Definicja partnerstwa

Problemy z partnerami.

Postprzez carita » 5 cze 2009, o 10:06

Partnerstwo w związku to rzeczywiście jakiś slogan, którym często żony karmią mężów, którym się nie chce za żadne skarby świata zmywać, a mężowie szrżują nim, kiedy trzeba pozałatwiać jakieś urzędowe sprawy, na których żona czasem najzwyczjaniej w świecie się nie zna. Dla mnie coś co mieści się w pojęciu partnerstwa to taki komunikat: Mamy w zwiąku takie same prawa i takie same obowiązki, a każde z nas robi to, co lubi i umie, a rzeczy, których oboje nie lubimy i nie chcemy robić, w akcie miłosierdzia wobec drugiego robimy na zmianę. Kiedy nic nie jest przymusem, a wszystko jest przyjemnością. A jak coś przyjemnością nie jest, to jest świadomym działaniem nieobarczonym żalem, złością i gniewem. Taki idealistyczny wzór, który często poddaje się presji naszego własnego egoizmu :)
Avatar użytkownika
carita
 
Posty: 133
Dołączył(a): 25 maja 2007, o 11:23

Postprzez szyszka » 5 cze 2009, o 11:53

Partnerstwo dla mnie to spełnianie wspólnych obowiązków w miarę swoich możliwości. Pomaganie sobie i chęć robienia różnych rzeczy wspólnie.
Usługiwanie i wypruwanie z siebie wszystkiego, aby dogodzić tej drugiej osobie jest nie jest dla mnie partnerstwem.
Avatar użytkownika
szyszka
 
Posty: 131
Dołączył(a): 28 lut 2009, o 21:49
Lokalizacja: Jaworzno

Poprzednia strona

Powrót do Problemy w związkach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 256 gości