gwałt??

Problemy natury seksualnej.

gwałt??

Postprzez plana » 10 wrz 2007, o 00:33

Jak pomóc dziewczynie która została zgwałcona 3 lata temu, powiedziała o tym tylko mi, nie chce iść do psychologa, ma teraz 16 lat
plana
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10 wrz 2007, o 00:22

Postprzez Goszka » 10 wrz 2007, o 00:55

witaj,
to ciężka sprawa i tragedia dla każdej kobiety :?
Powiem na początek tyle że jedyny sposób jaki bym widziała to pójście do psychologa i jeśli chcesz jej pomóc to trzeba by zastanowić się jak ją przekonać do udania się do specjalisty.Takie pytanie-czy między wami są silne więzi?
Co byś jeszcze mogła zrobić to poszperać po stronach internetowych dotyczących ofiar gwałtu-tam na pewno znajdziesz porady jak pomóc,co nie znaczy że tu się ktoś nie znajdzie :)
Nie znam się,ale może to coś pomoże
http://www.wsparciedlaofiar.fora.pl/sea ... unanswered
Wpadłam na taki pomysł że możesz zadzwonić na telefon zaufania i porozmawiać o tym z osobą dyżurującą lub sama udać się do psychologa,po kliknięciu w powyższy link znajdziesz m.in numery takich telefonów
Na tej stronie znalazłam podobny problem: http://forumhumanitas.ipbhost.com/lofiv ... /t462.html
Różne adresy i telefony gdzie można znaleźć pomoc: http://helfe.bloog.pl/kat,0,m,6,r,2007,.?ticaid=646f8
Artykuły i porady: http://survivors.pl/

Tylko tyle na razie znalazłam,szczerze mówiąc nic więcej nie mogę zrobić,ale spróbuj poszukać grup wsparcia,fundacji,telefonów zaufania i odezwać się w Jej sprawie.Myślę że jest możliwe aby osoba która doświadczyła przemocy seksualnej skorzystała z pomocy psychologa,ale musi przełamać wewnętrzną barierę aby o tym mówić.Na pewno jest to bardzo trudne i bolesne,ale myślę że do osiągnięcia.Podsuń jej jakieś materiały do poczytania jeśli uznasz za stosowne...hmmm...co jeszcze...no póki co to zadziałaj w jej imieniu...Mam nadzieję że to co napisałam choć troszkę się przyda.
Ściskam mocno
:pocieszacz:
Goszka
 

Postprzez plana » 10 wrz 2007, o 12:45

dziekuje za te linki, juz(albo dopiero) dzisiaj zdobyłam telefon do znajomej pani psycholog, Jestem jedyną osobą której ta dziewczyna ufa, mówi mi prawie o wszystkim. Niestety rodzice o niczym nie wiedzą i nie mają z nią dobrego kontaktu, duzo pracują i mało sie interesuja co robi ich córka (przynajmniej tyle zdązyłam zaobserwować, ma też myśli samobójcze, chce uciekac z domu, jest bardzo mądra i inteligentna oczywiscie ma bardzo zaniżona samoocene
plana
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10 wrz 2007, o 00:22

Postprzez mahika » 10 wrz 2007, o 21:30

A moze chciałaby wygadać sie tu, anonimowo, na forum? Może daj jej adres tej strony? A moze to głupie, co mówie.....
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Postprzez agik » 10 wrz 2007, o 21:38

Głupie- nie, ale trudne do zrealizowania.
agik
 
Posty: 4641
Dołączył(a): 5 maja 2007, o 16:05

Postprzez mahika » 10 wrz 2007, o 21:46

No właśnie tak mi sie to wydawało. Moze jako gość mogłaby poczytac sobie. Tak mi przykro ze dochodzi do takich sytuacji. Dziewczynka 13 lat. Tragedia. A ten skurwiel chodzi sobie pewno zadowolony i całkowicie bezkarny. Powiesiłabym za jaja. Wogóle za takie cos obciął by fiuta raz czy dwa to by następny się zastanowili zanim zrobiłby coś takiego.
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Postprzez Goszka » 10 wrz 2007, o 23:39

hej Plana,jak będziesz chciała to daj znać jak sobie radzisz z pomocą tej dziewczynie.Rozmawiałaś już z jakimś lekarzem?Co powiedział?Poradził Ci jak ją namówić do wizyty u specjalisty?
Goszka
 

Postprzez plana » 11 wrz 2007, o 19:10

nie miałam kiedy skontaktować sie z lekarzem, sama dużo z nią rozmawiam, staram się pokazywać jej że jest osobą wartościową, przy najbliższej okazji kiedy sie spotkamy pogadam z nią o psychologu nie będzie łatwo ale myśle że jak powoli bede z nią o tym rozmawiać to w końcu się zgodzi :) Musze być bardzo ostrożna bo jeśli zrobię coś wbrew jej woli to sie ode mnie odwróci i zamknie sie znowu w sobie
Przyznaje że jest mi bardzo ciężko, dla mnie to ogromne obciążenie psychiczne jestem nauczycielem ale nikt mnie nie przygotowywał do takich rozmów z dziećmi/nastolatkami wiec bazuje na tym czego sama sie nauczyłam, przeczytałam tutaj lub książkach, obserwuje Ją i wyciągam wnioski
plana
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10 wrz 2007, o 00:22


Powrót do Problemy seksualne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 341 gości

cron