Chcę ,aby wrocil . Zrozumialam ,ze mozna inaczej zyc ...

Problemy z partnerami.

Postprzez Ladybird » 30 lip 2010, o 22:15

Warto przeczytac "Płeć mózgu " i inne pozycje. Zreszta wiadomo ,ze kobiety z racji tego chociazby ,ze są matkami okazuja wiecej emocji .
Avatar użytkownika
Ladybird
 
Posty: 1115
Dołączył(a): 19 gru 2007, o 09:40

Postprzez biscuit » 30 lip 2010, o 22:19

---------- 22:16 30.07.2010 ----------

Ladybird napisał(a): ze kobiety z racji tego chociazby ,ze są matkami okazuja wiecej emocji .


KTÓRE KOBIETY są matkami?

mów za siebie Lady, nie mów ZA MNIE

---------- 22:19 ----------

i Lady proszę, mówiąc o sobie, nie mów KOBIETY

bo ja czuję się urażona, gdy przypisujesz mi w ten sposób
SWOJE indywidualne cechy
Avatar użytkownika
biscuit
 
Posty: 4156
Dołączył(a): 10 cze 2009, o 00:51

Postprzez Filemon » 30 lip 2010, o 22:20

zresztą jestem ostataniA... która się będzie upierać przy przesadnych stereotypach pCiowych :haha:

a już szczególnie jak patrzem w lustro i na tego ciasteczka tu koło mnie.... ;) :P

p.s.
yyyyy,.... chyba mi się coś niegramatycznie napisało a tu zaczyna się robić gorąco... :lol:
Ostatnio edytowano 30 lip 2010, o 22:24 przez Filemon, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Filemon
 
Posty: 3820
Dołączył(a): 2 gru 2007, o 20:47
Lokalizacja: Matka Ziemia :)

Postprzez Ladybird » 30 lip 2010, o 22:23

No ,sa wyjatki potwierdzajace regułę. Sa wyjątki nie bedące matkami , ale trudnej jeszcze posądzic faceta o bycie matką, niz Ciebie biscuit.
Avatar użytkownika
Ladybird
 
Posty: 1115
Dołączył(a): 19 gru 2007, o 09:40

Postprzez ewka » 30 lip 2010, o 22:33

---------- 22:32 30.07.2010 ----------

Ladybird napisał(a):Warto przeczytac "Płeć mózgu " i inne pozycje. Zreszta wiadomo ,ze kobiety z racji tego chociazby ,ze są matkami okazuja wiecej emocji .

Lady, wystarczy do kobiety dodać "zwykle". I do mężczyzny, gdy będzie mowa o mężczyznach. I po kłopocie;)

---------- 22:33 ----------

Ladybird napisał(a):Warto przeczytac "Płeć mózgu " i inne pozycje. Zreszta wiadomo ,ze kobiety z racji tego chociazby ,ze są matkami okazuja wiecej emocji .

Z tym się nie zgadzam... nawet, jeśli dodamy "zwykle".
Uczuciowości, wrażliwości - to tak. Zwykle tak.
Avatar użytkownika
ewka
 
Posty: 10447
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 18:16

Postprzez Ladybird » 30 lip 2010, o 22:37

ok ,jak urazilam kobiety nie bedące matkami , to przepraszam, ale to tylko kobiety mogą byc matkami i w zwiazku z tym ta plec warunkuje pewne cechy charakteru , wieksżą emocjonalnośc, umiejętnosc empatii itp. ZAZWYCZAJ.
Avatar użytkownika
Ladybird
 
Posty: 1115
Dołączył(a): 19 gru 2007, o 09:40

Postprzez Filemon » 30 lip 2010, o 22:38

a ja proponuję nie czynić (na poważnie) zbyt personalnych odniesień w naszych dyskusjach, bo niepotrzebnie może się zrobić jakoś nieprzyjemnie...

ja może trochę nie w porę pożartowałem - jeśli tak, to przepraszam :)
Avatar użytkownika
Filemon
 
Posty: 3820
Dołączył(a): 2 gru 2007, o 20:47
Lokalizacja: Matka Ziemia :)

Postprzez Ladybird » 30 lip 2010, o 22:41

A tak wracajac do tematu , czyli mojego wątku to pan milczy , choc powiedzial , to co wyzej, choc wczoraj nawet wspominal o przyjezdzie, jak sie rozliczy w bylej pracy, czyli w poniedzialek lub we wtorek .
Mam sobie tak czekac ?
On nie lubi rozmawiac o zwiazku , to ma sie samo tak toczyc ?
Mogloby sie toczyc ,czemu nie . Jakby sie toczylo wg ustalen. Nie potrzebowalabym rozmow, on tego nie rozumie ,ale jego zachowanie inicjuje trudne rozmowy , ktorych on nie lubi a mnie kosztuja duzo stresu.
Avatar użytkownika
Ladybird
 
Posty: 1115
Dołączył(a): 19 gru 2007, o 09:40

Postprzez biscuit » 30 lip 2010, o 22:44

---------- 22:42 30.07.2010 ----------

ewka napisał(a): Lady, wystarczy do kobiety dodać "zwykle". I do mężczyzny, gdy będzie mowa o mężczyznach. I po kłopocie;)


nie nie będzie po kłopocie

jeśli mowa jest o LADY i JEJ PARTNERZE w JEJ wątku

wg mnie Lady chce poczuć się bardziej komfortowo
pocieszyć samą siebie, że jej Pan nie jest taki zły
poprzez przypisywanie JEGO konkretnych cech ogółowi mężczyzn

a ona sama całkiem świetna
przypisując SWOJE cechy innym kobietom

---------- 22:44 ----------

Filemon napisał(a): ja może trochę nie w porę pożartowałem - jeśli tak, to przepraszam :)

Fil, żarty to jedno, ja lubie żartować nawet z siebie :D

a stereotypizacja, stygmatyzacja, uogólnianie, segregacja płciowa, etykietowanie (zwał jak zwał) to drugie
Avatar użytkownika
biscuit
 
Posty: 4156
Dołączył(a): 10 cze 2009, o 00:51

Postprzez Ladybird » 30 lip 2010, o 22:49

Mozna podwazac wplyw chociazby hormonow na cechy charakteru obu plci ,ale to moze dyskusja na forum medyczne, tu mozna pogadac z lekarzami , ok ?
Ja nic takiego nie sugeruje , biscuit,
Zle sie czuje ,to fakt ,ale tez nie zamierzam sie lepiej poczuc generalizujac cech mojej plci.
Ja mam problem , o ktorym wyzej napisalam i to nie jest zwiazane z moja plcia i zle mi z tym paskudnie. lepiej sie poczuje , jak sobie z tym poradz,e, a nie jak pol swiata bedzie mialo to samo.
Bez przesady , nie jestem oszolomem.
Avatar użytkownika
Ladybird
 
Posty: 1115
Dołączył(a): 19 gru 2007, o 09:40

Postprzez Filemon » 30 lip 2010, o 22:55

Ladybird napisał(a):A tak wracajac do tematu , czyli mojego wątku to pan milczy , choc powiedzial , to co wyzej, choc wczoraj nawet wspominal o przyjezdzie, jak sie rozliczy w bylej pracy, czyli w poniedzialek lub we wtorek .
Mam sobie tak czekac ?
On nie lubi rozmawiac o zwiazku , to ma sie samo tak toczyc ?
Mogloby sie toczyc ,czemu nie . Jakby sie toczylo wg ustalen. Nie potrzebowalabym rozmow, on tego nie rozumie ,ale jego zachowanie inicjuje trudne rozmowy , ktorych on nie lubi a mnie kosztuja duzo stresu.


ladybird, ja tu widzę to samo co wcześniej...

ledwo się trochę uspokoiłaś z niemal rozpaczy po stracie, bo jakoś tam dało się z nim pogadać i już zaczynasz czuć niezadowolenie i pokusę by naciskać na zaspokojenie swoich potrzeb...

tylko co powiesz, jeśli może te potrzeby są sztywne i nienaturalne - bo osadzone w lęku przed porzuceniem i byciem "olaną" a niekoniecznie w głębokim uczuciu do Niego?

no i co powiesz, na to, że przecież już wiesz świetnie, bo sama to sprawdziłaś na własnej skórze, jakie są Jego ograniczenia i pewne cechy charakteru, wiesz że parę z nich Ci nie odpowiada a jednak... niemal za wszelką cenę chciałabyś Go sobie zjednać, czy zdobyć, czy jak to nazwać...?

PO CO CI ON....?? - no powiedz sobie szczerze... bo go kochasz...? czy dlatego, że źle Ci samej i czujesz rozpacz, kiedy ktoś od Ciebie odchodzi a wydawało się, że mógłby być blisko...?
Avatar użytkownika
Filemon
 
Posty: 3820
Dołączył(a): 2 gru 2007, o 20:47
Lokalizacja: Matka Ziemia :)

Postprzez Ladybird » 30 lip 2010, o 23:06

Wiesz po co mi on ?
To Ci odpowiem.
Lubie z nim byc na codzien i w nocy. Lubie jak jest blisko ,jak dba o mnie , jak sie interesuje , jak mi pomaga, jak mogę sie go poradzic w trudnych sprawach , jak jest przy mnie zawsze, jak go potrzebuje.
Lubie jak mnie cieplo przytula, jak kocha sie ze mna, zawsze najpierw patrzac na moją przyjemnosc.
Lubie z nim jezdzic na zakupy, planowac pszyszlosc, mowic o pracy.
Lubie mu gotowac, bo widze jaki jest zadowolony. Lubie mu patrzec w oczy z miloscia i widziec jak z uwielbieniem patrzy na mnie. Widz,e jego akceptacje co do mojej urody i ciala , a nie jestem najmlodsza i czuje sie wtedy wspaniale, chodze nago po mieszkaniu , a on patrzy z uwielbieniem.
Lubie jak z duma mnie obejmuje na miescie i trzyma za ręke. Lubie jak martwi sie o moje dzieci. Wiem tez zawsze, ze zadba o moj samochod, nie musze sie oto martwic.
Lubie sprawiac mu przyjemnosc, on 50-latek zawsze jest w gotowosci ,kedy o to zadbam, a wczesniej tak nie bylo . Przede mną.
Lubie sie czuc taka mala kobietką , mimo ze jestem wysoka, bo to duzy facet. Uwielbiam takich .
Uwielbiam kochac i byc kochaną, bo coz piekniejszego na siwecie ?
Avatar użytkownika
Ladybird
 
Posty: 1115
Dołączył(a): 19 gru 2007, o 09:40

Postprzez Filemon » 30 lip 2010, o 23:11

Ladybird napisał(a):
Lubie mu gotowac, bo widze jaki jest zadowolony.


lady, to jedno zdanie można by rzec jest o kochaniu - bo nastawione na Niego...

cała reszta (czyli gdzieś tak ze dwadzieścia pozostałych zdań) jest o... byciu kochaną! :)


a może moja "teoria" jest jednak prawdziwa...??

p.s.
właściwie to mnie by na Twoim miejscu zszokowało, jak wyraźnie tu widać ogrom Twoich oczekiwań i potrzeb a jak mało jest miejsca na Jego osobę... - wybacz, choć może odbierzesz to jako przykrą uwagę, ale przecież to jest uderzające, w moim odbiorze!
Avatar użytkownika
Filemon
 
Posty: 3820
Dołączył(a): 2 gru 2007, o 20:47
Lokalizacja: Matka Ziemia :)

Postprzez Ladybird » 30 lip 2010, o 23:18

Kurcze , pytales poco mi on a ne po co ja mu ?
Choc tez pisalam po co ja mu ? Po to samo ,co o n mnie. On zreszta mowil , ze nienawidzi samotnosci , nie umie zyc sam ,jest wtedy nieszczęsliwy i niepelny.
Nie tylko obiadli zresztą . A seks ? Mamy bardzo udany , mimo jego wczesniejszych problemow. A czulosc ? On ją uwielbia. Co jeszcze ?
Moze to pytanie do niego ? Nie chcę mowic za niego.
Avatar użytkownika
Ladybird
 
Posty: 1115
Dołączył(a): 19 gru 2007, o 09:40

Postprzez ewka » 30 lip 2010, o 23:23

---------- 23:21 30.07.2010 ----------

biscuit napisał(a):wg mnie Lady chce poczuć się bardziej komfortowo
pocieszyć samą siebie, że jej Pan nie jest taki zły
poprzez przypisywanie JEGO konkretnych cech ogółowi mężczyzn

a ona sama całkiem świetna
przypisując SWOJE cechy innym kobietom

A niech się poczuje. Dlaczego nie? Piszemy, rozmawiamy... każdy samodzielnie wyciąga wnioski - lub powinien;)

Jeśli dodajemy "zwykle" - zostawiamy sobie margines na wyjątki. O to mi chodziło.


---------- 23:23 ----------

Ladybird napisał(a):A tak wracajac do tematu , czyli mojego wątku to pan milczy , choc powiedzial , to co wyzej, choc wczoraj nawet wspominal o przyjezdzie, jak sie rozliczy w bylej pracy, czyli w poniedzialek lub we wtorek .
Mam sobie tak czekac ?

TAK! CZEKAĆ!!!

A jeśli nie - to co chciałabyś zrobić? I po co?
Avatar użytkownika
ewka
 
Posty: 10447
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 18:16

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Problemy w związkach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 375 gości

cron