Prosze o pomoc i radę!!!

Problemy z partnerami.

Prosze o pomoc i radę!!!

Postprzez izabela01 » 26 sie 2009, o 14:34

Zacznę od tego, ze mój mąz z którym byłam 6 lat poszukał sobie kochanki od siebie starszej o 11 lat. Mąż ma 33. Wyrzuciłam go z domu. Zostałam sama z dzieckiem. Bez pracy, perspektyw. Niby na własne ządanie ktos powie ale nie mogłam znieść kiedy od niej wracał albo do niej wyjezdzal. Powoiedziała stop. Wynajmowalismy mieszkanie. Mąz dawał mi najpier kwoty, które pozwalały mi sie utrzymac, bo tak naprawde zmusiłam go do tego. Poszukałam pracy na umowe o dzieło 1000 zł. Ktos pomysli, ze to mało ale dla mnie to duza kwota. Zaczął dawac coraz mniej i buntowac syna który ma 6 lat. Nie stac mnie na rozwód, bo nie mam tyle pieniedzy na wniesienie pozwu, powiedział, ze przestanie mi dawac a dziecko wexmie do siebie. Spanikowałam. Nie wiem co robic gdzie udac sie po pomoc. nie mam zameldowania w miescie, ktorym mieszkam , nie mam stałej pracy i jestem u kresu sił. w dodatku zaczał podjezdzac pod blok ze swoja kochanka . Wczoraj nie wytrzymałam nerwowo i krzyknęłam na nia ale mieli ubaw. Nie wiem co robic pomózcie mi .
izabela01
 
Posty: 3
Dołączył(a): 26 sie 2009, o 12:12
Lokalizacja: POZNAN

Postprzez caterpillar » 26 sie 2009, o 15:02

Izabela witaj!

Znalazlam dla ciebie taki link,moze to bedzie jakis punkt zaczepienia,moze pokieruja Cie tam do konkretnej placowki
http://bazy.ngo.pl/search/info.asp?id=37427

Mysle,ze najwazniejsze to, to abys miala jakis staly dochod.
Jesli nie ma szans na to abyscie sie dogadali to chyba jedynym wyjsciem bedzie rozwod (jako samotna matka masz mozliwosc do wiekszego dofinansowania)

masz tu kolejny link dotyczacy spraw rozwodowych i alimentow sprawdz czy nie jest tak,ze jesli rozwod jest z winy meza (kochanka) to on moze byc pociagniety do wszelkich oplat (moge sie mylic sprawdz)

http://www.kobietaiprawo.pl/rozwod2.html

to tyle na ta chwile i nie rob sobie wyzutow sumienia ,ze wywalilas meza skoro ten perfidnie Cie zdradzal,to on wykazal sie totalna niedojrzaloscia i brakiem odpowiedzialnosci.

pozdrawiam.
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Postprzez woman » 26 sie 2009, o 15:04

Izabelo, witaj na forum.
Po pierwsze: nie musisz mieć pieniędzy aby złożyc pozew o rozwód, wystarczy złożyć odpowiedni wniosek o zwolnienie z kosztów.
Po drugie: rozwód, to oczywiste w tej sytuacji tylko z winy męża, co poskutkuje alimentami nie tylko na dziecko, ale na Ciebie.

Izabelo, prawo jest po Twojej stronie, nie daj się zastraszać, bo on ewidentnie żeruje na Twojej bezradności.
Zobaczysz jak szybko zrzednie mu mina, kiedy pokażesz gdzie jego miejsce.
Nie dawaj się wmanewrować w przepychanki słowne, pokaż że masz klasę i prawo do godnego życia.
Pozdrawiam Cię ciepło.
Avatar użytkownika
woman
 
Posty: 923
Dołączył(a): 26 sty 2009, o 21:12

Postprzez caterpillar » 26 sie 2009, o 15:15

---------- 15:05 26.08.2009 ----------

ojej obawiam sie ,ze ten drugi link jest platny :roll: zaraz poszukam czegos innego sorry

---------- 15:15 ----------

http://separacja.pl/skutki-rozwodu.html

http://e-prawnik.pl/domowy/prawo-rodzin ... odpowiedzi

moze to bedzie lepsze..
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Postprzez izabela01 » 26 sie 2009, o 15:17

zaraz sprawdzę. szukam cały czas pracy ale na razie cisza.Skończyłam studia, pracowałam w szkole jako nauczyciel poświęciłąm sie po urodzeniu dziecka rodzinie, byłam przy nim kiedy zachorował na raka a teraz takie upokorzenie. Nie mam siły na to wszystko.Dziękuje za pomoc
izabela01
 
Posty: 3
Dołączył(a): 26 sie 2009, o 12:12
Lokalizacja: POZNAN

Postprzez caterpillar » 26 sie 2009, o 15:20

:pocieszacz: przykre to
mam nadzieje ,ze wszystko sie ulozy..wierze w to,jet tu wiele rownie dramatycznych histori na forum ,ktore mimo wszystko skonczyly sie dobrze wiec trzymaj sie i pisz tu jesli masz ochote

pozdrawiam!
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Postprzez kasjopea » 26 sie 2009, o 15:42

---------- 15:40 26.08.2009 ----------

Witaj Izabelo.Twoja sytuacja nie jest az tak dramatyczna jak Ci sie wydaje.Rozwod jesli tego zechcesz mozesz dostac za darmo a nawet On moze ponieść koszty jesli udowodnisz ze związek rozpadl sie z jego winy(kochanka).Zawsze mozesz ubiegac sie o alimenty na swojego synka.Bazsilna i nie daj sie prowokowac.Rozumiem co przechodzisz gdyz tez przeżylam rozwod :pocieszacz:

---------- 15:42 ----------

Jesli zlożysz papiery rozwodowe to nie zapomnij o wniosku o zwolnienie z kosztow sądowych(ja rozwiodlam sie za darmo)
Avatar użytkownika
kasjopea
 
Posty: 673
Dołączył(a): 17 maja 2009, o 11:39

Postprzez izabela01 » 26 sie 2009, o 15:46

to ja nie płace przy zakładaniu sprawy rozwodowej prosze napisz mi coś więcej jak to zrobic ?
izabela01
 
Posty: 3
Dołączył(a): 26 sie 2009, o 12:12
Lokalizacja: POZNAN

Postprzez Szafirowa » 26 sie 2009, o 15:50

Piszesz pozew o rozwód, który składasz w sądzie. Jednocześnie piszesz pismo - prośbę - o zwolnienie z kosztów i opłat sądowych, umotywować możesz to faktem, że jesteś osobą niepracującą, pozbawioną dochodów.
To powinno wystarczyć, aby pozytywnie rozpatrzono Twój wniosek.

Dodatkowo - jeśli rozwód zostanie orzeczony z winy Twojego męża, to on ponosi wszystkie koszty związane ze sprawą i wszystkie opłaty sądowe.
Avatar użytkownika
Szafirowa
 
Posty: 774
Dołączył(a): 21 maja 2007, o 22:30
Lokalizacja: Wro

Postprzez biscuit » 26 sie 2009, o 15:56

jeżeli mąż ma kochankę, istnieją duże szanse rozwodu z orzeczeniem jego wyłącznej winy (w moim przypadku tak się stało)
Avatar użytkownika
biscuit
 
Posty: 4156
Dołączył(a): 10 cze 2009, o 00:51

Postprzez caterpillar » 26 sie 2009, o 16:25

i dowiedz sie jak wyglada sprawa gdy nie ma sie stalego zameldowania w miescie, w ktorym skladasz pozew.

powodzenia!
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Postprzez kasjopea » 26 sie 2009, o 21:42

---------- 19:07 26.08.2009 ----------

IZABELO tak jak napisalam wcześniej skladajac pozew rozwodowy(mozesz napisać sama) od razu z pozwem złóż wniosek o zwolnienie z kosztow sprawy.Ja nie zapłacilam nic a mój były 300żł pomimo ze wnioslam bez orzekania o winie.Nie chcialam przeciagac sprawy i faktycznie zakonczyla sie na drugim "spotkaniu".Jednak w Twojej sytuacji ewidentnie on ma kochanke wiec wina mozna powiedzic lezy po jego stronie masz szanse załozyc sprawe z orzekaniem winy oczywiscie z jego powoduWtedy masz szanse uzyskac rowniez alimenty i dla siebie nie tylko dla dziecka.Oczywiście wniosek o zwolnienie musisz umotywowac trudna sytucja finansowa(niski dochód).Nie martw sie Izebelo rozumiem doskonale rozwod to cieżkie przezycie jednak dla mnie okazal sie wolnością doslownie wyplatalam sie ze zwiazku ktory niszczył mi zdrowie i nie załuje .Czasami tak jest lepiej chociaz to bardzo trudne wiesz takie mniejsze zlo nawet i dla dziecka.Trzymaj sie pozdrawiam.Dasz rade

---------- 19:11 ----------

wniosek o rozwód składa sie w Sadzie Rejonowym wlasciwym dla miejsca zameldowania osoby ktora jest 'powodem'

---------- 21:42 ----------

Izabelo nie zapomnij w pozwie wnieśc o zasadzenie alimentow na synka trzeba napisac w jakiej wysokosci. :pocieszacz: Nie martw sie Izabelo dasz rade moje dziecko mialo 10 miesiecy jak sie rozstaliśmy :zalamka: bylo ciezko ale w jakims stopniu wyszlam z tego.
Avatar użytkownika
kasjopea
 
Posty: 673
Dołączył(a): 17 maja 2009, o 11:39

Postprzez carita » 27 sie 2009, o 10:45

Z opłat sądowych zostaniesz zwolniona, kiedy podasz jako przyczynę bardzo niskie dochody i to, że od jakiegoś czasu jesteś zmuszona sama opiekować się dzieckiem. Chciałam tylko zauważyć, że jeśli w sądzie przyznasz się, że nie masz dochodów, to jeśli Twój maż jest tak podły, jak piszesz, może wystąpić o opiekę nad dzieckiem "bo żona sobie nie radzi". Piszesz, że zarabiasz 1000 zł. To wystarczająco mało, żeby on płacił koszty sądowe (zwłaszcza, że rozwód powinien być orzeczony z jego winy), a w razie czego wystarczająco dużo, żeby dostając alimenty móc dostać opiekę nad dzieckiem.
Trzymaj się dzielnie, wiele z nas przeszło przez piekło rozwodu i czasem to, co się wydaje na początku niemożliwe, staje się rzeczywistością i to o wiele bardziej spokojną i poukładaną rzeczywistością.
Avatar użytkownika
carita
 
Posty: 133
Dołączył(a): 25 maja 2007, o 11:23

Postprzez poinsecja » 28 sie 2009, o 22:47

---------- 22:43 28.08.2009 ----------

hej. mozesz podac męża do sądu zeby placil za CIEBIE alimenty, jesli nie pracujesz badz malo zarabiasz.
Powodzenia.

---------- 22:47 ----------

aha i na pewno w Twoim mieście udzielane są bezpłatne porady prawne.
poinsecja
 
Posty: 41
Dołączył(a): 15 sie 2009, o 20:19


Powrót do Problemy w związkach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: uborugrahucel i 559 gości