Część mnie... Dorosłe Dziecko...

Dorosłe Dzieci Alkoholików.

Postprzez marie89 » 3 sty 2011, o 12:45

choćby świadomość., że to część mnie.. świadomość, która jest dla mnie ważna.. im więcej wiem, tym szerzej otwierają mi się oczy... Ti jest trudna prawda... chwilami bolesna.. ale mnie ona motywuje do działania, do zmian, których jak dotąd się bałam...
marie89
 

Postprzez parnasus » 4 sty 2011, o 00:28

marie89 Popatrz na to wszystko po tym jak zaczęłaś wątek, przekaz był do zagubionych DDA. Celem pomoc innym a okazuje się ze tak naprawdę czujesz że sama tej pomocy potrzebujesz . Jednym z objawów DDA jest niesienie pomocy innym a zapominanie o sobie. I tu coś takiego się zadziało odsunęłaś siebie na dalszy plan. To jest taki sposób na sygnalizowanie swoich potrzeb poprzez innych. Często pisząc dajesz do zrozumienia wielokropkami, jak dla ciebie taki bliski kontakt z własnymi uczuciami jest trudny.

ja zaczęłam od wiedzy... ta mi dała świadomość...

Pisząc ten post... miałam w zamyśle pomoc... tym ktorzy są zagubieni...

Ja pojawiajac się tutaj pierwszy raz nie wiedziałam czemu czuję sie tak a nie inaczej... Dopiero na studiach dwoiedziałam się o DDA... zaczęłam czytać... słuchać audycji...

o tym czym jest syndrom... DDA.. DDD.. DA... to nie jest to samo... nie do konca...

Ale problem tak samo trudny...

A wiedza... Mnie to dużo dało...


To nie jest żadne odbieganie od czegokolwiek... Czy by rozwiązać problem nie warto wiedzieć z czym ma sie do czynienia?



Pisząc ten post... miałam w zamyśle pomoc... tym ktorzy są zagubieni...



Pisząc ten post .... miałam w zamyśle pomóc SOBIE ... bo jestem zagubiona....
Tak ja to widzę.
parnasus
 
Posty: 204
Dołączył(a): 1 gru 2010, o 17:19
Lokalizacja: Tu i Teraz

Postprzez marie89 » 4 sty 2011, o 00:38

Pisząc ten post .... miałam w zamyśle pomóc SOBIE ... bo jestem zagubiona....
Tak ja to widzę.


OCZYWIŚCIE, ŻE SOBIE... NIE NEGUJE TEGO;)

Nie wypieram sie, że ja sama czuję się zagubiona.. i potrzebuję pomocy...

Uwierz- że nie wypieram się tego... i kryje za pomocą drugim...

Pisząc ten post... miałam w zamyśle pomóc SOBIE zagubionej... i innym zagubionym...
marie89
 

Postprzez parnasus » 4 sty 2011, o 00:52

NO TO DO DZIEŁA ZACZYNAJ POMAGAĆ SOBIE :szczotka: :pocieszacz:
parnasus
 
Posty: 204
Dołączył(a): 1 gru 2010, o 17:19
Lokalizacja: Tu i Teraz

Postprzez marie89 » 4 sty 2011, o 00:55

Ano staram się...
marie89
 

Postprzez Smerfna » 14 sty 2011, o 05:29

a czy taka terapia DDA jest płatka??? Gdzie mozna szukać??? Gdzie się zgłosić prosic o pomoc, skierowanie???
Avatar użytkownika
Smerfna
 
Posty: 330
Dołączył(a): 12 sty 2008, o 17:18

Postprzez marie89 » 14 sty 2011, o 19:38

Smerfna napisał(a):a czy taka terapia DDA jest płatka??? Gdzie mozna szukać??? Gdzie się zgłosić prosic o pomoc, skierowanie???


Witaj Smerfna


Wiesz... ja nie jestem zorientowana tak na skale ogólnopolską.. ale wiem, że są różne ośrodki...

Ten, do którego ja znalazłam namiary to Ośrodek Leczenia Uzależnień...
Prowadzą tam terapię indywidualną i grupową dla osób uzależnionych... a także współuzależnionych... Program terapii prowadzą też dla DDA...
W tym ośrodku zapisy są bezpłatne.. Tzn na NFZ... Trzeba tylko przy zapisie okazać zaświadczenie o ubezpieczeniu.

W dużych miastach na pewno działają ośrodki o podobnym charakterze... Trochę trzeba się naszukać, ale są...

Poza tym wiem, że są prowadzone mitingi... a także porady psychologiczne, np. przy parafiach...
marie89
 

Postprzez Księżycowa » 14 sty 2011, o 20:32

Smerfna idź może do neurologa? Ja dostałam właśnie skierowanie do poradni od neurologa. Miałam lęki, napady duszności... Coś Ci fizycznie dolega? Stres się jakoś fizycznie odbija?

Chodziłam na NFZ i do pewnego momentu byłam zadowolona... wydaje mi się, że prywatnie bardziej się przykładają, ale ceny są kosmiczne. Poza tą jedną Panią doktor byłam w różnych okresach czasu u dwóch innych i gdyby mnie było stać wybrałabym prywatne leczenie...
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Postprzez żabka » 17 sty 2011, o 00:53

hej Smerfna, ja w swoim mieście jestem na terapii na NFZ i jest w porządku.
zasyłam przydatne linki ..

Adresy Ośrodków Terapii Uzależnień w całej Polsce
http://www.parpa.pl/index.php?option=co ... &Itemid=10

Placówki lecznictwa odwykowego świadczące pomoc psychologiczną dla DDA
http://www.parpa.pl/index.php?option=co ... Itemid=210

powodzenia
Avatar użytkownika
żabka
 
Posty: 205
Dołączył(a): 14 lip 2009, o 14:48
Lokalizacja: w krainie żubra, pingwina i niedźwiedzi

Postprzez Bianka » 27 sty 2011, o 23:48

---------- 22:47 27.01.2011 ----------

parnasus napisał(a):

Bo jeżeli rodzic czy rodzice mieli problem alkoholowy to po prostu jestem DDA i nie ma co kombinować.


DDA to nie tylko dzieci alkoholików, to każda rodzina dysfunkcyjna, u mnie nikt nie pił a moja psycholog mnie wysyłała na grupę DDA...

---------- 22:48 ----------

W Poznaniu też jest za darmo, poradnia terapii uzależnień, bardzo dobrzy psychologowie, dla DDA, uzaleznionych, wspoluzaleznionych a także z każdym zupełnie innym problemem.
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Postprzez marie89 » 28 kwi 2011, o 23:18

marie89
 

Poprzednia strona

Powrót do DDA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 215 gości