Miesiąc bez picia i co dalej

Postprzez leo007 » 11 lip 2008, o 12:37

ja radziłbym poczytać"Charaktery" ....na stronie można znalężc duzo art. o DDA

http://www.charaktery.eu/artykuly/JA-w- ... /strona/3/

to rozmowa terapeuką L. Szawdyn

pozdrowionka
leo007
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11 lip 2008, o 12:03

POMOCY!!!gdzie dostać tę książkę?

Postprzez coropuna » 25 lis 2008, o 15:19

Stephanie Brown "Bezpieczne przejście - Powrót do zdrowia dorosłych dzieci alkoholików".
Szukałam po różnych księgarniach psychologicznych i nic :? Może ma ktoś z Was w wersji elektronicznej? Proszę pomożcie!! edytamloda@op.pl
coropuna
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25 lis 2008, o 10:25

Bezpieczne przejście

Postprzez kryonia » 22 wrz 2009, o 11:27

Bardzo proszę jakąś życzliwą osobę o presłanie mi w wersji elektronicznej książki Stephanie Brown "Bezpieczne przejście" - nie mogę jej nigdzie znależć. Będę bardzo wdzięczna.

mój adres: sylwiabar1@o2.pl :D
kryonia
 
Posty: 1
Dołączył(a): 22 wrz 2009, o 11:20


Powrót do DDA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 107 gości