Horror we wrocławskim żłobku

Problemy z rodzicami lub z dziećmi.

Horror we wrocławskim żłobku

Postprzez blanka77 » 16 paź 2012, o 14:34

Chyba każda z Was, albo przynajmniej większość słyszała co działo się w jednym z wrocławskich żłobków. Skóra cierpnie jak się o tym czyta.

Okazało, że punkt przedszkolno - żłobkowy nie był zarejestrowany jako placówka oświatowa, ale jako zwykła działalność gospodarcza i nie mógł sprawować opieki nad dziećmi.

Według śledczych, opiekunki miały m.in. krępować dzieci becikiem i pieluszkami, tak aby nie mogły się ruszać. Kładły również dzieci w łóżeczka bez materacy bezpośrednio na szczebelkach oraz na siłę karmiły.

Ogólnie mówi się: "Dziecko możesz oddać pod opiekę obcemu człowiekowi dopiero wtedy, jak samo będzie umiało powiedzieć, że mu się stała krzywda".

Może trzeba polikwidować te żłobki, co myślicie? Tylko co w zamian?
Avatar użytkownika
blanka77
 
Posty: 3210
Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 12:38

Re: Horror we wrocławskim żłobku

Postprzez mahika » 16 paź 2012, o 18:14

:shock: :evil:
Może zamiast likwidowac, to otoczyc większą kontrolą, założyc monitoring.
Jeszcze nie czytałam, nie słyszałam, ale po tym co napisałas,
nóż mi się otworzył w kieszeni.
Idę poczytac...
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: Horror we wrocławskim żłobku

Postprzez blanka77 » 16 paź 2012, o 18:35

Sporo w tv było na ten temat. Szok :shock:

Ja wiem, że nie należy zamykać żłobków, ale to co się w niektórych dzieje woła o pomstę do nieba.

I wydawałoby się, że prywatne przedszkole, za które się słono płaci powinno być wzorcem dla państwowego... A okazuje się, że masakra jakaś.

Współczuję rodzicom i dzieciom szczególnie, bo były bezbronne.
Avatar użytkownika
blanka77
 
Posty: 3210
Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 12:38

Re: Horror we wrocławskim żłobku

Postprzez mahika » 16 paź 2012, o 18:52

bardzo rzadko oglądam Tv
Przykre, strasznie.
Nie miesci mi sie w głowie ten brak uczuc i odruchów ludzkich.
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: Horror we wrocławskim żłobku

Postprzez blanka77 » 16 paź 2012, o 19:30

Dzisiaj w Uwadze w TVN o 19.50 będzie reportaż.
Avatar użytkownika
blanka77
 
Posty: 3210
Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 12:38

Re: Horror we wrocławskim żłobku

Postprzez caterpillar » 19 paź 2012, o 19:35

http://uwaga.tvn.pl/reportaze,,wideo.html

Mahika 4U

:wink:


ja widzialam filmiki zastanawia mnie dlaczego panie ,ktore to zglosily czekaly z tym az kilka miesiecy!

jest tez rozowa z jedna poslanka , ktora jest chyba autorka ustawy o nowelizacji tego typu placowek i sama przyznaje ,ze do glowy jej tonie przyszlo ..coz

smierc dzieci w rodzinach zastepczych, gwalty , molestowania

we wrocku stala sie krzywda maluchom , niewatpliwie ale mi najbardziej jest szkoda dzieci z domow dziecka i rodzin zastepczych ,ktore tam doznaja krzywdy ,bo one nie maja NIKOGO kto by im pomogl.

Co do twojego pytania Blanka mysle ,ze nie popadajmy w paranoje wazne jest aby takie samowolne placowki nie mialy mozliwosci funkcjonowania bez nadzoru i kadry z wyksztalceniem pedagogicznym
malo tego , nie wiem jak w PL ale tu nawet sprzataczka w szkole musi miec zaswiadczenie o niekaralnosci

moze tak jak na policje tak i do pracy z ludzmi powinno sie przechodzic testy psychologiczne

:bezradny:
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: Horror we wrocławskim żłobku

Postprzez mahika » 19 paź 2012, o 20:33

łee, nie fajnie :(
Monitoring i wykształcona kadra pedagogiczna z powołaniem, do takich maluchów.

Cat, to jest odrębny temat, ale wiem że przy okazji jednego,
często porusza się inne kwestie i zwsze mozna znaleźć "coś gorszego"
Najwazniejsze ze w tej placówce proceder się skończył i może to wyczuli rodziców.

Domy dziecka, żłobki ale też placówki dla ludzi starszych oraz niedołęznych, hospicja.
Na wszystko powinniśmy mieć oczy szeroko otwarte, my jeszcze młodzi, silni, wrażliwi na krzywdę innych.
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: Horror we wrocławskim żłobku

Postprzez sikorka » 25 paź 2012, o 21:50

oczy wyszly mi z orbit jak obejrzalam ten material :shock: jestem totalnie zniesmaczona postepowaniem tych 'opiekunek'. jakim to trzeba byc zwyrodnialcem, zeby posuwac sie do az tak drastycznych metod karmienia, usypiania czy uciszania dzieci?
sama od ponad roku prowadze klub malucha i wiem z wlasnego doswiadczenia, ze bywa roznie - trafiaja sie i niejadki i wyjatkowo placzliwe czy halasujace dzieci, ale na Boga - w zyciu by nam nie przyszlo do glowy stosowac tego typu procedery :shock: i wcale owych Pan nie usprawiedliwia fakt, ze sa z wyksztalcenia chemiczkami a nie pedagozkami, bo pewne cechy - jak ludzkosc, empatia itp. ma sie po prostu wrodzone. no chociaz po tej akcji juz nie jestem tego taka pewna :bezradny:
mam nadzieje, ze Panie zostana dotkliwie ukarane, a dzieciaczkom to sie az tak bardzo nie odbije na psychice :cry:
Avatar użytkownika
sikorka
 
Posty: 3431
Dołączył(a): 8 gru 2010, o 20:04

Re: Horror we wrocławskim żłobku

Postprzez Księżycowa » 8 lut 2013, o 16:50

Ja nie o żłobku ale tego nie obejrzałam do końca :(
Filmik na drugiej stronie artykułu

http://nasygnale.pl/kat,1025343,page,2, ... omosc.html
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie


Powrót do Rodzice

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron